Skocz do zawartości

Redmi 2 1Gb Ram Wrażenia :)


dyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Na poprzedniej wersji jestem jeszcze i dobre jaja :D

Chwilę temu chciałem obudzić ekran i nic, po dobrej chwili zapalił się.

Ikonka ziomka na pulpicie z Messengera kliknięta i zastanawia się co zrobić, aż musiałem z pulpitu manualnie odpalić aplikację.

Sorki Panowie, ale ten telefon niestety jest gniotem.

Nie czepiam się wymagających gier, ale z takimi pierdołami się tyle bawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@endriu przypomne Ci jak kilka tygodniu temu wychwalales ten telefon i pisales ze jest super. Teraz masz inny to redmi 2 to gniot. Sam ocen jak to wyglada. W nowej wersji juz dziala dobrze, poprawili czesc rzeczy a pamietaj o tym ze xiaomi potrafi spieprzyc dzialanie nawet mi4. Wiem to bo mam mipada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie miałem porównaniu do telefonu, który działa normalnie.

Tutaj nie chodzi o zaawansowane funkcje, tylko o zwykłe użytkowanie i łapanie przez ten telefon czkawki.

4 rdzenie, 1GB pamięci i dwie aplikacje w tle - średnio to wszystko wygląda pod względem przyjemności z korzystania.

GPS super, aparat jak na ten pieniądz również, dźwięk chyba lepiej się rozprzestrzenia niż na Mi4, ale tutaj jest za dużo opóźnień, wręcz lagów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestan. Redmi 2 nawet z 1gb ramu bedzie z czasem dzialal dobrze. Akurat xiaomi zawsze na poczatku sp***rza sprawe z system. Z czasem to poprawia. Juz na dzisiejszej wersji dziala spoko. Tylko pamietaj ze programisci xiaomi sa tacy super ze nawet moga cos spieprzyc na mi4, przykladem tutaj moze byc nie dzialajacy gps na ostatniej wersji na mi3. Mam mipada i kilka razy sam widzialem jak cos spieprzyli.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5.01.23 i działa chyba najlepiej póki co :) zjada mniej baterii niż 5.01.16 /  

5.01.30 laguje a 5.02.06 laguje i do tego żre baterię jak szalony, 

 

Czekam na dokładnie relacje czy warto instalować wyższy :D

A ktoś ma porównanie do CM11 ? 

Edytowane przez dyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zauważyłem problemów z apkami na wersji 5.2.6. jest za to coś innego niepokojącego: smsy międzynarodowe na nr 447786209730 wysyłane bez wiedzy użytkownika (są tylko w bilingach). chmurę mam wyłączoną więc mam nadzieję że to jednorazowy myk. pamiętam, że raz miałem dziwny komunikat trwa autoryzacja karty sim. no i ESET znalazł trojana w aplikacji intouchpengnian.

Edytowane przez milczar86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam wrażenie że pod 5.2.6 telefon jest bardziej przymulony (to przykre) i ważniejsza rzecz nagle parę dni po wgraniu 5.2.6 autoobracanie ekranu przestało działać. Nie pomógł restart ani wyłączenie i włączenie - tylko wyjęcie baterii i sima. Po tej operacji jest OK i autuoobracanie działa.

Nie potwierdzam, że pożera baterię, ja nie widze większej róznicy.

Edytowane przez cypek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 2.13 i od 9:00 rano 100% baterii, o 13:00 76% a w sumie nic na telefonie nie robię. 

Na 1.16 było 100-80% do 22:00.  Ale po tygodniu znów zaczął wcinać baterię. Nie wiem jak można

tak niedopracowane coś wypuszczać na rynek. Redmi Note jest świetny, ale takie podejście

sprawa że naprawdę odechciało mi się chrzanienia z tymi telefonami, czas który poświęcam na 

to aby używać tego sprzętu to zarobił bym na dodanie sobie kasy do nowego Samsunga S5. 

Fakt że 2.06 zachowuje operację w tle ( mogę wrócić sobie do nawigacji po rozmowie telefonicznej,

bo 1.16 kazał sobie na nowo wpisywać  :)

 

Po paru godzinach 2.06 dostał takiej zmuły jakby miał DOSŁOWNIE 50mb ram, nie dały się przerzucać ekrany, a głupie wyłączenie włączało się z 1 minutę. ( do kliknięci WYŁĄCZ) , do tego telefon sam się z 2-3 razy zresetował. , wróciłem do 1.16 :) i oczywisćie znów full wipe. 

 

Redmi 2 to wtopiona kasa. Takiego badziewia to ja w życiu nie widziałem. Na dzień dobry telefon robi super wrażenie , ale z każdym dniem jakby zapychał się gdzieś coraz bardziej i praktycznie nie daje się go użytkować. Trzeba go bardzo często resetować. 

