Skocz do zawartości

Redmi Note 8 - już wkrótce!


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Łezka i mediatek. O ile nie lubię mediateka "bo tak" - pewnie jak większość, nawet nie wiem czemu, i byłem skłonny się nim nie przejmować, to wcięcia w ekranie nie trawie. Żadnego, ani dziur, noczy, lezek. Odpada jak dla mnie. Szkoda. Mój RN5p już chętnie poszedłby w inne ręce. A tak, zostaje. Chyba się nie doczekam czegoś bez dziur, z ledem, sd, dużą bateria.. może rn9 :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, frrancuz napisał:

Łezka i mediatek. O ile nie lubię mediateka "bo tak" - pewnie jak większość, nawet nie wiem czemu, i byłem skłonny się nim nie przejmować, to wcięcia w ekranie nie trawie. Żadnego, ani dziur, noczy, lezek. Odpada jak dla mnie. Szkoda. Mój RN5p już chętnie poszedłby w inne ręce. A tak, zostaje. Chyba się nie doczekam czegoś bez dziur, z ledem, sd, dużą bateria.. może rn9 :'(

masz mi9t przecież

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam. Tam jest dioda powiadomień w jakimś chorym miejscu. Przed premierą również rozważałem ten model, jednak nie spełnia moich wymagań.  Tak, mam swoje widzimisię - ma być dioda powiadomień z przodu, do tego wejście na kartę sd.
Szczerze? Dioda LED w tym położeniu jest zdecydowanie lepsza :)

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cincin27 napisał:

A jesteś pewien, że Note 8 nie będzie miał Mediateka?

Jestem tego absolutnie pewien.

A co do Redmi 8 i 8A - jest to możliwe. Są inne codename, na zdjęciu z przypuszczalnym Redmi 8 jest wersja MIUI z codename olive, który prawdopodobnie będzie ze snapem 439. Jest też inne codename - olivelite. Prawdopodobnie Redmi 8A, ale tego nie jestem pewien.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Antyhaker napisał:

Ale wiesz, że poszczególne moduły odpowiadają za coś innego i niekoniecznie mają polepszyć jakość zdjęcia?

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka
 

No raczej? I te pojedyncze moduły będą kiepskiej jakości. 64 mpx na takiej matrycy będzie okropnie szumieć, szeroki kąt pewnie ze słabym światłem i małymi pikselami... Nawalą 4 różne moduły a jakość fotek dalej gorsza od 1 matrycy z Pixela pierwszej generacji. Już K20 ma aparaty gorsze od Mi9, to co będzie w Redmi 8? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam. Tam jest dioda powiadomień w jakimś chorym miejscu. Przed premierą również rozważałem ten model, jednak nie spełnia moich wymagań.  Tak, mam swoje widzimisię - ma być dioda powiadomień z przodu, do tego wejście na kartę sd.

Od tego masz OLED żeby sobie diodę powiadomień wyświetlić wg swojego widzimisię na ekranie - tak są aplikacje na XDA które na to pozwalają, pobór energii jest znikomy. Jeśli 128gb Ci braknie to nie wnikam. 

 

Co do rn8, jeśli nie mediatek to wielkiego pola do popisu nie ma, pewnie snap 675, 710 lub 712, nie moga dać 730. Ois też nie mogą dać bo nawet w serii mi zrobili to nieporozumienie i zabrali ois. Mile widziany będzie OLED skoro nawet w mia3 jest. Redmi 8 5kmah może mieć więc i rn8 może zaszczyci nas bateria z 5 z przodu default_wink.png

 

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2019 o 17:09, Orjon napisał:

Ale napisałem w artykule przecież, że Mediateka nie będzie. I jestem tego absolutnie pewien (są pewne pliki w systemie, które to potwierdzają)...

https://www.tabletowo.pl/redmi-note-8-redmi-note-8-pro-mediatek-helio-g90t/

Ten plakat to fake rozumiem? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie zdziwili tym plakatem. Nie, to nie fake. Ale jestem pewien, że podstawowa wersja Note 8 będzie mieć Snapa. Potencjalny MTK musiałby trafić do wersji Pro, bo jest tylko jeden niewydany codename z mtk o którym wiem, a raczej nie wydaliby dwóch różnych telefonów z tą samą nazwa kodowa. Zobaczymy za tydzień...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie o wydajność się boje bo z tym mediateki nigdy nie miały problemu, bardziej o zarządzanie energią w normalnym użytkowaniu i potencjalne aktualizacje bazy androida a raczej ich brak. Pisze to z perspektywy ex usera redmi pro na mtk przechodzącego później na rn4. Różnica w zarządzaniu energią była kolosalna. Na redmi pro 6h SoT to był wyczyn. Rn4 kręcił 10-12h na pierwszych romach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2019 o 09:41, Orjon napisał:

No właśnie mnie zdziwili tym plakatem. Nie, to nie fake. Ale jestem pewien, że podstawowa wersja Note 8 będzie mieć Snapa. Potencjalny MTK musiałby trafić do wersji Pro, bo jest tylko jeden niewydany codename z mtk o którym wiem, a raczej nie wydaliby dwóch różnych telefonów z tą samą nazwa kodowa. Zobaczymy za tydzień...

Może to powrót do kilku wersji tego samego urządzenia jak w przypadku Redmi Note 4, gdzie było ich kilka i z początku ludziska mieli problem z rozpoznaniem co jest w środku, MTK czy Snapdragon. RN3 też chyba był z dwoma SoC. 

Dnia 22.08.2019 o 15:02, Voltron napisał:

Podobno ten mediatek jest wydajniejszy od snapa 730. Tylko czemu nie zrobili go chociaż w 10nm tylko 12? Snap 730 i jego 8nm ma sporą przewagę w energooszczędnosci.

Wydajność może i jest na wysokim poziomie, choć układ graficzny może mieć czasem problemy z niektórymi grami, taki urok MTK. One są świetne na papierze, mają mnóstwo funkcji i bajerów, tylko i tak ich się nie wykorzysta jeśli Xiaomi nie doda ich obsługi do systemu, tak było z Redmi Note 2 na MTK, którego procesor miał bajery polepszające jakość obrazu czy filmów, ale trzeba było bawić się w modyfikacje. Proces technologiczny produkcji procesorów też nie był nigdy mocną stroną MTK, zawsze trochę odstawali od konkurencji, ale czy teraz ma to aż takie znaczenie? Raczej nie. Różnice są niewielkie, a koszta wprowadzenia nowej litografii ogromne. W dodatku coraz częściej okazuje się, że te 7 czy 8 nm jest naciągane. ;)

2 godziny temu, irek6311 napisał:

Kiepsko ten fon widzę, cena będzie atrakcyjna to pewnie, ale nowszego Androida to nie dostanie.

Zwykle jest jedna aktualizacja bazy Androida i wcale nie musi być tak, że MTK nie dostanie jej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już były akcje Redmi Note 3 na MTK, Snapie i SE. Potem te Wszystkie Redmi Note 4, 4X także Snap i MTK etc także więc nie rozumiem zdziwienia.

 

Mam Redmi 6 na mtku i jako telefon nie mogę mu nic zarzucić. Wiadomo fotek to nie cyka, wiadomo ładowanie 1A(tragedia jak dla mnie), ale bez jaj telefon kosztował mnie 430zl.

Szukacie dziury w całym. Jedynie co mi się nie podoba to ta gonitwa za ilością oczek i MP. Mam Mi9Se i 48MP, szału nie robi w stosunku do normalnych fot, opcją szeroki obiektyw, foty tragedia Myślę że tu będzie jeszcze gorzej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...