Skocz do zawartości

Redmi 2 1Gb Ram Wrażenia :)


dyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ma pomysl? Ktoś pomoże z aktywacją karty?

Pin ustawiasz w ustawienia -> prywatność -> karta sim (np. Orange) Rom: MIUI Polska 5.5.29

A aktywacja to wystarczy gdzieś zadzwonić o ile wiem, nigdy nie dostawałem sms od sieci o aktywacji chyba że źle rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki. wiem jakie wchodzą do srajfona, chociaż do 4s i starszych były włąśnie mocro. ale  myliły mnie zdjęcia redmi 2 bo wejścia wydawały się  na mini a tu jednak micro. czyli muszę wyrobić nową mniejszą kartę. dzięki jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

Jako naczelny i samozwańczy polonista Forum MIUI informuję, że tradycyjne karty SIM są sprzed kilkunastu lat, a "mocro" to można mieć w majtach. Karty SIM mogą być co najwyżej micro. ;)

Janis, po kropkach, nowe zdanie zaczynamy od wielkiej litery i od "ale" nie rozpoczyna się zdania...

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

Jako naczelny i samozwańczy polonista Forum MIUI informuję, że tradycyjne karty SIM są sprzed kilkunastu lat, a "mocro" to można mieć w majtach. Karty SIM mogą być co najwyżej micro. ;)

Janis, po kropkach, nowe zdanie zaczynamy od wielkiej litery i od "ale" nie rozpoczyna się zdania...

Później prześle ci zaświadczenie o dysleksji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie taka promocja?

Na xfs (xiaomiforsale) jest za 526,58 zł = 143$ z europejskiego magazynu a na gearbest jest za 123$ z chin, czyli możesz jeszcze dopłacić opłaty celne.

 

Chce ktoś może kupić wersje 1gb używka w stanie idealnym?

Nadal do sprzedania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na xfs (xiaomiforsale) jest za 526,58 zł = 143$ z europejskiego magazynu a na gearbest jest za 123$ z chin, czyli możesz jeszcze dopłacić opłaty celne.

 

Nadal do sprzedania :)

Po ile masz do sprzedania tego redmi 2?

Rozumiem, że wersja 1gb?

Ewentualnie gdzie można by go obejrzeć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam korzystanie z wbudowanej przeglądarki, działa zawsze bez zarzutu, chociaż w ost. romie wymusili wyszukiwanie z paska w Baidu i nie wiem jak to zmienić ;-; Karta jakakolwiek SD. Jaki dokładnie masz problem z ściąganiem przez 3/4G? Jeżeli chodzi o "Wymaga Wi-Fi" to gdzieś na forum pojawia się rozwiązanie tego... Z tego co pamiętam to Pobrane-> (...) w prawym górnym rogu->Ustawienia->Bez Limitu. Korzystam z Hot-Spot od 4miesięcy, żadnego problemu nie mam :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam zamiar kupić Redmi 2 1gb ze względu na WCDMA 900mhz i żeby nie bawić się z urzędami to na XFS, tylko odpychają mnie od kupna wasze opinie, że telefon się często muli i zacina. Jestem trochę wymagającym użytkownikiem. Czy jest Cyanogenmod na ten telefon? Może wtedy będzie lepiej chodził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na RedMi2 1Gb nie narzekam, trafiłem na dobry model widocznie, bo problemów z nim większych nigdy nie miałem, a jak się pojawiały to zawsze jakoś udało mi się z nimi uporać. Messager + FB + Spotify działają mi bez najmniejszego problemu, miałem w rękach 2Gb wersje bez 900hz i nie widziałem także zbytniej różnicy w zasięgu sieci, ale akurat w moim otoczeniu wszędzie jest LTE, a jak nie LTE to 3G+ i 3G na 1800hz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu. Mi się cyanogenmod podoba i nie widzę problemu z przesiadką. Mogę korzystać i z CM :D

Co do redmi2 to raczej zamawiam tylko nie ma narazie na stanie, ale z tego co widzę to chyba jakaś nowa strona (chyba) XFS jest, bo jest info, że jest dostępny w chinach i będzie w europie do 7 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Cyanogena to ja mam mieszane uczucia... Niby lżejszy, niby ładniej śmiga ale problemów to to ma jak zwykle... Albo nie wyświetla poprawnie filmów z YT, albo ma jakieś taktowanie z kosmosu ustawione, albo gry nie działają, albo kompas dostaje świra... Z cyganem jest "zawsze coś". Chyba że ktoś nie jest wymagający...

