Skocz do zawartości

Chiński mi max 3 problem po aktualizacji


piotr3339

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem telefon z odblokowanymi bootloaderem, wgranym global romem. Wszystko wydawało się w porządku dopóki nie zaktualizowało mi miui do nowszej wersji, teraz nie działa w telefonie dźwięk, zawiesza się gdy probuje gdzieś dzwonić, nie mogę nawet wejść w ustawiania dźwięku.... Co mógłbym zrobić w tym przypadku, czy telefon nadaje się już do kosza?

Próbowałem instalować oficjalny ROM, także wersję beta oraz inny nieoficjalny i nic nie pomogło, może gdybym zainstalował wersję chińska, wtedy było by okej ? Jak myślicie? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nawet mi wifi nie działa,a po resecie nie mogę wejść w telefon, muszę połączyć się z internetem żeby wpisać kod miui. Chiński rom wygrywałem programem MiFlash, numer romu V10.3.2.0PEDCNXM_20190610

 

Co robić :/? 

Edytowane przez piotr3339
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć.

Kupiłem małżonce MIMAX 3 6/128 i mam parę pytań odnośnie wgrania polskiego MIUI. Nie jestem wielce doświadczony w te klocki, chociaż parę razy zdarzyło mi się wgrywać romy na różne telefony. Zawsze robiłem to zgodnie z tutorialami i jakoś się udawało.

Jednak poczytałem trochę to forum i okazuje się, że mój MIMAX 3 to pewnie produkt na rynek chiński (być może jakiś syfMIUI) i mogą powstać pewne problemy ze zmianą romu. Poniżej zamieszczam trzy fotki które pokazują aktualnie zainstalowaną wersję, oraz to co pokazuje mi się na ekranie gdy chcę włączyc TWRP (tak jak to robię w swoim MI8, tj. Power i Vol+). U siebie mam okno TWRP a tutaj takie coś. Rozumiem, że w telefonie żony  TWRP nie został jeszcze wgrany, jednak bootloader jest odblokowany (kłódka jest otwarta)?

Pytanie drugie dotyczy romu który powinienem najpierw wgrać. Czy muszę przechodzić najpierw przez jakiś  chiński stable i potem dopiero wgrać MIUI Polska czy od razu mogę polski?

A jeśli polski to który? Wersję stabilną czy rozwojową? Czy jak wgram stabilny to potem mogę na niego wgrać wersję rozwojową czy będę musiał czekać, aż pojawi się następna stabilna.

Poradźcie coś prędko, bo żonka mnie pogania :)

IMG_20190912_170100.jpgIMG_20190912_171005_071.jpgIMG_20190912_172255_479.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, teraz lub później będę chciał przejść na "nasze" MIUI. Ale jeśli taka rada, poczekam do następcy 10. 

A czy możecie mnie wspomóc odpowiedziami na zadane pytania dot. twrp, kolejności instalacji i pierwszego ze zdjęć?

Rozumiem też, że samo wgranie twrp bez wgrywania nowego systemu nie rzutuje na jego obecne działanie, oprócz rozszerzenia możliwości czyszczenia i instalacji w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Wszystkich w ten ostatni świąteczny dzionek.

W skrócie tylko napiszę, że MIMAX 3 jest już z moją żonką od jakiegoś czasu i działa na MIUI 10 xiaomi.eu 8.9.20 (tygodniowa).

Interesuje mnie stabilna wersja MIUI 11 przy czym nie instaluję jej jeszcze (czytam i oglądam co mogę w tym temacie) ponieważ nie do końca wiem jak to zrobić i wolę poradzić się fachowców w tej dziedzinie. Dlatego też moja prośba o podpowiedź, czy przekierowanie do odpowiedniego działu/wątku tak abym "ja stary" podołał z tym wszystkim.

O telefonie w skrócie: Mi max 3 6/128 RAM by china, ale kupiony na "alledrogo" jak go nie było jeszcze oficjalnie w Polsce i po przylocie do RP jechał ponoć do serwisu MIUI POLSKA, gdzie wgrywali oprogramowanie, a dopiero potem do mnie. Oczywiście sprzedający zapewniał, że będą aktualizacje automatyczne oprogramowania oraz aplikacji ze sklepu. O ile apki ze sklepu aktualizuje bezproblemowo to systemu już nie. Początkowo (do lata br.) przy próbie aktualizacji pokazywało, że jest jakaś nowa wersja (tyle i tyle GB) do ściągnięcia, ale przy próbie aktualizacji wywalało komunikat, że SYSTEM JEST AKTUALNY. Teraz pokazuje tylko że wersja oprogramowania jest aktualna.

Pytanie mam takie...od czego zacząć aktualizację, jeśli np. po uruchomieniu telefonu widzę otwarta kłódkę i napis "unlocked" (czyli telefon chyba już ma odblokowanego bootloadera).

Czy dalej postępować zgodnie z tą instrukcją: https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-eu-i-twrp-na-mi-mix-3/, począwszy od pkt. 2, czy też można jeszcze jakoś to uprościć, coś sprawdzić, itp? Co sprawdzić, na co zwrócić uwagę by nie zrobić z fona cegiełki?

Z góry Wszystkim dziękuję za pomoc, podpowiedzi, itd., a adminowi za wyrozumiałość i przekierowanie do odpowiedniego działu, jeśli ten nie jest właściwy. Wybaczcie nowemu ...choć wiekowemu użytkownikowi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij najnowszą wersję ze strony miuipolska.pl i zaktualizuj ręcznie (Aktualizacje > 3 kropki > Wybierz paczkę ZIP). Nie widzi ci aktualizacji ze względu na to, że gdzieś właśnie w okolicach sierpnia serwer OTA, który był przez nas używany, uległ awarii i do tej pory nie wrócił do zywych. Nowe wersje mają nowy serwer, który działa.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE DZIĘKI @Orjon

Wczoraj trafiłem właśnie na filmik pokazujący tą aktualizację na YT przy czym do starszej wersji. Ty mnie w tym upewniłeś :) Trochę potrwało, trochę było strachu (może niepotrzebnego, ale było) i poszło wszystko do końca. Nie przypuszczałem, że to takie banalne jak już jest jakowaś wersja MIUI POLSKA na słuchawce...

Jak na razie wszystko wydaje się OK, zobaczymy jak będzie dalej.

Jeszcze raz DZIĘKUJĘ i wszystkiego najlepszego w nadchodzącym 2020 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...