Skocz do zawartości

Odświeżanie systemu


beginka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chcę odświeżyć system, żeby przyspieszyć telefon MI4c. MIUI 10 | 8.9.13, TWRP 3.2.3-0 , odblokowany bootloader.

Od roku nic nie zmieniałam i trochę gubię się w opcjach TWRP. Wcześniej albo wgrywałam nowy ROM albo aktualizacje; nie robiłam odświeżenia systemu.

  1. Co wybrać: Format Data czy Advanced Wipe (Wipe Data / Dalvik / Cache/ Internal Storage (?)) czy może Factory Reset?

  2. Wipe data usuwa zainstalowane aplikacje czy tylko ich ustawienia?

  3. Czy po takim czyszczeniu muszę raz jeszcze flashować ROM 8.3.19? Czy w ogóle warto? I jaka wtedy jest kolejność działań? (mam możliwość podłączenia pendrive'a z ROM-em po OTG)

Przeglądałam sekcję FAQ i tutoriale, ale tamte porady dotyczą głównie instalacji nowego ROM-u i akcji naprawczych jak system się posypie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak chcesz zrobić reset do ustawień fabrycznych, ale nie wywalić danych z pamięci wewnętrznej, to po prostu Factory Reset (albo Advanced Wipe w którym wybierasz dalvik/art cache, cache i data - robi dokładnie to samo).
2. Usuwa i aplikacje, i ich dane.
3. Nie musisz, ale możesz. Ściągasz na kompa albo na telefon przed zrobieniem wipe wersję 8.9.13, uruchamiasz TWRP i po prostu instalujesz w menu Install z telefonu (jeśli nie masz na telefonie, to przerzucasz z kompa bądź OTG - komp powinien go widzieć jako zwykła pamięć wewnętrzną, tak jak w normalnym systemie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...