tomekwma

Mi Scale 2 dwóch użytkowników, błąd

Recommended Posts

Cześć. Posiadam wagę Mi Scale 2. Waga jest bardzo fajna. Niestety istnieje problem. Podczas gdy wykonuję pomiar, waga przesyła dane do mojej aplikacji Mi Fit w moim telefonie, oraz do Mi Fit drugiego użytkownika w jego telefonie, który w tym czasie ma włączony bluetooth i posiada swoje osobne konto. Waga była parowana osobno w mojej aplikacji, i w aplikacji drugiego użytkownika na osobnych telefonach. Co zrobić aby dane z wagi nie był przesyłane do dwóch telefonów jednocześnie?

Dnia 18.08.2019 o 07:36, tomekwma napisał:

Cześć. Posiadam wagę Mi Scale 2. Waga jest bardzo fajna. Niestety istnieje problem. Podczas gdy wykonuję pomiar, waga przesyła dane do mojej aplikacji Mi Fit w moim telefonie, oraz do Mi Fit drugiego użytkownika w jego telefonie, który w tym czasie ma włączony bluetooth i posiada swoje osobne konto. Waga była parowana osobno w mojej aplikacji, i w aplikacji drugiego użytkownika na osobnych telefonach. Co zrobić aby dane z wagi nie był przesyłane do dwóch telefonów jednocześnie?

musicie mieć 2 konta inne(jeżeli macie inna wagę ty i np żona) to sama waga wie,gdzie i do którego konta ma to liczyć,ja używam tej wagi z żoną i jest wszystko okej.

te dane nigdy nie są przesyłane do 2 telefonów równocześnie,ale najlepiej jak przy każdym ważeniem masz włączoną apkę mi fit(ale nie trzeba mieć)

• Like 1

Odkryłem chyba w takim razie w czym jest problem i czego Pan Xiaomi nie przewidział. Drugi użytkownik ma osobne konto i osobny telefon. Chyba sęk w tym, że waga drugiego uzytkownika jest zbliżona do mojej. Ja ważę 85.5kg, drugi użytkownik 83. Waga zatem rozpoznaje nas jako jedną osobę i prawdopodobnie dlatego wyniki trafiają do naszych aplikacji z podkreślam osobnymi kontami. Zrobiłem test i na aplikacji drugiego uzytkownika zważył się 92 kilogramowy mężczyzna. W tym wypadku wynik nie został przeslany do mnie. Rozwiązanie automatycznego rozpoznawania zaproponowane przez Xiaomi jest bardzo fajnie ale niestety ma wadę, nie przewiduje że drugi domownik może mieć podobne gabaryty.

Edited by tomekwma
  • Like 1