Skocz do zawartości

Koniec MIUI 10


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę smutno. Ale pewnie wiele ten miui 11 nie będzie się różnił od Xiaomi eu? Bo na drugim telefonie na bieżąco testuje nowe wydania miuipolska i widać różnicę choćby w zorganizowaniu ustawień i ich niektórych funkcji w porównaniu do globala eea.
Różnica wynika z tego, że Xiaomi.eu to beta, a Ty piszesz o stabilnej wersji.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę smutno. Ale pewnie wiele ten miui 11 nie będzie się różnił od Xiaomi eu? Bo na drugim telefonie na bieżąco testuje nowe wydania miuipolska i widać różnicę choćby w zorganizowaniu ustawień i ich niektórych funkcji w porównaniu do globala eea.
Że co? To co piszesz nie na sensu i głupota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota że względu na rozgraniczenie i porównanie Miui 10 lub 11 do Xiaomi.eu..

Przecież obecnie Xiaomi.eu to Miui 10, jak wyjdzie Miui 11 to to Xiaomi.eu Miui 11 także wyjdzie. Xiaomi.eu to nie jakiś osobny twór ani niezależne wydawnictwo.

Xiaomi.eu powstaje na bazie Miui China oraz niektóre modele na Miui Global.

Wszystkie obecnie to Miui 10.

I jeszcze to porównanie EEA do Xiaomi.eu śmiech na sali.

Gdzie Xiaomi.eu wydawane jest na bazie Miui China a to już jest różnica, bo Global jest lekko inny niż wersja China.

Dwa EEA i zwykły Global to wersję Stabilne, bo Beta została wygaszona już jakiś czas temu i nie wychodzi.

Stable zawsze się różniło od bety bo jest do tyłu. Xiaomi.eu bazuje głównie na China Beta. Więc zmiany wizualne są na bieżąco, a w wersji Stable są stare rozwiązania .

W artykule jest opisana wersja Beta Miui 10 czyli Beta z linii Miui 10 China na której bazuje Xiaomi.eu

 

Jak zaprzestaną wydawania China Beta Miui 10 to i Xiaomi eu nie będzie wychodziło bo i z czego? Dopiero jak wyjdzie Miui 11 China czy to Stable, Beta czy Close Beta to i Xiaomi.eu się pojawi Xiaomi.eu MIUI 11.

 

39 minut temu, zoltan78 napisał:
[mention=10517]Antyhaker[/mention] Czytaj ze zrozumieniem. Jakiej modyfikacji? Czego to modyfikacja? 

 

Miui to nakładka systemu Android. Mamy Miui China, Global, EEA który tak naprawdę to Global, India i Russia.

Xiaomi.eu to przerobka/modulyfikacja MIUI China, więc jak Miui China to nakladka to tak samo jak i Xiaomi.eu

Edytowane przez mrosi
Po co tyle pustych wierszy w poście...?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=60307]k120[/mention] Co nie zmienia faktu że Miui jest nakładką na system operacyjny którym jest android. I to jest sens mojej wcześniejszej wypowiedzi. Żadne lawirowanie w nazywnictwie nie ma sensu. 
Oczywiście, można w sumie obecnie powiedziec, że Miui China, Miui Global i Xiaomi.eu to systemy. Gdzie Xiaomi.eu jest przeróbka systemu Miui China
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Miui to nakładka systemu Android. Mamy Miui China, Global, EEA który tak naprawdę to Global, India i Russia.
Xiaomi.eu to przerobka/modulyfikacja MIUI China, więc jak Miui China to nakladka to tak samo jak i Xiaomi.eu


Xiaomi.eu to modyfikacja oficjalnego MIUI i tego się trzymajmy, bo zaczynacie strasznie mieszać.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Sam dobrze wiesz że to modyfikacja całego systemu łącznie z nakładką systemową.
???

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, zoltan78 napisał:

@Antyhaker nie ośmiesza się chłopie 

Poczytaj sobie tu i tu

Pierwsze zdanie "oprogramowanie będące modyfikacją systemu operacyjnego MIUI, tworzone na podstawie chińskiej wersji deweloperskiej systemu (tzw. china dev)." :) Moje stanowisko "Xiaomi.eu to modyfikacja oficjalnego MIUI i tego się trzymajmy, bo zaczynacie strasznie mieszać. " - widzisz podobieństwo? Twoje stanowisko "Sam dobrze wiesz że to modyfikacja całego systemu łącznie z nakładką systemową." - widzisz pewne rozbieżności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych stronach też tak jest opisane. Pierwszy lepszy wynik w google. Chyba że w google to też niewiarygodne źródło. 

