zoltan78

Zmiana odświeżania ekranu android Q oraz android P

Recommended Posts

Na XDA pojawiły się nowe modyfikacje na zmianę odświeżania ekranu dla MI9

Dla androida Q

Dla androida P

Proces instalacji modyfikacji jak i pliki do pobrania znajdują się w linkach powyżej.

Osobiście instalowałem 72HZ na xiaomi.eu 9.8.1 i działa wyśmienicie. Brak przebarwień ekranu. Jak narazie nie stwierdzono ich też na innych wartościach. 

• Like 2

Dokładnie, oprócz tego kolory wydają się być bardziej wyraziste. Widać też różnice przy odtwarzaniu filmów oraz w grach. 

Do 144 Hz jeszcze daleka droga, a szkoda bo piękna sprawa :P 

Ciekawy też jestem żywotności po modzie, oby nie zaczęły padać matryce. 

Każda modyfikacja niesie ze sobą ryzyko. Wszystko się okaże po dłuższym czasie. Przy 72HZ większego zużycia baterii nie zauważyłem ale płynność systemu tak. Zobaczymy jak to będzie. 

• Like 1

Ja czekam cierpliwie na możliwość zdjęcia blokady. Jak już to zrobię to nie omieszkam wgrać tego moda. Póki co będę śledził wątek. Co do odblokowania bootloadera, dziwne że na RN7 nie musiałem czekać. Od razu przy pierwszej próbie wszystko poszło gładko a przy Mi 9 muszę czekać miesiąc

Czy ktoś jest w stanie pomóc laikowi to ogarnąć? Bo nie wiem od czego zacząć by zainstalować moda (czy trzeba bootloadera, roota itp), ciekawi mnie ten mod więc jakby ktoś miał chwilę by to rozpisać to będę wdzięczny. 

PS. Nigdy nie modowalem telefonu więc nie śmiejcie się ze mnie :D

Edited by Vendark

Dnia 18.08.2019 o 01:30, Vendark napisał:
Czy ktoś jest w stanie pomóc laikowi to ogarnąć? Bo nie wiem od czego zacząć by zainstalować moda (czy trzeba bootloadera, roota itp), ciekawi mnie ten mod więc jakby ktoś miał chwilę by to rozpisać to będę wdzięczny. 
PS. Nigdy nie modowalem telefonu więc nie śmiejcie się ze mnie

No na pewno bez zdjęcia blokady bootlader i roota się nie obejdzie. Wszystko jest na forum.

Ja mam pytanie na szybko, czy ten mod działa bez problemu na tygodniowym xiaomi.eu i Global?

Na xiaomi.eu działa na pewno. Sam wgrałem na Q co do globala to się nie wypowiem bo nie używałem. 

• Like 1

Nie powinno to mieć znaczenia, to podkręcanie podzespołów, jak masz roota to powinno pójść. 

• Like 1

Też mi się tak wydaje. Z ciekawości czytałem na XDA i faktycznie działa na globalu i na innych modyfikowanych systemach też. 

• Like 2

Używa ktoś na co dzień tej modyfikacji? Z ciekawości wgrałem zmodyfikowany plik i faktycznie wyświetlacz nabrał płynności, jest bardziej responsywny.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Nie zauważyłem większego zużycia baterii, przebarwień na ekranie brak. Jak na razie wszystko na plus. 

@QBAQ Tak jak najbardziej. Po każdej aktualizacji wartości wracają do oryginalnych. Warto za każdym razem robić kopie dtbo z wgranego softu. Na wszelki wypadek. 

• Thanks 1

Z tego co sam sprawdziłem organoleptycznie na MIUI 11 odświeżanie 69 Hz nie działa, tzn rwie obraz, zacina się. Maksymalne poprawnie działające odświeżanie to 67 Hz. Z drugiej strony, szkoda że na Android 10 nie ma wyższej wartości, jak na P np 72 Hz lub 75 Hz, jak na Mi 9T Pro.f5a66b4f4afc3558512c22bb7794341d.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Każdy kto instaluje to jest królikiem doswiadczalnym, ale od czasu wypuszczenia tego moda do dziś nie zauważyłem nic niepokojącego. 

@Pietr tak jak powyżej, natomiast mój egzemplarz szybciej konsumuje baterię na 69Hz (w sumie zrozumiałe). Aktualnie korzystam więc z opcji 66Hz i albo jest lepiej... albo placebo ;-)

Testów nie ma i nie będzie. Czy się zepsuje? To wie tylko Samsung, który zaprojektował ekran, on wie jaki ma zapas. Wiele monitorów 60 Hz może pracować z 75 Hz, natomiast inne szlag trafi. To zwykłe OC, jak procesora, grafiki czy RAMu. Zawsze skraca żywotność i zawsze zwiększa zużycie energii. 

Przy 66 na Q, u mnie zaczął wariować ekran. Literki zaczęły wciskać się podwójnie. Wróciłem do odświeżania standardowego.

Nie zdziwię się jak będą blokować możliwość podkręcenia, a za jakiś czas wydadzą flagowca z ekranem 90 Hz ;) 

A jest panel OLED 120 Hz? Raczej LCD to będzie, więc nie flagowiec. Chyba że już takie panele są produkowane.