pieterman09

W jakim sklepie kupić RN7

Recommended Posts

Witam , Jako że to mój pierwszy post chciałbym Pozdrowić wszystkich forumowiczów i prosić o wyrozumiałość .

Od miesiąca zbieram się na zakup Xiaomi redmi note 7 . Jednak im więcej czytam  tematów o dystrybutorach i gwarancji tym większy mam mętlik w głowie . 

Rozważam głównie :

Media Expert - bo tutaj mógłbym zamówić do sklepu i odebrać osobiście to i gwarancje bym miał łatwiej bo nie musiałbym wysylać

Proline - Kupowałem już tam sprzęt komputerowy  , bardzo szybko wysyłali i obsługa wydawała się miła .Dodatkowo cena 799 więc 100zł mniej niż na ME

Czytałem , że Proline to dystrybucja CK mediator jednak po wymianie maili ze sklepem o ile dobrze rozumiem wychodzi na jakiś prywatny import a kwestia serwisu :

"Dziękujemy za wiadomość. Telefon jest w wersji Global. Zgodnie z informację w opisie:
Importer/dystrybutor    Proline Sebastian Ponikowski
Gwarancja sprzedawcy    24 mies

Ps. technicznie rzecz biorąc ABC Data już nie istnieje, teraz jest to Roseville Investments."

"towar jest naprawiany w naszym serwisie w Mirkowie koło Wrocławia. Warunki gwarancji dostępne są tutaj: https://proline.pl/?n=serwis-warunki-gwarancji
Formularz zgłoszenia reklamacji: https://proline.pl/?n=serwis-zgloszenie-uszkodzenia "

Tak więc proszę o radę , bo nie wiem co tutaj zrobić . Jestem dość zaawansowanym użytkownikiem androida , root i custom roma miałem na wszystkich poprzednich telefonach z wyjątkiem xperii X performance którą mam aktualnie i nie ma na nią nic ciekawego . Miui znam właśnie z custom romów  i w pewnym sensie dobrze wspominam . Generalnie szukałem coś do 1000zł ale ograniczając się tylko do miui oraz android one / czystego andka i wymagając solidnej baterii wybór jest makabryczny moim zdaniem . I tak zapowiada się męczarnia  , przed tą xperią miałem motorole moto X play i po niecałym roku mimo prób nie przyzwyczaiłem się do jej wielkości i zdecydowałem się przejść na 5 calową xperie , przez pierwsze 2 miesiące mega doceniłem jej wymiary ale potem zacząłem tęsknić za świetną baterią motoroli . Może z tą motorolą powinienem zostać a problemy z wielkością wynikały z przesiadki z Z1 compact ... tego się już nie dowiem . W każdym razie fona w okolicach 5 cali i tak już nie dostane .

Edited by pieterman09

Masz jeszcze w euro (jak masz jakieś koło siebie) tylko cena marketowa 899 niestety... 

Euro Niestety nie mam . Szkoda że nie rozwinąłeś tematu dystrybucji i 2 podanych sklepów :[

Szczególnie interesuje mnie rozjaśnienie sytuacji z proline  oraz jakiego dystrybutora ma Media Expert 

Nie wiem... Nie znam... Nie interesowałem się... 

Biorę albo z euro (bo mam kilka pod ręką), albo od chinoli, albo z amazona. 

Wchodząc na forum xiaomi liczyłem na większą profesjonalność , a tu okazuje się że wiesz tyle co ja po 2 godzinach grzebania w necie jak nie mniej :[

Nie wiem ile TY wiesz... 

Ja, po prostu, kładę członka męskiego na takie problemy... I albo idę pomacać (o ile czuję taką potrzebę) do euro. Albo jeżeli zależy mi na czasie/gwarancji/czasami cenie - biorę z amazona. Albo, jeżeli zależy mi na cenie/dostępności - biorę od chinoli... i też nie od pierwszych lepszych z brzegu... A bestceny i inne omijam... I już. 

Więc nie rozumiem Twojego problemu... Dostałeś opcje z jakich JA korzystam... nie pasuje? Trudno... Musisz nauczyć się z tym żyć, zrobić "po swojemu" po to, żebyś mógł pomóc komuś, kto, być może, będzie miał podobne dylematy jak Ty ;-)

11 godzin temu, pieterman09 napisał:

Szczególnie interesuje mnie rozjaśnienie sytuacji z proline  oraz jakiego dystrybutora ma Media Expert 

Co za różnica?

W obu masz 24 miesiące gwarancji lub rękojmi(ty dostałeś w odpowiedzi od Proline).