Edytowane przez dyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś z posiadaczy Xiaomi Redmi 2 mógłby się wypowiedzieć czy z telefonem są takie same problemy jak z Red Rice 1S tzn. czy telefon jest również bardzo czuły na niskie temperatury i gdy tylko dłuższy czas (w zasadzie to wystarczyło trzymać 30 min w kieszeni) jest się na zewnątrz to telefon praktycznie nie reaguje i jedyną możliwością jest wyciągnięcie baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś z posiadaczy Xiaomi Redmi 2 mógłby się wypowiedzieć czy z telefonem są takie same problemy jak z Red Rice 1S tzn. czy telefon jest również bardzo czuły na niskie temperatury i gdy tylko dłuższy czas (w zasadzie to wystarczyło trzymać 30 min w kieszeni) jest się na zewnątrz to telefon praktycznie nie reaguje i jedyną możliwością jest wyciągnięcie baterii?

Ja na redmi 1s nigdy tego nie mialem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim :D 

Jestem nowy na forum, ale nie w temacie Androida :D Otóż mam zapytania co do Redmi 2S ;)

 

1. Jak wygląda sprawa jakości dźwięku na słuchawkach ?? Mam L90 (Spandragon 400) i moje AKG K518 grają świetnie.

2. Jak wygląda sprawa RAMu w Redmi 2S ?? Słyszałem że lubi ubijać sam procesy i że potrafi się nieco dławić. Ile tak standardowo jest wolnego RAMu

3. Jak z aparatem czy ta 8 megapikselówka daje sobie jakoś radę ?? 

4. I tak właściwie ile mamy pamięci dla użytkownika po wyjęciu urządzenia z pudełka ?? i czy można przenosić aplikacje na kartę (nie całą tylko część jej danych ??)

5. Mile widziane opinie o nim :D

 

Dzięki z góry za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to nie istnieje Redmi 2S tylko 2 ;)

1. Powinno być to samo lub podobnie, choć tu masz ViperFX dodatkowo.

2. Wszystko zależy ile apek działających w tle napchasz, jak planujesz wrzucić FB, Messengera, jakieś GG i inne to logiczne, że będzie ubijać. Jedna czy dwie apki w tle powinno być ok.

3. Aparat zwykły, a piksele to nie jakość, tylko rozdzielczość.

4. Na kartę nie da rady bez programów typu FolderMount. Dla użytkownika powinieneś mieć około 6 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :D

Jestem nowy na forum, ale nie w temacie Androida :D Otóż mam zapytania co do Redmi 2S ;)

1. Jak wygląda sprawa jakości dźwięku na słuchawkach ?? Mam L90 (Spandragon 400) i moje AKG K518 grają świetnie.

2. Jak wygląda sprawa RAMu w Redmi 2S ?? Słyszałem że lubi ubijać sam procesy i że potrafi się nieco dławić. Ile tak standardowo jest wolnego RAMu

3. Jak z aparatem czy ta 8 megapikselówka daje sobie jakoś radę ??

4. I tak właściwie ile mamy pamięci dla użytkownika po wyjęciu urządzenia z pudełka ?? i czy można przenosić aplikacje na kartę (nie całą tylko część jej danych ??)

5. Mile widziane opinie o nim :D

Dzięki z góry za odpowiedzi

1. Zaapewne zależy od słuchawek, w zestawie nie ma. Ale w takich dokanałowych za 70 zł to bardzo dobrze grają, telefon ma też ustawienia dźwięku dla typu słuchawek i lepiej słychać bass po takim zabiegu, bez słuchawek też całkiem ok :)

2.~400 standardowo po uruchomieniu. Później spada, no i po czasie jest mało i dobrze by było uruchomić ponownie go tak co 2 dni ale szybko się uruchamia. Jeśli używasz wielu apek w tle to ubija, w ogóle jeśli liczysz na powiadomienia z apek to zły wybór. Ja to uruchamiam apke jak korzystam, nie potrzebuje powiadomień chyba że z gg ale to starcza, apki się szybko uruchamiają :) Ogólnie nie muli, niekiedy przytnie wymagająca gierka lub chrome.

3.Dla mnie super ale jak ci się ręce trzesa to będziesz miał problemy, z hdr robi zdjęcia wolno. Lampa bardzo dobra i super się sprawdza jako latarka.

4.Na kit kacie się nie da tego robić.

5.Dla mnie się sprawdza i jestem zadowolony, ma dużo czujników, lte śmiga bez problemu, tylko nie zapomnij o silicon case aby się nie rysował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś polecane ustawienia/mody do dogrania? Telefon nie będzie dla mnie więc chce dać raz a porządnie

Włącz poprawę jakości dźwięku na słuchawki douszne jeśli masz dokanałowe albo douszne, włącz powiadomienia, wyłącz limit aby pobierało z internetu karty sim z sklepu google.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam 2 pytania:

Jak się sprawuje GPS w Redmi2?