"Czym różnią się od siebie najpopularniejsze nakładki na Androida - EMUI, MIUI, Samsung Experience i Sense UI" 

Setki artykułów jest na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych stronach też tak jest opisane. Pierwszy lepszy wynik w google. Chyba że w google to też niewiarygodne źródło. 
"Czym różnią się od siebie najpopularniejsze nakładki na Androida - EMUI, MIUI, Samsung Experience i Sense UI" 
Setki artykułów jest na ten temat. 
No właśnie, nakładki. MIUI to mocno obrobiona nakładka. Xiaomi.eu to modyfikacja tej nakładki. Systemem jest Android. Można rzec, że Xiaomi.eu to modyfikacja modyfikacji.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xD nie zrozumieliście mnie xd ja wiem czym co jest i po co xD chodziło mi bardziej czy myślicie, że duże wow będzie dla tych co korzystają z miuipolska/xiaomieu po wejściu w życie miui 11. Bo pamiętam, że z miui 9 na miui 10 takiego wow nie było bo już wcześniej po trochę kolejne elementy miui10 wchodziły do miui9 w xiaomieu. Tutaj też już widzę dużą rozbieżność w wyglądzie i funkcjonalności miui 10 na globalu i na xiaomi eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xD nie zrozumieliście mnie xd ja wiem czym co jest i po co xD chodziło mi bardziej czy myślicie, że duże wow będzie dla tych co korzystają z miuipolska/xiaomieu po wejściu w życie miui 11. Bo pamiętam, że z miui 9 na miui 10 takiego wow nie było bo już wcześniej po trochę kolejne elementy miui10 wchodziły do miui9 w xiaomieu. Tutaj też już widzę dużą rozbieżność w wyglądzie i funkcjonalności miui 10 na globalu i na xiaomi eu.

Globala do Xiaomi.eu nie ma sensu porównywać bo zawsze się będzie różnił czy to wizualnie czy to pod względem fjuczerow. Czemu? Bo Global a głównie EEA musi spelniać normy prawne i kulturowe wielu krajów. np to całe Rodo.

China ma inne rozwiązania dopasowane pod Chiny, a prawa Europejskie w wersji China ich nie obchodzą bo to wersja typowo na Chiny. Inna także kultura. Xiaomi.eu robione jest na China Miui więc i też się będzie różniło od Globala. Które kto woli to inne kwestie.

Natomiast ktoś kto używa Xiaomi.eu Miui 10 a potem 11 to zauważy różnice w stosunku do poprzednika, bo będzie coś cukierkowego etc

Tak samo jak ktos ma Miui 10 Global czy tam EEA też jakieś tam zmiany zauważy po wprowadzeniu Miui 11 Global.

Jeśli chodzi o inne kwestie to odrębną sprawa że Global/EEA masz Stable i będzie pewnie trzeba dłużej poczekać na Miui 11 w stosunku do Miui China bo jest Beta jak i Xiaomi.eu bo bazuje na China beta

Kolejna sprawa jak już wyjdzie Miui 11 Global Stable to taki China i Xiaomi.eu będzie do przodu o kolejne zmiany etc

Tyle w temacie. Bez sensu porównywać

 

 

 

A czym się podniecać? Nowymi kolorkami? Bardziej by mnie ucieszyła naprawa wiecznych błędów typu kiepskie nagrywanie wideo i audio  

 

Największa roznice, zmianę było widać po przejściu z Miui 6 na 7 a potem z Miui 7 na 8. Od Miui 8 do 10 praktycznie małe zmiany i w kółko te same, np dodadzą coś, potem to usuną i znowu przywrócą. Tak samo jak ikonki ładowania QC lub poziom baterii.

W Miui 10 jedyny krok i to wielki do przodu był z AI ale to jest tylko widoczne w Miui China i tylko w Chinach z aplikacjami Chińskimi. To jest duży krok do przodu

Myślę że Miui 11 wizualnie nie wiele się znieni a dalej pójdą w Miui China w AI etc, a Global zmiany jakieś pod Europę niewielkie aby zmienić numerek i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...