Skocz do zawartości

Redmi 2 1Gb Ram Wrażenia :)


dyzio

Rekomendowane odpowiedzi

No to lipa, ale mam nadzieje ze to tylki mylne wrazenie. A jak z tylna klpka, mocno sie brudzi.i rysuje? Zamowilem z bialym, bo wyglada duzo ladniej niz czarna

 

zacznijmy od tego ze czarna nie jest czarna tylko grafitowa (czyli lekko polyskujacy ciemny szary) ;)

brudu raczej na takim kolorze nie widac, rys poki co zadnych wiekszych nie ma, tylko tak jak pisalem wczesniej - nie wiem czy to wina mojego egzemplarza czy co, ale b.szybko zaczela trzeszczec :/

 

a biale klapki fajnie wygladaja ale brud zbieraja i z czasem z bialego robi sie brudnożółty (a przynajmniej ja tak mialem z paroma bialymi tel w przeszlosci) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z minusów dot. Redmi2 dodalbym jeszcze od siebie kiepsko spasowana klapke tylna obudowy - juz po 1-2 glebach (z nieduzej wysokosci) zaczela glosno trzeszczec (na szczescie nowe klapki w wersji aluminium leca juz do mnie z aliexpress) oraz ekran telefonu - niby to gorilla glass 3 a po poltora miesiaca uzytkowania mam juz 2 widoczne rysy (a tel noszony glownie w kieszeni), dodatkowo ekran strasznie ale to strasznie sie palcuje.

 

Może nie uwierzysz, ale mój poprzedni smartfon użytkowany przez 2,5 roku nie ma ani jednej ryski. A zaliczył kilka gleb. Kwestia dbania o telefon.

 

Klapka w moim R2 też już trzeszczy po rzuceniu telefonu na stół przez dziecko.

 

Mam pytanko do użytkowników, których telefony mulą: po jakim czasie "wyszło" u Was to mulenie? Może ja krótko używam (kilka tygodni), żeby to zauważyć? Mam MIUI 5.2.27, trochę widżetów, 3g w tle, sychro wszystkich apek i nie muli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem rozczarowany działaniem tego redmi 2... co jakis czas jest długie ładowanie pulpitu ;/ przesiadlem sie z xperii j gdzie było tylko 512MB była lipa ale,żeby tutaj takie coś? mam porownanie do telefonow z andkiem z 1gb i to jakas kpina, jak ma lagować przy 1gb ramu w systemie (nie grach)

 

to prawda "ladowanie pulpitu" jest mega denerwujace i niestety wystepuje zbyt czesto..

Może nie uwierzysz, ale mój poprzedni smartfon użytkowany przez 2,5 roku nie ma ani jednej ryski. A zaliczył kilka gleb. Kwestia dbania o telefon.

 

Klapka w moim R2 też już trzeszczy po rzuceniu telefonu na stół przez dziecko.

 

Mam pytanko do użytkowników, których telefony mulą: po jakim czasie "wyszło" u Was to mulenie? Może ja krótko używam (kilka tygodni), żeby to zauważyć? Mam MIUI 5.2.27, trochę widżetów, 3g w tle, sychro wszystkich apek i nie muli.

 

telefon glownie nosze w kieszeni, w domu odkladam na polke/stol wiec nie mozna powiedziec zebym go jakos szcegolnie katował.

co do trzeszczenia klapki - troche bieda ze specyfikacja mocna a plastikow im sie nie chcialo juz dobrze spasowac...

 

mi to mulenie wyszlo bardzo szybko, co wiecej 3g + synchro mam wylaczone, widgetow prawie tez zero, regularnie robie czyszczenie systemu z poziomu panelu sterowania a mimo to co jakis czas lapie mega muła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... przykro to czytać... Po tych jazdach, co były Redmi 1S chyba wszyscy mieliśmy nadzieję, że Redmi 2 będzie wolnych od tych samych błędów/problemów, a tu widzę, że praktycznie to samo. Ja mam jeszcze nadzieję, że wersja z 2GB RAM coś tu poprawi, ale sam fakt jej wypuszczenia to jakby źle świadczy o Xiaomi, że nie potrafili usunąć programowo tych problemów i zdecydowali się na dołożenie RAM-u. Jeśli nawet i to nie pomoże, to można będzie oficjalnie się załamać...


Przy okazji - czy mógłbym uprzejmie poprosić o wyniki testu Vellamo 3.1 przeprowadzonego na Redmi2?

 

Proszę o 4 wyniki:

  • Multicore
  • Metal
  • Browser (Chrome)
  • Browser (Internet Browser)

Oczywiście test w trybie "wydajny".

 

Wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... przykro to czytać... Po tych jazdach, co były Redmi 1S chyba wszyscy mieliśmy nadzieję, że Redmi 2 będzie wolnych od tych samych błędów/problemów, a tu widzę, że praktycznie to samo. Ja mam jeszcze nadzieję, że wersja z 2GB RAM coś tu poprawi, ale sam fakt jej wypuszczenia to jakby źle świadczy o Xiaomi, że nie potrafili usunąć programowo tych problemów i zdecydowali się na dołożenie RAM-u. Jeśli nawet i to nie pomoże, to można będzie oficjalnie się załamać...