A obecne MIUI działa bardzo ładnie. Jest bezproblemowe u mnie, poprawnie odpala każdą aplikację, ubijanie procesów w tle zaobserwowałem tylko przy dużej liczbie kart w Chrome odpalonych, ale koniec końców jakieś straszne to nie jest. Generalnie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie moje odczucia są raczej na tak. Co do zamulania - ten model ma swoje zacinki i raczej nie jest to kwestia sprzętowa tylko bardziej ROM (MIUI). Przez pierwsze 2 miesiące używałem Nova Launcher-a i generalnie byłem zadowolony. Po tym czasie wróciłem do MiHome (systemowego) i ogólnie jestem zadowolony ale... 

Spotify używam codziennie i działa bez problemu, apki które mam zablokowane w tel *kłódka* to telefon, sms, poczta + ostatnio wrzuciłem aparat(foty). Telefon potrafi zwiesić się na 1 a nawet 2 sek, przy różnych przejściach pomiędzy apkami, wyjście ze spotify do pulpitu etc. 

Widoczny zwis mam ostatnio po wyjściu z aparatu do pulpitu - kółeczko w środku + "ładowanie pulpitu" 3-5 sek... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc nowsze miui już nie zacina? Mogę spokojnie spotify i messengera używać? Nadal nie wiem czy kupić redmi2 1gb czy czekać na 2gb z wcdma 900mhz o ile taka powstanie Bardziej podoba mi się Mi3 tylko brak mu LTE :/

 

To nie kupuj R2 tylko jakikolwiek tel z 2GB RAM. Teraz jest sporo tanich telefonów, N3 plus (moja żona go używa), P3000s (lub wersja 3GB za 30$ więcej), itd.

 

Witam.

Mam pytanie odnośnie kompasu, czy przekłamuje wam o jakieś 40° ? Kalibrowałem zarówno w systemowym kompasie jak i w aplikacjach ale niestety dalej to samo.

 

U mnie OK. Porównane z kompasem Samsung S5.

Edytowane przez Grigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kupuj R2 tylko jakikolwiek tel z 2GB RAM. Teraz jest sporo tanich telefonów, N3 plus (moja żona go używa), P3000s (lub wersja 3GB za 30$ więcej), itd.

 

 

U mnie OK. Porównane z kompasem Samsung S5.

 

Raczej nie chcę jakiś tam elephonów czy coś :D Co do zacinek. Nie przesadzajmy, że jak telefon się zatnie na 1 sek, a co dopiero na 2 to jest to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz do ele? Xiaomi w segmecie do 600/700zl nie wyroznia sie zadna jakoscia w porwnaniu do innych firm chinakich obecnje popularnych tak naprawde.

A miałeś elephona ?

P6000 sprzedałem ze sporą stratą po trzech tygodniach.

GPS robił w konia. Niby w testach super, fix, siła sygnału i.td.

Ale w trasie robił skoki w bok na kilkaset metrów. Do programów sportowych nie nadawał się zupełnie.

Na pieszym rekreacyjnym spacerku wyliczył mi maks. prędkość 64 km/h. a trasę wyrysował z wyskokami w bok po 400 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz do ele? Xiaomi w segmecie do 600/700zl nie wyroznia sie zadna jakoscia w porwnaniu do innych firm chinakich obecnje popularnych tak naprawde.

