Skocz do zawartości

Mi Scale 2 dwóch użytkowników, błąd


tomekwma

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Posiadam wagę Mi Scale 2. Waga jest bardzo fajna. Niestety istnieje problem. Podczas gdy wykonuję pomiar, waga przesyła dane do mojej aplikacji Mi Fit w moim telefonie, oraz do Mi Fit drugiego użytkownika w jego telefonie, który w tym czasie ma włączony bluetooth i posiada swoje osobne konto. Waga była parowana osobno w mojej aplikacji, i w aplikacji drugiego użytkownika na osobnych telefonach. Co zrobić aby dane z wagi nie był przesyłane do dwóch telefonów jednocześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2019 o 07:36, tomekwma napisał:

Cześć. Posiadam wagę Mi Scale 2. Waga jest bardzo fajna. Niestety istnieje problem. Podczas gdy wykonuję pomiar, waga przesyła dane do mojej aplikacji Mi Fit w moim telefonie, oraz do Mi Fit drugiego użytkownika w jego telefonie, który w tym czasie ma włączony bluetooth i posiada swoje osobne konto. Waga była parowana osobno w mojej aplikacji, i w aplikacji drugiego użytkownika na osobnych telefonach. Co zrobić aby dane z wagi nie był przesyłane do dwóch telefonów jednocześnie?

musicie mieć 2 konta inne(jeżeli macie inna wagę ty i np żona) to sama waga wie,gdzie i do którego konta ma to liczyć,ja używam tej wagi z żoną i jest wszystko okej.

te dane nigdy nie są przesyłane do 2 telefonów równocześnie,ale najlepiej jak przy każdym ważeniem masz włączoną apkę mi fit(ale nie trzeba mieć)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odkryłem chyba w takim razie w czym jest problem i czego Pan Xiaomi nie przewidział. Drugi użytkownik ma osobne konto i osobny telefon. Chyba sęk w tym, że waga drugiego uzytkownika jest zbliżona do mojej. Ja ważę 85.5kg, drugi użytkownik 83. Waga zatem rozpoznaje nas jako jedną osobę i prawdopodobnie dlatego wyniki trafiają do naszych aplikacji z podkreślam osobnymi kontami. Zrobiłem test i na aplikacji drugiego uzytkownika zważył się 92 kilogramowy mężczyzna. W tym wypadku wynik nie został przeslany do mnie. Rozwiązanie automatycznego rozpoznawania zaproponowane przez Xiaomi jest bardzo fajnie ale niestety ma wadę, nie przewiduje że drugi domownik może mieć podobne gabaryty.

Edytowane przez tomekwma
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...