Przy okazji - czy mógłbym uprzejmie poprosić o wyniki testu Vellamo 3.1 przeprowadzonego na Redmi2?

 

Proszę o 4 wyniki:

  • Multicore
  • Metal
  • Browser (Chrome)
  • Browser (Internet Browser)

Oczywiście test w trybie "wydajny".

 

Wielkie dzięki!

 

  • Multicore: 1301
  • Metal: 766
  • Browser (Chrome): nie mam chome'a. Dolphin nie skończył testu, wynik: 516
  • Browser (Internet Browser): nieukończony, wynik: 1778

 

Ja mam ostatnie miui polska wgrane wzcoraj, zainstalowalem najpotrzebniejsze aplikacje tylko. synchro wylaczone i muli juz dzis. a co to bedzie jak narobi sie danych z fb,gg, aparatu i bede mial pare tysiecy smsow/mmsow....

Porazka chodzi jak moja j-ka z 512mb ramu po pol roku.

Jak moze byc tylko 89MB woplnego ramu z 1GB? nic nie robiąc praktycznie?

Wejscie do galerii, wyjscie - ladowanie pulpitu

wejscie do dolphin browser, opera - przy wychodzeniu dlugie ladowaniu pulpitu. wejscie w smsy pzy wyjsciu ladowanie pulpitu. porazka!

Tapalk zmula

 

Ja po uruchomieniu mam ok 250MB luzu. Nie raz po czyszczeniu mam ok 400MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejscie do galerii, wyjscie - ladowanie pulpitu

wejscie do dolphin browser, opera - przy wychodzeniu dlugie ladowaniu pulpitu. wejscie w smsy pzy wyjsciu ladowanie pulpitu. porazka!

Tapalk zmula

 

 

ja wlasnie zaktualizowalem do najnowszej wersji mui (musialem recznie, bo automatyczna aktualizacja mi pokazywala ze 5.1.3 to niby aktualna wersja) zeby zobaczyc czy cos pomoze, co nie zmienia faktu ze to o czym piszesz czyli ladowanie pulpitu przy wychodzeniu z sms/galerii/internetu akurat u mnie nigdy nie wystepowalo...wiec chyba cos z twoim fonem/systemem jest grubo nie tak..

Edytowane przez miko1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mulenia to polecam restart raz na jakiś czas, co do najnowszego update'u to jest najgorszy ze wszystkich czterech wstecz ktore mialem: GPS długo łapie fixa, ładowanie pulpitu, zrywa połączenie 3G/4G na kilka sekund, występują lagi przy powrocie do ekranu startowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest najgorszy ze wszystkich czterech wstecz ktore mialem: GPS długo łapie fixa,

A mógłbyś wgrać plik gps.conf z wersji styczniowej (5.1.23 lub 5.1.30) i sprawdzić czy pomogło? No u mnie pomogło bardzo, tyle że na Mi2S i wciąż nie mam żadnego potwierdzenia, że na innych tel. sytuacja jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was, ale u mnie na najnowszym MIUI (a może i zawsze tak było) przy odpalonym Messengerze oraz FB ten telefon jest jednym, wielkim lagiem ;)

Te dwie apki (albo jedna z nich, nie pamiętam która) to chyba słyną z rekordowo wybujałego zapotrzebowania na RAM. Może podejrzeć i napisać ile zajmują go? Najlepiej wtedy, gdy lag dokucza na maksa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co u was z gpsem nie tak? U mnie wszytsko ok, nic nie zrywa, fixa łapie dośc szybko.

Jeśli nie używasz Yanosika lub nie masz w nim włączonej opcji powiadomienia głosowego o utracie zasięgu GPS, to może Ci się tylko wydawać, że działa w pełni OK. Mogę być 1-2 sekundowe przerwy, których nie zauważyłeś. A nie powinno ich być w otwartym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam ten temat i nie ze wszystkim się mogę z Tobą zgodzić @Endriu.

Hongmi 2 mam od ponad miesiąca, nie mam z nim ŻADNYCH problemów, średnio 250mb wolnego ramu (czasami więcej, czasami mniej, zależnie od odpalonych w tle aplikacji), na patchu 5.3.13. GPS śmiga mi od samego początku na każdej aktualizacji, żadnych ścin, lagów, restartów. Jedyne z czym się zgodzę to z "duszeniem" niektórych apek (np. Spotify), ale nie jest to wina samego telefonu, tylko MIUI, ponieważ na czystym Androidzie 4.4.4 i na CM 11 apki nie są zamykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy telefon Redmi 2 wspiera wysylanie multimedii po wifi np na tv? Czy wogole Miui Polska to wspiera? Jak tak to co musze zrobic?

