Skocz do zawartości

Mi9 Gearbest - czy warto?


Maciek.b1997

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem od 2 lat zadowolonym posiadaczem mi5, ale to już czas, żeby wymienić swoje xiaomi na nowszy model, o baterii nie mam zamiaru się nawet rozpisywać haha.

Chciałbym kupić mi9, jako że jest fajna promka na gearbest, kusi kusi.. Nigdy nie zamawiałem na gearbest i mam trochę cykorka z tego co czytam po internetach.

1. Raz z tym vatem, choć priority line powinno załatwić 100% sprawę ?
2. Gwarancja.. Czy ona serio istnieje, czy to tylko ładne opisanie formalne, że coś takiego istnieje?
3. Z tego co czytałem powinno płacić się paypalem, bo lubią się zgubić paczki... Czy jeśli taka sytuacja będzie to paypal załatwi sprawę na pewno i pieniążki wrócą?
4. Jak to z tą wersją global? Moge sobie wgrać miui Polska po odblokowaniu bootlandera? Czy w tej wersji co dostaje nie ma wcale Polskiego?? Gwarancja podejrzewam, ze wtedy znika?
5. Czy na prawdę gra jest warta świeczki? Trochę głupie pytanie, ale sam nie wiem... 2 klocki już mnie bolą za telefon, 1500 jestem w stanie zapłacić stąd moja zajawka na ten gearbest, jakby była różnica 100-150 zł, to bym się nie zastanawiał zbytnio.

Czytam i czytam... Wiem, że temat rzeka, ale prosiłbym Was jeszcze o wyjaśnienie, lub pokierowanie z tym Gearbestem. Nie ogarniam tematu kompletnie jeśli chodzi o zakupy zagraniczne, a nie chciałbym później "płakac nad rozlanym mlekiem". Z góry dzięki. Pozdro!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maciek.b1997 napisał:

Cześć, jestem od 2 lat zadowolonym posiadaczem mi5, ale to już czas, żeby wymienić swoje xiaomi na nowszy model, o baterii nie mam zamiaru się nawet rozpisywać haha.

Chciałbym kupić mi9, jako że jest fajna promka na gearbest, kusi kusi.. Nigdy nie zamawiałem na gearbest i mam trochę cykorka z tego co czytam po internetach.

Czytam i czytam... Wiem, że temat rzeka, ale prosiłbym Was jeszcze o wyjaśnienie, lub pokierowanie z tym Gearbestem. Nie ogarniam tematu kompletnie jeśli chodzi o zakupy zagraniczne, a nie chciałbym później "płakac nad rozlanym mlekiem". Z góry dzięki. Pozdro!
 

Za 360€ masz na amazon.de Mi9 6/64GB 

https://www.amazon.de/Xiaomi-Dual-SIM-Android-Smartphone-Piano-black/dp/B008I0YEWE
https://www.amazon.de/Xiaomi-Dual-SIM-Android-Smartphone-Ocean-blau/dp/B009ML3J5G/

Wychodzi to okolo 1550zl, nie musisz sie przejmowac vatem, czasem dostawy, gwarancja (24m z chyba najlepsza obsluga posprzedazowa). 

Co do twoich pytan, to wszystko juz bylo dziesiatki razy na forum, mozna odpowiedzi znalezc w google, tylko troche checi :/
1. Tak 
2. i 3. Gwarancja istnieje, ale co do jej realizacji to juz gorzej. Moze sie okazac ze support sie na ciebie po prostu wypnie, moze kazac ci wyslac tel do ktoregos z magazynow GB, albo wrecz do Chin, tego nigdy nie wiesz. Ogolnie mowi sie ze lepiej przyjac ze tej gwarancji po prostu nie ma. Natomiast przy platnosci paypalem masz pol roku ochrony kupujacego, co oznacza ze jesli dostaniesz cegle, to paypal zwroci ci srodki, pokryje koszta odsylki sprzetu do Chin i zapewni ochrone paczki w transporcie, gdyby cos sie stalo. 
4. Jesli kupisz wersje global, dostajesz wersje global, czyli tak jakbys kupil telefon przeznaczony na rynek europejski. Mozesz wgrac miuipolska, po odbloku BL, teoretycznie nie ma to wplywu na gwarancje z GB (bo heh jak wyzej jej prawie nie ma). Co do zakupow z Polski to tu juz warto dopytac sprzedawce, sprawdzic umowe. 
5. Jesli nie ogarniasz zakupow, nie masz paypala, nie masz karty walutowej, czyli przewalutowanie zostawiasz po stronie banku, to ja to srednio widze. Skoro nie chcialo ci sie poszukac w necie odpowiedzi na pytania, to nie bedzie ci sie chcialo reszty tematu ogarnac. Kup na amazonie i tyle. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem po necie ale, chciałem się upewnić że nic się nie zmieniło przez jakiś tam okres od ostatnich postów. 

 

PayPal mam i konto walutowe też (Revolut). Popatrzę jak cenowo stoją wersję 128gb na Amazon jak różnica Jest duża to biorę na GB jeśli nie to Amazon. Dzięki za rzeczową odpowiedź :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Dołączę się do tematu. Czy ktoś z Państwa chciałby się podzielić dobrymi linkami do tych znanych sklepów internetowych gdzie kupił lub zamierza bezpiecznie zamówić MI 9 8/128 wersję globalną? Posiadam PayPal i Revolut. Jeżeli są równie dobre propozycje z Europy, również bym poprosił.

