Skocz do zawartości

Zmiana odświeżania ekranu android Q oraz android P


Adam Błażejewski

Rekomendowane odpowiedzi

Na XDA pojawiły się nowe modyfikacje na zmianę odświeżania ekranu dla MI9

Dla androida Q

Dla androida P

Proces instalacji modyfikacji jak i pliki do pobrania znajdują się w linkach powyżej.

Osobiście instalowałem 72HZ na xiaomi.eu 9.8.1 i działa wyśmienicie. Brak przebarwień ekranu. Jak narazie nie stwierdzono ich też na innych wartościach. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam cierpliwie na możliwość zdjęcia blokady. Jak już to zrobię to nie omieszkam wgrać tego moda. Póki co będę śledził wątek. Co do odblokowania bootloadera, dziwne że na RN7 nie musiałem czekać. Od razu przy pierwszej próbie wszystko poszło gładko a przy Mi 9 muszę czekać miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie pomóc laikowi to ogarnąć? Bo nie wiem od czego zacząć by zainstalować moda (czy trzeba bootloadera, roota itp), ciekawi mnie ten mod więc jakby ktoś miał chwilę by to rozpisać to będę wdzięczny. 

PS. Nigdy nie modowalem telefonu więc nie śmiejcie się ze mnie :D

Edytowane przez Vendark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2019 o 01:30, Vendark napisał:
Czy ktoś jest w stanie pomóc laikowi to ogarnąć? Bo nie wiem od czego zacząć by zainstalować moda (czy trzeba bootloadera, roota itp), ciekawi mnie ten mod więc jakby ktoś miał chwilę by to rozpisać to będę wdzięczny. 
PS. Nigdy nie modowalem telefonu więc nie śmiejcie się ze mnie

No na pewno bez zdjęcia blokady bootlader i roota się nie obejdzie. Wszystko jest na forum.

 

Ja mam pytanie na szybko, czy ten mod działa bez problemu na tygodniowym xiaomi.eu i Global?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tego co sam sprawdziłem organoleptycznie na MIUI 11 odświeżanie 69 Hz nie działa, tzn rwie obraz, zacina się. Maksymalne poprawnie działające odświeżanie to 67 Hz. Z drugiej strony, szkoda że na Android 10 nie ma wyższej wartości, jak na P np 72 Hz lub 75 Hz, jak na Mi 9T Pro.f5a66b4f4afc3558512c22bb7794341d.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testów nie ma i nie będzie. Czy się zepsuje? To wie tylko Samsung, który zaprojektował ekran, on wie jaki ma zapas. Wiele monitorów 60 Hz może pracować z 75 Hz, natomiast inne szlag trafi. To zwykłe OC, jak procesora, grafiki czy RAMu. Zawsze skraca żywotność i zawsze zwiększa zużycie energii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...