 

jak masz TV z wifi to powinno chyba polaczyc po prostu za pomoca Ustawienia > Wiecej > Wyswietlacz bezprzewodowy.

 

A jak nie masz Wifi w TV to kupujesz specjalny adapter do TV i instalujesz odpowiedni soft na komorke (dolaczany do adaptera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Wam chodzi z tym Chrome. Używam przeglądarki od Google praktycznie od samego początku na Redmi 1 i bez przesady z tym muleniem... Próbowałem Dolphina i nie było większej różnicy w działaniu. A co jak co ale możliwość synchronizacji konta Google i synchronizacja zakładek między PC a smartfonem to świetna sprawa.

Cieszę się że mam Redmi 1. Widzę od samego początku że ze wszystkich smartfonów Xiaomi z 1GB RAMu czyli Redmi 1, 1S, 2 to właśnie jedynka działa najlepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od maja ubiegłego roku mam Redmi 1 i zastanawiam się nad kupnem Redmi 2 lub Redmi Note. Przeczytałam cały wątek i trochę się przeraziłam Waszymi opiniami. Jednak zauważyłam, że chyba wszyscy używają podobnych aplikacji, czyli facebooka, messangera, gg i poczty. Jak zasobożerne są te aplikacje? Nie mam konta na facebooku, nie korzystam na Redmi ani z poczty ani z komunikatorów [od poczty, BBM i Whatsappa mam Blackberry], więc może u mnie by tak ten telefon nie mulił...? Po odpaleniu Redmi mam prawie 500 Mb wolnego RAMu, podczas używania telefonu potrafi zmaleć do 250 MB, ale telefon nie muli, nie laguje. Fakt Redmi jest na MIUI v5, które pewnie też potrzebuje mniej zasobów niż v6.
Kolejna sprawa - jak wygląda nagrywanie rozmów? Na Redmi jest ok, czy na Redmi 2 też nie ma problemów? Czy jednak skoro ubija w tle wszystko co żywe to i nagrywanie szwankuje?

I jeszcze jedno pytanie - czy korzysta ktoś na Redmi 2 z aplikacji Root Call Manager? Jeśli tak, to czy działa jak trzeba, czy są problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdarynka odnośnie tego jak działa Redmi 1 to poczytaj temat o MIUI6 w dziale Redmi. Z tego co ludzie piszą jest dobrze.

Co do przesiadki z Redmi 1 na Redmi 2 to ja osobiście nie widzę sensu. Zerowy progress a z tego co widzę to nawet z RAMem jest gorzej na Redmi 2. Jak bym się przesiadał to już na Redmi 2 z 2GB RAMu którego wersja z WCDMA 900 Mhz ma wyjść w przyszłych tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez fb i messengera na ostatnim wydaniu mam 200MB, po czyszczeniu wyszło nawet 350. Telefon mam od miesiąca, wcześniej miałem samsunga ace 2 z 768 MB RAM, na redmi wszystko działa płynnie choć czasem widzę chwilę zastanowienia. Mimo wszystko zmianę tel uważam za dobrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zmienić kompresję zram na umiarkowana i włączyć renderowanie na GPU, a później uruchomić fona od nowa. U mnie działa o wiele lepiej :)

Już mi nie wywala gg podczas używania tapatalka albo chrome na jednej karcie.

Edytowane przez kolo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z Redmi2:

- MIUI 5.3.20,

używam apek do zarządzania pamięcią:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smartprojects.RAMOptimization

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smartprojects.MemoryLocker

W Memory Manager ustawioną mam opcję: "Maksymalnie przyśpieszony" - reszty nie ruszałem.

W Memory Locker zamknąłem kłódką apki, które mają działać w tle.

W opcjach programistycznych MIUI ustawiłem:

- kompresję Zram na "zaawansowaną",

- renderowanie 2D na GPU.

reszty nie dotykałem.

Jak dotąd, nie narzekam.

Choć powiem, że cały czas eksperymentuję.

Zakup tela uważam za udany (cena/jakość/wydajność).

Edytowane przez gstw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie.... Używam RedMi 2 i jeszcze z nią problemów nie miałem, a na 5.3.20 na telefonie mam prawie 500mb wolnego RAMu. Prawdą jest, że FB potrafi zmulić, z resztą aplikacji np. inbox, chrome, hitbox, twitch, allegro nie ma żadnego problemu. Na CM 11 zyskasz jeszcze dodatkowo ok. 100-150mb RAMu, na czystym androidzie 50-100mb RAMu. Co do Chrome... nie wiem co wy macie z tymi telefonami, że wam chrome mulić potrafi, ale u mnie jak zje 50-80mb RAMu to jest dużo ;-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie zainstalowany xposed i 3 moduły, jak jest jakaś aktualizacja modułu to nie mogę pobrać jej przez xposed tylko przez przeglądarkę. Gdy wybieram pobierz to na moment, dosłownie 1sek pojawia się pasek pobierania i zaraz znika i nic nie pobiera. Ktoś też zauważył podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...