Dzięki!

Edytowane przez Krupaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krupaa napisał:

W takim razie takie Mi 9 6/128 gdzieś warto rzeczywiście kupić?

Ciezko ustalic co znaczy warto dla ciebie, czy chcesz gwarancje i pewnosc obslugi posprzedazowej, czy zalezy ci na vat, czy warto ogranicza sie tylko do jak najnizszej ceny. Dla jednego bedzie warto kupic za 1200zl na gearbest bez gwarancji i z czasem dostawy 30dni, dla kogos innego ofera amazonu za 1900zl z najlepsza mozliwa gw i obsluga klienta bedzie warta najwiecej. Jesli chcesz sobie poprzegladac ceny i jak to wyglada to tutaj jest dosc dobry przekroj:
https://www.pepper.pl/search?q=mi+9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, dzidexx napisał:

Przestań pisać, że amazon ma najlepszą możliwą gwarancję - mijasz się z prawdą.

Kupując np. w Xkom mam lepszą(szybkość i koszt=0).

Na amazonie dostajesz nalepke do DHL, ewentualnie sami ci zamowia kuriera do domu, jesli to jest zgloszenie reklamacyjne. Przy zwrotach 30 dniowych juz jest troche inaczej.
A co do gwarancji w PL, to ja juz sie tyle naczytalem i sam nacialem ze dziekuje postoje. Zawsze w przypadku jakichs problemow, mialem wrazenie ze klient traktowany jest jako zlo konieczne. Czy gwarancja czy rekojmia, byle sprzedac, a potem spuscic cie na drzewo, albo przedluzac w nieskonczonosc proces, zeby ci sie odechcialo.

Ja polecam amazon z wlasnego doswiadczenia, a nie polecam polskich sklepow (i nie wazne czy to oficjalna dystrybucja, czy inne wynalazki). Ty masz odmienne zdanie i tyle. Niech kazdy zdecyduje co woli i co mu sie bardziej oplaca i komu jest w stanie zaufac. Nie ma co robic offtopu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego preferuję zakupy u chinoli ;-)

Bo albo coś działa, albo przestaje niemal odrazu i wtedy idzie szybki zwrot, albo i nie jeżeli PayPal się tym zajmuje.... 

I mam w 4 literach użeranie się... 2-3 kulturalne mejle i albo jest zwrot, albo wchodzi PP i jest zwrot... A i tak wcześniej następuje test czegoś innego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma... Odpowiadają za "niezgodność towaru z umową" - czyli taka "rękojmia"... 

Ja tam wychodzę z założenia, że jak podziała pół roku... to i rok... i dłuzej... z takiego Maxa3 klepię... I mógłby się popsuć w końcu... To bym go zmienił, bo miałbym pretekst.... A ten jak na złość... Podobnie jak kilka innych śmieci... Wszystkie nie chcą się popsu"... ;-)

A to co nie działało (dwa przypadki) zostało wymienione/zwrócono pieniądze w całości razem z wysyłkami... 

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Troszkę was jeszcze pomęczę :) Skorzystałem z Waszych porad i wybrałem ten sklep internetowy: https://pl.gearbest.com/cell-phones/pp_009230388712.html?cid=163c4541-ce92-11e9-beeb-0670141e6114&wid=1349303&lkid=12607150

Warto wybrać EU priority Line 0 złotych lub EU priority Line(DPD)  0 złotych czy Expedited Shipping DHL(YD-HK) 33,70 złotych? Każda z nich ma taką samą szansę ominięcia wszelkich podatków czy też jest wyraźna różnica między tymi opcjami? 

Czy wybrać dodatkowo Ubezpieczenie dostawy 48,10 zł? 

Płacę PayPalem za pomocą karty fizycznej Revolut w PLN, lecz jak dobrze wiem, nie trzeba mieć subkonta w $, wszystko (przewalutowanie) dzieje się automatycznie po stronie Revolut, zgadza się?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dzidexx napisał:

Na stronie G zmień walutę na $.

W jaki sposób? Akutalnie cena wyświetla mi się w PLN i nie ma w okół opcji na zmianę tego stanu rzeczy.

3 godziny temu, dzidexx napisał:

Warto wybrać EU priority Line

Bez DPD? Stanowi to różnicę? Czy będę miał przesyłkę śledzoną?

3 godziny temu, dzidexx napisał:

Płacisz w $ PayPal'em

Mam ustawionego PayPala na domyślną walutę $, a preferowana karta to karta Revolut. Przewalutowanie w PayPalu na tą kartę jest ustawione w Ustawienia -> Automatyczne etc. wybrana 2 opcja -> przewalutowanie po stronie operatora karty.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dzidexx napisał:

bestcena.pl

Patrząc na ceny to lepiej już kupić na https://mi-home.pl/mi-9. Aż 40 złotych taniej ;) 

--> wróć!Mój błąd, na mi-home 64GB w cenie 128GB na bestcena.pl

Właściwie coś czytałem o tej stronie internetowej i nie jest jakoś polecaną. Jak to się odnosi do Gearbest?

8 godzin temu, dzidexx napisał:

Dotknij/kliknij PLN.

Jest to zwykły tekst, nic się nie zmienia.

image.thumb.png.c96df0ae13247e1a7360ec26013a3cd1.png

Pozdrawiam

Edytowane przez Krupaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...