Skocz do zawartości

MIUI 9.8.22


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

tmp-3240XN7iSFl5JzbY.png

  • Niektóre starsze urządzenia – sierpniowe poprawki bezpieczeństwa (np. Mi Mix 2S, Mi 8)
  • Dodane menu „Prześlij ekran” (Ustawienia > Więcej opcji sieci)
  • Możliwość ręcznego zaplanowania włączenia Ciemnego motywu
  • Nowa wersja Motywów
  • Poprawki tłumaczenia
  • Aktualizacji brak dla: Redmi 4X, Mi Note 2, Redmi Note 5A Lite, Redmi Note 5A Prime, Redmi K20, Mi Mix, Redmi 5 Plus
  • W przyszłym tygodniu ostatnia aktualizacja MIUI 10 – 9.8.29
  • Pełna lista zmian

Aktualizacja do Androida Q dla MI 9 i Redmi K20 Pro

Oto ważne informacje na temat aktualizacji do Androida Q dla Mi 9 i Redmi K20 Pro. Przeczytaj uważnie.

Przed dokonaniem aktualizacji należy koniecznie wykonać kopię zapasową wszelkich danych w tym zdjęć i plików z pamięci wewnętrznej (kopia zdjęć w Zdjęcia Google lub Chmura Xiaomi).
Romy do pobrania w oddzielnym wpisie.

 

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

Problem z Google Pay?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 19.3 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: [Gogreen]Floyd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Też się nad tym zastanawiam, po pracy poczytam opinie na ten temat. Wiadomo że cześć aplikacji nie działa jeszcze na Q, między innymi IKO. Taką odpowiedź dostałem od banku 

"Dzień dobry,
w imieniu PKO Banku Polskiego przepraszam za przesłanie odpowiedzi z opóźnieniem.
Pracujemy nad dostosowaniem aplikacji IKO do systemu Android Q. Aplikacja będzie wspierała Androida Q w momencie, kiedy będzie on w oficjalnej dystrybucji." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chrzonas napisał:

Na MI9 dalej problem z przyciskiem SI - nie włącza asystenta Google.

Aplikacje - Zarządzanie - > trzy kropeczki -> Domyślne aplikacje -> Asystent i rozpoznawanie mowy - >Aplikacja asystująca = google + Asystent głosowy->wybudź skrótami przycisków=google (powinno pomóc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na mi 9 zabezpieczenia z 5/9/2019 taki bonus poza tym po wgraniu softu ucegliło telefon żaden przycisk nie działał i telefon nie reagował dopiero po 30 minutach po podpięciu ładowarki wstał.... A już jechałem oddać na gwarancję

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrzonas @rafigrzan odnośnie przycisku SI - takie rozwiązanie faktycznie działa, ale połowicznie; mianowicie uruchamia się 'karta' Google. Przed Androidem Q po prostu włączał się Asystent Google i można było od razu mówić, teraz trzeba tapnąć na ikonę mikrofonu. 

(Na razie lepsze to niż nic) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszego Q siedzę i nie mam problemów, Santander działa, Alior również, PayPal też

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Mam na mi9 9.8.1 czy jak przechodziles na Q po raz pierwszy robiłeś tylko wipe dalvik i cache? Czy Twoje apki bankowe działają na HCE czy na gp?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam na mi9 9.8.1 czy jak przechodziles na Q po raz pierwszy robiłeś tylko wipe dalvik i cache? Czy Twoje apki bankowe działają na HCE czy na gp?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Ja korzystam z gpay'a. Robiłem tylko wipe dalvik/cache nic więcej


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

[mention=3926]Mariusz Kowalski[/mention]  zostań 9.8.1. oszczędzisz sobie kłopotów.
Jakich kłopotów?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcinj6 napisał:
Na whyred od poprzedniej wersji dzieją się cyrki z aparatem. W poprzedniej wersji się wieszał i przestawał działać na dobre. Na tej wersji od początku w ogóle nie działa...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

Potwierdzam.
Jakiś tip (czyszczenie danych aplikacji nie pomaga) ?
Będzie coś poprawiane, czy wracac na 8.9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem w ciemnym motywie w różnych aplikacjach na belce zmienia się kolor zegarka/sieci/baterii... Z białego na czarny gdzie nic nie widać. Na przykład przeglądając fb jest ok, ale po wejściu w komentarze już jest belka czarna. Nie używam globalnego ciemnego motywu bo tam to dopiero jest cyrk.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukkop91 @paveu

Ani MIUI ani FB. Android Q z którego korzystacie Panowie. To wymuszenie globalne ciemnego motywu, więc niejako kolor jest "narzucany" wszystkim aplikacjom przez Andka. To kwestia skompilowania i ewentualnie nakładki. Poza tym zdaje się jest jeszcze betą ;-)

 

W kwestii samego wydania, na moim Mi9 wszystko (prócz niecelnego uruchamiania Asystenta Google) gra i trąbi - jak dla mnie jedno z kompletniejszych wydań w ostatnim czasie. Trzeba się przygotować na kolejny wysyp bugów po przyjściu MIUI 11 :-D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=61973]lukkop91[/mention] [mention=1218]paveu[/mention]
Ani MIUI ani FB. Android Q z którego korzystacie Panowie. To wymuszenie globalne ciemnego motywu, więc niejako kolor jest "narzucany" wszystkim aplikacjom przez Andka. To kwestia skompilowania i ewentualnie nakładki. Poza tym zdaje się jest jeszcze betą ;-)
 
W kwestii samego wydania, na moim Mi9 wszystko (prócz niecelnego uruchamiania Asystenta Google) gra i trąbi - jak dla mnie jedno z kompletniejszych wydań w ostatnim czasie. Trzeba się przygotować na kolejny wysyp bugów po przyjściu MIUI 11 :-D
 
 
Cały czas się waham czy przejść na Q. Czy masz apki bankowe korzystające z hce np millenet? Czy zauważyłeś jakieś bugi?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz Kowalski mam tylko Alior Bank, a płatności realizuję przez Google Pay - wszystko bez zarzutu.

@lukkop91 bo Asystent Google jest zależny od aplikacji Google. Jeśli nadałeś uprawnienia Google to z automatu Asystent je otrzymuje. Z resztą sam sprawdź cofając uprawnienia apce Google - wówczas po włączeniu Asystenta wyskoczy monit o uprawnienia.

P.S. Asystent Google działa tak między Bogiem a prawdą, natomiast u nas jest źle skonfigurowane wejście w aplikację z poziomu przycisku SI. Włączenie Asystenta przez uruchomienie samej aplikacji daje właściwy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...