Wydaje mi się, że RedMi2 1Gb za 530zł i 2Gb za 640zł (z VAT na XFS)to jednak są dość konkurencyjne ceny, a nie widziałem żadnego dobrego smarta za te pieniądze o tej jakości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie mylisz, jest ich sporo, a z jakoscia xiaomi tez nie jest kolorowo, gdyby nie wyglad i miui to niczymym by sie nie wyroznialy sposrod innych.

Nie zgodzę się... Jakość wykonania RedMi2 jest na bardzo wysokim poziomie... telefon nie raz lądował mi na chodniku/pod kołami samochodu i zawsze wychodził bez szwanku... S3 kuzynki po 1 upadku na chodnik miała całkowicie niesprawny wyświetlacz, a znajomego Xperia T po upadku z 1m na panele ma cały ekran w pajęczynie. Porównując RedMi 2 1Gb do np. telefonów dostępnych w EU w każdym sklepie to nie ma sobie równych... Głupia Motorola Moto G co ma wyjść w tym roku i jest identyczna jak RedMi2 1Gb ma kosztować 300zł więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jaki upadek moja xperia j zaliczala upadki na beton, asfalt i inne rzeczy i dalej jest ok. A z tym autem to nie uwierze.hahaha bez jaj. Taka za***ista jakosc wykonania redmi ze w kazdym modelu trzeszczy obudowa a klapka tylna w redmi to typowi kojowatej jakosci plastik nie trzymajacy sie reki.

Pozatym popatrz ile osob stluklo ekran w redmi..... Wiec ze Tobie sie udalo tego uniknac a komus tam sg3 upadl i sie zbij o niczym nie swiadczy!

Ależ oczywiście, że świadczy... Klapka to szczegół który już dawno wymieniłem, nic już nie trzeszczy (kosztowało mnie to aż 2$...). Nie wierzysz? Twoja sprawa, ja swoje widziałem, swoje doświadczyłem, swoje wytestowałem i wiem 1. Ten telefon to jedyny telefon który mi tyle wytrzymał bez uszkodzeń... Klapka, prawda, jest śliska, ale to przecież nie problem, po to są wszelkiego rodzaju casy, covery itd... Zobacz sobie ile osób wymaga wymiany ekranu w RedMi, a potem popatrz ile osób z S3/4/5/6, albo iPhonem 6 ma problem, bo albo się zbiło, albo wygięło, albo połamało... Nie ma telefonu idealnego, niezniszczalnego, ale za 500zł dostać to co się dostaje w Redmi 2 to aż nadto, patrząc na standardy np. Motoroli czy Sonego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem przeciez dokupowac do kazfego twlefonu mase fjuczerow :smile: haha to jest dowod na jakosc xiaomj ze mozna dokupic cos innego lepszego niz opcja w samym telefonie? Bez przesady...

Nie swiadczy o niczym tak samo ja moglby powiedziec ze sony robi mega jakosiowo towary bo moja jka spadala i ekran caly....

Redmi to tanje dobre telefony ale nie wyrozniaja sie zadna jakoscia w poreonaniu do innych, przestac wciskac ludzka takie bajki.

Sam mam redmi 2 z ktorego jestem mega zadowoly jak i z miui i nie moge powiedziec zeby to byl sly tel czy zle wydana kasa. Ale zeby to byla najlepsza opcja s tych pieniadzach? Tak nie jest.

Tak czy siak dopasowujesz telefon do siebie i kupujesz mase fajerków, nie ma znaczenia czy tel jest epicko wykonany, czy nie i tak każdy go dopasowuje do siebie, więc kupujesz klapki, case, covery. Co tutaj jest za "plama na honorze" Xiaomi? Osobiście sprawdziłem opcje telefonów w cenie RedMi 2 2GB i nie znalazłem NIC lepszego, dosłownie nic, jeżeli według Ciebie są lepsze smarty w cenie do 650zł niż RedMi 2 to je wymień, oczywiście podawaj ceny z VAT, bo jak poszukamy na chinskim rynku to RedMi2 można wyrwać za 300-400zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...