Skocz do zawartości

Redmi 2 1Gb Ram Wrażenia :)


dyzio

Rekomendowane odpowiedzi

ACID  , wielkie dzięki za info:)

 

         a ,i jeszcze jedno :

 

1 czy są polskie znaki  w klawiaturze czy trzeba je ściągać? 

 

2 czy osoby wpisane  w Kontaktach będą wyświetlane przy poł, przychodzącym . Słowem ,czy będzie pisało kto dzwoni ?

 

 

     ufff , to już chyba wszystko , więcej grzechów nie pamiętam:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem już przesyłkę z telefonem i po ustawieniu wszystkiego , instalacji dodatkowych programów, wszystko jest ok, telefon chodzi normalnie nie zauważyłem przycinek, spowolnień ale Żpna nie instalowała żadnych obciążających aplikacji, więc do normalnego użytkowania jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wczesniej nic nie dzialalo? Tak mozna odczytac Twoja wypowiedz.

 

... domyślam się, że to o moją wypowiedź chodzi.

 

Wbudowana przeglądarka zawsze działała poprawnie, teraz po aktualizacji do wersji 5.4.3 po kliknięciu na ikonkę uruchamia się (browser) i po 3 sekundach wraca do pulpitu. przytrzymując przycisk powrotu mam ikonę. Jak na nią klikam otwiera się i podobnie po 3 sekundach wyłącza się i widzę pulpit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hellhammer ja się nie przywiązuje do 1 rzeczy/apki :P Za duża "konkurencja" jest na rynku, aby się do takich rzeczy przywiązywać :P Nie działa 1, biorę inną. 

 

Ja bym spróbował zainstalować starszy ROM ponownie, np. 5.3.27, bo dobrze bangla na 1Gb i na nim został jeżeli tam apka działała, a na nowej nie działa, prosty, szybki i bezbolesny sposób :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ja trafiłem na tak udany model, czy wy na jakieś felerne, że ten ram wam tak spada xD Mi przy odpalonych apkach np. Spotify (który mam odpalony 24/7), chrome, twitch, hitbox mam jeszcze jakieś 200mb wolnego ramu, a telefon restartuje tylko wtedy, gdy zapomnę go podłączyć xD

 

Mi dobrze bangla i 5.3.27 i 5.4 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też właśnie zrobię, poczekam i sprawdzę.

Co do tego czy chcę czy nie mieć systemową przeglądarkę - to wbudowana jest ok, nie ma dla mnie problemu aby zainstalować coś innego ale, ..... zainstalowałem apkę wykop ze sklepu, w ustawieniach miałem 2 przeglądarki z tym chrome jako domyślna, klikając na link z tematu, automatycznie odpalał Internet (domyślną) i po chwili wracał do treści - dlatego rzuciłem temat ....

 

co do RAMu jak mam 100-200 MB to jest dużo, domyślnie zablokowane mam 3 apki (telefon, sms + poczta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z minusów dot. Redmi2 dodalbym jeszcze od siebie kiepsko spasowana klapke tylna obudowy - juz po 1-2 glebach (z nieduzej wysokosci) zaczela glosno trzeszczec (na szczescie nowe klapki w wersji aluminium leca juz do mnie z aliexpress) oraz ekran telefonu - niby to gorilla glass 3 a po poltora miesiaca uzytkowania mam juz 2 widoczne rysy (a tel noszony glownie w kieszeni), dodatkowo ekran strasznie ale to strasznie sie palcuje.

 

Sorry za wygrzebywanie staroci, ale znalazłem fajny filmik na yt: https://www.youtube.com/watch?v=1U7g-D6ze2E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak tam testy, ale mój osobisty test "przelotu" telefonu po chodniku zdany na 6+ :D Telefon wypadł mi z kieszeni na chodnik, przeleciał dobre 3-4m po nim i... nawet rysy, chyba mam olbrzymiego farta, bo aż ciężko uwierzyć, żeby po takim czymś telefon był bez zarysowania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 i na 2 slocie powinno Ci śmigać. U mnie średnio 20mb w Play jest więc nie najgorzej, niekiedy się nawet do 40mb szarpnie w downloadzie jak mniejsze obciążenie anteny :P Być może antena z którą się łączysz jest obciążona? :P Jeżeli łączysz się z LTE Plus'a, T-mobile lub Orange to masz ograniczony download.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić Redmi 2 dla żony. Z jej potrzebami wystarczy jej model z 1GB RAM. Jak ta wersja hula na MIUI v6? Teraz używa LG L65 i nie chciałbym żeby się zniechęciła na "dzień dobry" do Xiaomi...

 

Jeśli chodzi o parametry sprzętowe, to Redmi 2 bije tego LG pod każdym względem (oprócz ilości RAM i baterii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić Redmi 2 dla żony. Z jej potrzebami wystarczy jej model z 1GB RAM. Jak ta wersja hula na MIUI v6? Teraz używa LG L65 i nie chciałbym żeby się zniechęciła na "dzień dobry" do Xiaomi...

 

Używam go od lutego i jestem cholernie zadowolony! O ile twoja żona nie instaluje tony aplikacji (tony... sam mam ponad 15 apek i wszystkie śmigają, nawet w multi), to telefon jej się spodoba :) Mnie osobiście ten telefon zachęcił do kupna Mi4... a może i Mi5 (jeżeli się pojawi) o ile uda mi się hejs dozbierać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak podświetlenia przycisków nie jest problemem, po tygodniu można się przyzwyczaić :P Co do FB/Gierek to zależy kogo się spyta... Ja nie mam żadnego problemu, aby używać FB w tle, a do tego sobie np. odpalić Candy Crash, albo Free Fall, ale widzie, że niektórzy mają z tym spore problemy, nie wiem z czym to jest związane. Wersja 2Gb nie wspiera WCDMA 900, o ile mieszkasz w większym mieście i nigdzie nie wyjeżdżasz to nie powinieneś mieć z 2Gb problemu, jednak w miejscach ze słabszym zasięgiem mogą być problemy z łącznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ktoś wcześniej się pytał czy wybrać redmi 1s czy redmi 2 1gb. I tu powiem tak - absolutnie zostaje tylko 1s bo nie ma miui który by dobrze chodził na 1gb ram. Na 1s za to jest cyjanogenmod 11ktory jest w wersji w pełni działającej. Na redmi 2z tego co wiem to cyjanogenmod nie ma więc trza się męczyć z miui co nie należy do najprzyjemniejszych na 1gb ram

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ktoś wcześniej się pytał czy wybrać redmi 1s czy redmi 2 1gb. I tu powiem tak - absolutnie zostaje tylko 1s bo nie ma miui który by dobrze chodził na 1gb ram. Na 1s za to jest cyjanogenmod 11ktory jest w wersji w pełni działającej. Na redmi 2z tego co wiem to cyjanogenmod nie ma więc trza się męczyć z miui co nie należy do najprzyjemniejszych na 1gb ram

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Nie żeby coś, ale na RedMi2 jest w pełni działający CM12, po 2 nie wiem co masz za problem z MIUI na 1Gb RAMu ;-; Mi śmiga nawet do 5apek na raz bez uśmiercania wcześniejszych apek ;-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam na myśli ze jest też v6 na 1s i instalowałem i jak najszybciej ucieklem na cm11 bo 5apek można uruchomić jak są małe ale uruchomisz Facebook i przeglądarkę i zaczyna się zamuła. Jeżeli jest cm 12 na redmi 2 to sorry masz rację można kupować wersje 1gb.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...