Skocz do zawartości

odmowa naprawy gwarancyjnej


Prorok1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wysyłałem telefon na Xiaomi Note 4x, którego zakupiłem w sklepie we wrocławiu, ponieważ pojawiła się żółta plama na ekranie, a konretnie w górnej lewej jego części, oraz od czasu do czasu były problemy z gniazdem ładowania.

 

Po dwóch tygodniach i kilku telefonach do nich co z moim telefonem, otrzymałem informację:

 

"Wróciłem z serwisu i dostałem informacje że telefon jest wygięty, podsyłam zdjęcia przedstawiające wygięcie oraz że ktoś już wcześniej próbował otwierać/naprawiać przycisk boczny ponieważ ramka telefonu jest uszkodzona mechanicznie. W związku z tym naprawa gwarancyjna nie jest możliwa."

 

Nikt przy telefonie nie majstrował faktycznie problemy z przyciskiem bocznym też były, ale nie było uwzględnione w protokole gwarancyjnem.

 

Załączyłem zdjęcia z serwisu, dodam iż telefon normalnie działa, dotyk wyświetlacz, wkurza mnie tylko ta plamka na ekranie, która jest widoczna na białym tle.

 

Poradźcie proszę co robić??

 

Dziękuje z góry za pomoc.

 

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygięty też może być od spuchniętej baterii... A to już chyba się kwalifikuje pod naprawę gwarancyjną?

 

Inna sprawa, że nie ma się co dziwić serwisom, że traktują trochę z buta, takie telefony, co gołym okiem widać, że oprócz pracownika fabryki był tam ktoś jeszcze... bo cwaniaków, co sami kopią w bebechach telefonów nie brakuje. Potem chętnie by zgłaszali wszystko na gwarancji....

Ot takie... narodowe (?) cwaniactwo... :-(

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

 

Tak jak pisałem, ja nie należę do tych osób. 

10 godzin temu, moogoom napisał:

Wygięty też może być od spuchniętej baterii... A to już chyba się kwalifikuje pod naprawę gwarancyjną?

 

Inna sprawa, że nie ma się co dziwić serwisom, że traktują trochę z buta, takie telefony, co gołym okiem widać, że oprócz pracownika fabryki był tam ktoś jeszcze... bo cwaniaków, co sami kopią w bebechach telefonów nie brakuje. Potem chętnie by zgłaszali wszystko na gwarancji....

Ot takie... narodowe (?) cwaniactwo... :-(

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, moogoom napisał:

Wygięty też może być od spuchniętej baterii.

ale raczej nie w tym miejscu ;< bateria jest niżej, a byłoby też widać rozklejanie się plecków, szpary etc, tutaj wygląda, jakby ktoś ten telefon docisnął do jakiejś nierównej powierzchni z większą siłą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dosyć sporo wygięty. Serwis jakikolwiek ma prawo do odrzucenia gwarancji z powodu uszkodzenia mechanicznego. To wygięcie może dopychać jakiś fragment płyty głównej za mocno do spodu ramki ekranu i ucisk może powodować plamy. Gniazdo ładowania też samo się przeważnie nie psuje. Średnio 7/10 przypadków to uszkodzenia mechaniczne lub zalanie. To samo spuchnięta bateria. 8/10 przypadków to zalany USB co powoduje po czasie puchnięcie baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...