Czy tego tel. dotyczy problem re-startów, które od 2 aktualizacji gnębią użytkowników większości innych słuchawek Xiaomi?

Jak oceniacie aparat (w porównaniu z innymi Redmi)?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gps dziala dobrze ale fixa lapie dluzej niz na redmi 1s. Aparat robi swietne zdjecia. Jest najlepszy z calej serii redmi.

 

Dzięki za info. Pytam, bo mnie pytają (w swoim "środowisku" jestem jedyną osobą, która cokolwiek wie o produktach Xiaomi, a zainteresowanie tą marką w PL rośnie).

Czy na dzień dzisiejszy istnieje jakakolwiek przewaga R1S nad R2? Jakikolwiek powód, by kupić ten starszy model? Z tego co ja wiem - to raczej nie, a jak pojawi się wersja 2GB RAM, to już w ogóle 1S → R.I.P.

Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM11 jest przewagą ?

Może jeśli oficjalnie wydany, ponieważ ja już jakiś miałem na RedMi 2 i nic nie stoi na przeszkodzie aby go mieć.

Aparat najlepszy w tej cenie spotykany przeze mnie.

GPS łapie fixa u mnie można powiedzieć w oka mgnieniu, Mi4 mógłby się od niego uczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ktoś się pytał o przewagę to mówię że jest jedyna lub jedna z niewielu przewag. Dla jednych nie jest (dla tych co im miui wystarcza) dla drugich jest(dla problemowiczow z ramem).

Ps. Ja z mojego note lte jest strasznie zadowolony tylko właśnie aparatu wam zazdroszczę i chyba jak wyjdzie note 2 to zmienię go właśnie dla niego

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Ze swojej strony jako swiezy-nowy uzytkownik Redmi 2 moge sie niestety tylko podpisac pod opiniami ze telefon muli i ewidentnie ma problemy z ramem. Jakkolwiek w moim przypadku wylaczenie kompresji Zram pomoglo w temacie i jest juz nieco lepiej (np. szybciej wychodzi z pamieciozernych aplikacji/gier i nie widze juz irytujacego komunikatu: trwa ladowanie pulpitu), takze wszystkim na dobry poczatek polecam wyprobowanie tej drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego właśnie na 1gb ram cm jest lepszy i to dużo lepszy i ta przewaga wcale nie jest mała. Ja zmieniłem na note lte z 2gn ram bo uwielbiam miui i nie po to kupiłem xiaomi by na cm przechodzić. Ale prawda jest taka ze jeżeli kogoś wkur..... Zarządzanie ram to zostaje tylko przejście na cm

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z minusów dot. Redmi2 dodalbym jeszcze od siebie kiepsko spasowana klapke tylna obudowy - juz po 1-2 glebach (z nieduzej wysokosci) zaczela glosno trzeszczec (na szczescie nowe klapki w wersji aluminium leca juz do mnie z aliexpress) oraz ekran telefonu - niby to gorilla glass 3 a po poltora miesiaca uzytkowania mam juz 2 widoczne rysy (a tel noszony glownie w kieszeni), dodatkowo ekran strasznie ale to strasznie sie palcuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z minusów dot. Redmi2 dodalbym jeszcze od siebie kiepsko spasowana klapke tylna obudowy - juz po 1-2 glebach (z nieduzej wysokosci) zaczela glosno trzeszczec (na szczescie nowe klapki w wersji aluminium leca juz do mnie z aliexpress) oraz ekran telefonu - niby to gorilla glass 3 a po poltora miesiaca uzytkowania mam juz 2 widoczne rysy (a tel noszony glownie w kieszeni), dodatkowo ekran strasznie ale to strasznie sie palcuje.

To daj proszę znać potem, jak aluminiowe "plecy" wpływają na siłę sygnału wifi, GSM, jakoś rozmów itp, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj proszę znać potem, jak aluminiowe "plecy" wpływają na siłę sygnału wifi, GSM, jakoś rozmów itp, itd...

 

alumiowa jest tylko ramka , plecy sa "PC Brush Back Cover" wiec powinno byc ok

mikro1980 a ktory ekran sie nie palcuje :D? A szczegolnie widac to na roznego rodzaju foliach itp. to zaden argument ani za ani przeciw redmi. Bo to wynika ze specyfikacji ekranów a nie xiaomi.

 

niby kazdy sie palcuje ale w praktyce jakims cudem jedne bardziej a inne mniej i wlasnie w przypadku Redmi2 mam wrazenie ze jakos wyjatkowo mocno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folie błyszczące na pewno bardziej. Matowych nie lubię. Natomiast szkło, jakie akurat mam na swoim tel. ma powłoke antytłuszczową i palcuje się stanowczo mniej niż ekran. Może nie tyle mniej, co wolniej, no i - przede wszystkim - latwiej się czyści niż ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...