Skocz do zawartości

Redmi 2 1Gb Ram Wrażenia :)


dyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli żona nie jest wymagająca, będzie odpowiedni.

W przypadku bardziej ogarniętych i interesujących się aplikacjami osób w świecie Androida 1GB pamięci jest zbyt mały.

Według mnie płynne korzystanie z np. przeglądarki również jest udręką.

Jeśli ten model, to wyłącznie 2GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych dodatków. Żadnych Mikey-ów ani takich. Żona co najwyżej jednocześnie ma odpaloną jedną kartę w przeglądarce. Najbardziej obciążająca sytuacja, to kiedy wybiera się na kije - wówczas działa jednocześnie Muzyka i Endomondo. Mam nadzieję, ze taka opcja nie zamuli Redmika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endomodno + Spotify nie zmuli Ci tego telefonu, przynajmniej nie powinno, ale już nie chce pisać, że "mi nie muli" bo znowu znajdzie się ktoś, kto stwierdzi, że jest to "nietaktowne" :D

W sumie z 2/3 stronami na Chrome też nie mam problemów, nigdy nie miałem, jeżeli Twoja małżonka korzysta tyle z telefonu co ja, czyli rozmowy, sms, muzyka, endomondo, maile, FB (bez messagera, ten na miui strasznie słabo bangla) to nie powinna mieć z nim żadnych problemów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ubija tylko gg jak korzystam no z muzyki,fb itp. Inne apki sa ubijane lub rozlacza je z netem.

Dziwne... Ostatni raz jak mi tel. ubił jakąś aplikacje było... w lutym :o. Od czasu wrzucenia najpotrzebniejszych apek do autostartu + kilku zmian w Opcjach programistycznych które już tutaj gdzieś pisałem telefon nie ubił mi żadnej apki :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalic Ci muzyki nie wywali, a czy z karty sd czy z pamieci wewnetrznej raczej nie ma znaczenia. Edomondo moze byc problem.

@ nezumi jak dodjaesz do autostaru?

Dżizəs.. nie dziwcie się, że system ubija apki, które nie są dodane do autostartu - ma do tego prawo, taka natura Androida...

Wczoraj trochę testowałem i ciekawe jest to, że dodanie do autostartu "zabezpiecza" różne apki w różny sposób. Niektórych wtedy system nie tknie w ogóle, inne ubije, ale natychmiast wstaną od nowa (co czasem jest nawet korzystne). Cholernie to wszystko jest skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ubija nic czego nie chcę żeby ubił...

Dłużej przytrzymuję przycisk powrotu, gdzie pokazują mi się apki uruchomione w tle, a następnie przesuwam ikonkę w dól (na dole pokazuje się kłódka). Żadna apka nie wyłaczy się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Marvinka niech nie udaje blondynki ;) Taki joke.... :D

Chodzi o zmianę kodu PIN z pozycji telefonu. Po wymianie karty SIM muszę żonie ustawić PIN taki, jak w poprzedniej karcie....

 

Poza tym...

Nie może coś mi wysłać sms aktywującego kartę SIM w koncie Xiaomi. What is going on?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvinka niech nie udaje blondynki ;) Taki joke.... :D

Chodzi o zmianę kodu PIN z pozycji telefonu. Po wymianie karty SIM muszę żonie ustawić PIN taki, jak w poprzedniej karcie....

...

No ale zaraz... Tam jest przecież zakładka "Zmiana kodu Pin"... :geek:

**04*starykodPIN*nowykodPIN*nowykodPIN# i zatwierdź przyciskiem połączenia (zieloną słuchawką).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

No ale zaraz... Tam jest przecież zakładka "Zmiana kodu Pin"... :geek:

**04*starykodPIN*nowykodPIN*nowykodPIN# i zatwierdź przyciskiem połączenia (zieloną słuchawką).

 

Wiem. Chcę to znaleźć w MIUI.... :)

 

Kurde, nie mogę aktywować SIM w Xiaomi... O co kaman?

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o wersje 2Gb to nigdzie nie ma żadnych przesłanek, pewnych informacji, czy nawet plotek na temat 900hZ w tej wersji i sam także wątpię, że takowa będzie. Po 2 900hz w Polsce nie jest już problemem, znaczna większość nadajników już jest na 2100.

 

Ja w sumie nigdy nie miałem problemów z zacinającym się RedMi 2 1Gb, a od czasu wprowadzenia tej opcji "optymalizacji" czy jak to tam się zwie w romach 5.5.x telefon nie ma żadnych problemów, przynajmniej u mnie, a z tego co widzę po forum to i u innych płacze na temat "ładowania pulpitu" i ścin się skończyły... CM także miałem (CM na andku 4.4, jest już na 5.0, ale tego nie testowałem) i działa znacznie płynniej od MIUI, ale trzeba brać pod uwagę to, że CM nie ma połowy funkcji MIUI, które trzeba będzie sobie pościągać w dodatkowych aplikacjach, które także potrafią zmulić telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co ? w wersji 2gb niema juz zadnych problemow z ubijaniem aplikacji ?

ps: nie wystarczy odchudzić rom ? wywalić rzeczy typu google+, google muzyka, i inne goglowe dziadostwo by chodził płynnie i nie było problemu z przeładowaniami ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co ? w wersji 2gb niema juz zadnych problemow z ubijaniem aplikacji ?

ps: nie wystarczy odchudzić rom ? wywalić rzeczy typu google+, google muzyka, i inne goglowe dziadostwo by chodził płynnie i nie było problemu z przeładowaniami ? 

 

Takich aplikacji wogóle nie ma w romach MIUIPolska.

 

Co do przycinania - jeśli będziesz miał duzo apek chodzących w tle (pejsbuki, łatsapy, itp) to może Ci się ciąć, ale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie używam fona do esów, dzwonienia, sprawdzenia pogody, google keep, fotki, czasami eksplorator plików, budzik, kalkulator i w sumie tyle. Wobec tego warto brać wersje 2gb czy nie ma sensu dopłacać ?

ps: czyli nie ma czego za bardzo usunac zeby fona odmulic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie używam fona do esów, dzwonienia, sprawdzenia pogody, google keep, fotki, czasami eksplorator plików, budzik, kalkulator i w sumie tyle. Wobec tego warto brać wersje 2gb czy nie ma sensu dopłacać ?

ps: czyli nie ma czego za bardzo usunac zeby fona odmulic ?

Ja mam 1GB i chodzi ładnie. Nie gram w jakieś bardzo obciążające gry, nie używam fejsa. I jest ok.

 

Nie ma czego usuwać, bo te romy są właśnie tak specjalnie skrojone. Chcesz - to sobie doinstalowujesz z Google Play Store. A w zestawie "fabrycznym" masz apki typu kalendarz, poczta, kalkulator, pogoda, galeria i odtwarzacze filmów i muzyki. Nawet Gmaila nie ma.

 

Na Gearbest jest aktualnie promocja: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_162092.html

Edytowane przez Grigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...