Skocz do zawartości

bateria w bipie, problem?


rpone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytania dotyczące baterii w bipie. 

Czy normalną rzeczą jest :

1) ładowanie tylko do 99%? (podłączony do laptopa na 3h) nie pokazało 100% jak to bywa np przy ładowaniu telefonu, albo ze bateria jest naładowana.

2) przez noc bateria spadła z 99% do 90% (mam włączone tętno co 30 min i analiza snu + bluetooth )

3) teraz widzę na zegarku ze procenty ładowania spadają od razu o 2% . było 88% i od razu spadli na 86%.

4) 3 godziny treningu z GPS zjadło mi ok 17% baterii

5) factory reset coś da?

dzięki za wszystkie odpowiedzi i rady, 

pozdrawiam

ps zegarek mam jeden dzień, soft bez zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rpone Jedno ładowanie to za mało. Bateria osiągnie maksymalną pojemność po 2-3. Sprawdź jeszcze poziom podświetlenia bo to przy częstych wybudzeniach i ustawionej dużej jasności sporo energii zużywa. W praktyce wystarcza ustawienie  minimalnej jasności, bo to i tak potrzebne tylko jak jest ciemno. U mnie prawie dwuletni Bip wytrzymuje co najmniej 30 dni (bez treningów, ale puls co 5 minut i wszystkie powiadomienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP  @damiano78  Ok, zrobię tak jak mówicie. Nie ukrywam że brakuje mi polskich znaków, treści wiadomości z messengera a przede wszystkim kto dzwoni. 

I jeszcze jedna kwestia, warto wykupić wersję pro w aplikacji notify & fitness for amazfit? Jak wasze doświadczenia i opinie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rpone napisał:

warto wykupić wersję pro w aplikacji notify & fitness for amazfit?

Poużywaj darmowej i będziesz wiedział. Płatna różni się chyba tylko tym że nie wyświetla reklam, a opcje "pro" można uaktywnić godząc się na reklamy. Moim zdaniem ta aplikacja to nieporozumienie, ale niektórzy używają i są zadowoleni. Używam od tygodnia bo chciałem zobaczyć czy i jak działa AQI (stan zanieczyszczenia powietrza) ale już mam jej dosyć. Polskie znaki (dodatkowo pogrubione) możesz sobie doinstalować, jak znajdziesz na tym forum.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2019 o 11:16, FromWP napisał:

Poużywaj darmowej i będziesz wiedział. Płatna różni się chyba tylko tym że nie wyświetla reklam, a opcje "pro" można uaktywnić godząc się na reklamy. Moim zdaniem ta aplikacja to nieporozumienie, ale niektórzy używają i są zadowoleni. Używam od tygodnia bo chciałem zobaczyć czy i jak działa AQI (stan zanieczyszczenia powietrza) ale już mam jej dosyć. Polskie znaki (dodatkowo pogrubione) możesz sobie doinstalować, jak znajdziesz na tym forum.

Witam serdecznie. Ja używam N&F w wersji pro od paru miesięcy choć pogodę wolę z Mi Bandage (OpenweatherMap). Tarcze z telefonu N&F instaluje dużo szybciej niż gatgetbridge. Poza tym nie lubie MiFita i to chyba podstawowy powód A co do baterii to mnie po 2 latach spadła do 3 tygodni (puls co 10 min i brak treningów). Pozdrawiam 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Na razie użytkuje bez żadnych zmian. Po 4 dniach mam 50% (tarcza podstawowa, podświetlenie na minimum, włączone powiadomienia, 4 treningi jazdy rowerowej tj jakieś 10h GPS, pomiar tętna co 30 min i analiza snu).

Brakuje na chwilę obecną kto dzwoni i treść powiadomień  z messengera (da się to ogarnąć) . A tak to biedy nie ma  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "biedy nie ma", to na co narzekasz? Treningi z GPS szybko wciągają baterię, 10h GPS może zużyć 50%, więc wszystko jest w normie. Jak nie naładujesz do 100%, tylko np. do 95%, to przez noc spadnie o kilka %. Ładowanie z USB laptopa, albo z powerbanku, u mnie też kończy się na jakichś 95-96%, tylko z ładowarki naładuje do pełna. Ogólnie to właśnie "bieda jest", ale zupełnie nie tu, gdzie jej szukasz :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bembenek napisał:

Jeśli "biedy nie ma", to na co narzekasz?

Kupiłem zegarek z przypadku. Po prostu taka okazja wpadła i tyle. Nie czytałem jakie dokładnie jakie ma funkcje a tym bardziej nie czytałem na forum. Liczyłem że będą powiadomienia itd, No nic, zacząłem używać i wynikły pytania. Zadałem kilka pytania i mi odpowiedziano po części, za co dziękuje. 

Z Twojego wpisu też się dowiedziałem że wszystko ok z zegarkiem.

4 godziny temu, bembenek napisał:

Ogólnie to właśnie "bieda jest", ale zupełnie nie tu, gdzie jej szukasz :)

@bembenek jak bieda? rozwiń wątek ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rpone Ja od siebie mogę Ci polecić najnowsze oprogramowanie które pewnie już masz, jak zainstalowałeś najnowszego MiFita z google, a teraz go usunąć i zainstalować wersję z XDA 4.07B, albo 3.60 (obie bez FW), będziesz miał wtedy powiadomienia kto dzwoni, do tego wgrać polskie znaki przez gadgetbridge i tyle :)

Ja używam, 3.6.0 i jedynie co to nie wiem czy tylko ja mam tak, ale w MiFicie widzę, że pomiar pulsu mam co 5min zamiast 30min jak ustawione w aplikacji. 

Edit 1:// No i nagle pojawiła się kolejna słaba opcja... Nadawcy wiadomości wyświetlani są pod ikoną wiadomości czyli nadawca i text się zlewają ze sobą... 

Edit 2:// Wywaliłem 3.6.0 zainstalowałem 3.5.9 jak na początku, mam nadzieję, że u niej będzie stabilniej. 

Edytowane przez grzegorzkx4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ponad rok jechałem na notify & fitnes i za nic nie wróciłbym do wykastrowanego mifita. Przy okazji można wgrywac tarcze, oprogramowania itd. Nie ma problemu z powiadomieniami, jest transliteracja polskich liter (jeżeli nie masz wgranej PL czcionki). Bateria ładowała się do końca zawsze tj 100% i trzymała po roku około 40dni. Pomiar tętna, powiadomienia itd oczywiście aktywne. GPSa kiedyś odpaliłem jak po górach chodziłem i zjadł pół baterii prawie. 

 

Softy zawsze modowane, a na końcu jego żywota korzystałem z softu z kalkulatorem i kalendarzem. Ugotowałem go na plaży przy temp 40c jak mi się przysnęło :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...