Proline ma tego xiaomi w kolorze białym którego nigdzie w polskiej dystrybucji nie widzę. 

Poprostu liczę na rade gdzie kupić bo swego czasu również tutaj na forum dużo było gadania o dystrybucji xiaomi a nie chce się wkopac i potem żałować. Bo puki jest wszystko dobrze to jeden piernik jaki sklep... Schody się zaczynają jak coś padnie... 

A występuje oficjalnie ten kolor? Bo na całą Europę są trzy: czerwony, niebieski, czarny.

Może na A3 patrzyłeś?

RN7 miał wyjść Icy Silver... Ale nie wiem kiedy, ani na jaki rynek.  Jakoś w lipcu, w połowie podali info... 

Występuje ten kolor ale nie w polskich sklepach. Znalazłem go w jakichś chińskich sklepach, coś na allegro jest no i filmy yt. Nie patrzyłem na a3... Zresztą zobacz sobie sam na proline za 799 jest biały redmi note 7 hh

Bo ten srebrny to nie global chyba.. Znaczy biały... Zależy jak patrzeć... ;-)

Bo ten srebrny to nie global chyba.. Znaczy biały... Zależy jak patrzeć... ;-)

Mylisz się. Redmi Note 7 i Pro było w 3 kolorach. Jednak niedawno pojawił się też kolor biały, choć jeszcze ciężko dostępny.
Pearl White
Astro White
Moonlight white - ten widziałem w wersji Global Version na pudełku, więc to nie ściema sprzedawcy który wgrywa Globala na wersję China. Nawet na YT można to obczaic sobie. Tyle w temacie. Poprostu nowa wersja kolorystyczna, która pojawiła się w ostatnim czasie, stąd brak jak reszta kolorów. Wcześniej były plotki jakoby tylko China i India miały mieć "White"

Czyli [mention=60307]k120[/mention]sugerujesz zakup w proline, bo ta wersja biała się mi nawet podoba. Jedynie obawiam się co oni kombinują... 

Do tej pory chyba tylko miała premierę w Indiach i chyba w Chinach. Nie miała chyba premiery Europejskiej. Jedno jest pewne ten telefon w wersji białej jest także w wersji Global, jedynie moży być przeznaczony na inny rynek.

Proline polecam, sklep super. Nic nie kombinują.

Jak się boisz to niech zrobią Ci fotę pudełka. Jak będziesz miał nalepkę Global Version z boku, z przodu będzie brak chińskich znaków a z tyłu na nalepce będzię opis w języku ENG to mają Globala, możesz też sam sprawdzić stacjonarnie. Wersja chińska ma inne pudełko.

Piszemy o RN7 czy o RN7Pro? Bo już zgłupiałem....   

O RN7 bo o taki pytał autor tematu, ale wszystkie RN7/Pro/7S dostały białą wersję.  

Zresztą na RN7 ma China Stable, Dev, Global Stable, Dev, Miui na Indie i EEA a RN7Pro tylko China i India

RN7 pro w europie nie występuje z tego co mi wiadomo . Pytałem o redmi note 7 .Niestety nie mam stacjonarnie proline .

Trochę nabrałem obaw jak przejrzałem opinie sklepu i większość negatywów właśnie z "chińskim importem" jest związana , np tutaj :

https://www.opineo.pl/opinie/proline-pl,negatywne

i to dość świerze opinie co tym bardziej niepokoi , wychodzi również że informacje które znalazłem na forum że zaopatruje ich CK mediator są BŁĘDNE .

Kup w chinlandii... Odblokuj BL... I załadujesz co Ci się wymarzy... Chyba, że fuckturę potrzebujesz... To nie wuem czy nie taniej na Amazonie masz... 

Potrzebuję pewną gwarancję przedewszystkim. Bo jak mam z gwarancją się zastanawiać to równie dobrze mogę znowu kupić używkę i spokój

Edited by pieterman09

To weź z amazona... Gwarancja bajka... Możesz zkażdego, innego, dużego marketu z elektroniką typu: euro, media... 

Też kiedyś się brandzlowałem gwarancją... I mi przeszło.... Jak ma być to kupuję u nas (internetowo mi-home, euro, x-kom), a najczęściej, patrząc na cenę, rządzą chinole.... I jak ma działać, to działa (chyba ze 4 czy 5 smarków kilkuletnich (najstarszy 4 lata) w domu + kupa innej elektroniki), albo jak ma się spierrrrr...ć to robi to niemal od razu i leci zwrot, wraz ze zwrotem kasy za wysyłki (dotychczas jeden smark). 

Edited by JamCiTo