Skocz do zawartości

MIUI 9.8.15


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

download_20190816_084729.jpg

  • Aktywowane „Ultraoszczędzanie baterii” dla wszystkich telefonów (z wyjątkiem Mi Mix 3)
  • Dodany przełącznik Ciemnego motywu na pasku powiadomień
  • Zmiany wizualne w ustawieniach trybu Zawsze włączony
  • Optymalizacja poziomu głośności dla urządzeń ze Snapdragonem 660
  • Możliwość włączenia uwierzytelniania dwuskładnikowego konta Xiaomi (Ustawienia > Xiaomi > Bezpieczeństwo konta > Uwierzytelnianie dwuskładnikowe)
  • Poprawki tłumaczenia
  • Aktualizacji brak dla: Redmi 4X, Mi Note 2, Redmi Note 5A Lite, Redmi Note 5A Prime, Redmi K20, Mi CC9
  • Pełna lista zmian

Aktualizacja do Androida Q dla MI 9 i Redmi K20 Pro

Oto ważne informacje na temat aktualizacji do Androida Q dla Mi 9 i Redmi K20 Pro. Przeczytaj uważnie.

Przed dokonaniem aktualizacji należy koniecznie wykonać kopię zapasową wszelkich danych w tym zdjęć i plików z pamięci wewnętrznej (kopia zdjęć w Zdjęcia Google lub Chmura Xiaomi).
Romy do pobrania w oddzielnym wpisie.

 

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

Problem z Google Pay?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 19.3 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: Fusion Ui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Mi MIX 2S - błąd odczytu czytnika linii papilarnych przy logowaniu do aplikacji bankowych oraz mObywatel.
Ja już prawie straciłem nadzieję że to zostanie naprawione. Zostało mi jej trochę, że może to przy kolejnym androidzie ogarną :v

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi MIX 2S - błąd odczytu czytnika linii papilarnych przy logowaniu do aplikacji bankowych oraz mObywatel.
Jesteś w stanie sprawdzić, czy po zmianie języka na angielski (US albo UK - wskazane sprawdzenie obydwóch) i restarcie telefonu problem dalej istnieje? Bo nie wiemy, czy to problem naszego tłumaczenia czy romu ogólnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Orjon napisał:
1 godzinę temu, Stary Paszczak napisał:
Mi MIX 2S - błąd odczytu czytnika linii papilarnych przy logowaniu do aplikacji bankowych oraz mObywatel.

Jesteś w stanie sprawdzić, czy po zmianie języka na angielski (US albo UK - wskazane sprawdzenie obydwóch) i restarcie telefonu problem dalej istnieje? Bo nie wiemy, czy to problem naszego tłumaczenia czy romu ogólnie...

Sprawdzone na języku angielskim (UK i USA) błąd występuje również. Problem występuje tylko przy aplikacjach innych firm. Logowanie odciskiem do Miui jak również blokowanie dostępu do aplikacji z poziomu systemu działa normalnie. Na globalu nie ma tego problemu, używałem go 2 miesiące z powodu problemu z pogłosem na Mi Mix 2S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi9 - safetynet Failed.

Poza tym jak na ten moment wszystko działa, nie wiem jeszcze jak płatności zbliżeniowe. Jedyny na ten moment zauważony bug to info na ekranie blokady, że "brak usługi" mimo iż SIM działa bez problemu a sam napis "Brak usługi" na Mi9 jest ucięty, tzn. "Br" schowane poza krawędzią wyświetlacza.

@Orjon

IMG_20190816_131238.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi9 

- pasek statusu na ekranie blokady, ikony sa rozjechane na prawo i lewo, dodatkowo w miejscu zasięgu wyświetla brak usługi

- zdjęcia kontaktów odkąd wyszedł Q nie chcą się powiększyć, nawet jak dodam nowe to chwilę jest duże, a potem znów w małym kółku.

- safey net nie przechodzi zabezpieczeń, (ale ponoć naprawione)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI9SE

Próbuje uruchomić płatności NFC według instrukcji ale problem w tym, że nie mam usługi Google Pay do ukrycia w Magisku ani nie mogę jej poszukać w Aplikacjach, żeby wyczyścić jej cache. Czy coś się zmieniło? Jakby co to dopiero dzisiaj przeszedłem z Globala na MIUIPOlska:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...