Skocz do zawartości

Redmi 2 1Gb Ram Wrażenia :)


dyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne wrażenia po tygodniu :)

 

Pojawiła się  jedna poważna bardzo wada :) W sobotę miał takie pół dnia mulenia , właśnie wszystko się potwornie długo otwierało do pulpitu wchodziło z 10 sekudn, a połowa programów nie chciała się nawet otworzyć i się wywalała ( coś jak kolega opisuje z otwieraniem FB czy Chrome ) . Ogólnie moje HTC HD2 z 256 ram to demon szybkości przy tym był . 

 

Ubiłem ręcznie wszystko co się da i nic to nie dało. Nadal muł jakich mało ( a w zasadzie nic nie doinstalowywałem oprócz jednej apki ! ) Zrobiłem restart telefonu i od 2 dni jest znów ok. 

 

W moim Redmi Note to od pół roku nie byłem ani razu zmuszony do takiego czegoś.

 

Poza tym żona bardzo zadowolona i głośnik świetny ( lepszy niż w note )  ! ( mieliśmy wieczorek na 11 osób i muzyka z redmi 2 pięknie była słyszalna w tle że zrezygnowaliśmy z zewnętrznego głośnika doń. I normalnie to nadal chodzi płynnie 

Edytowane przez dyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak i nic nie ubilo, cos jeszcze mam zrobic? Redmi 1S mial problem z ramem do wrzesnia, wtedy xiaomi zrobilo Zram i problem znikl. Do niedawna byl problem z bateria ale to tez poprawili w wersji 47, jedyny problem to przegrzewanie sie telefonu ktore powoduje spadek wydajnosci. Masz Redmi 2 ze wiesz jak tu wszystko wyglada? Bo ja mam i widze jak wszystko dziala, na chwile obecna szwankuje Zram jak to naprawia tak jak na Redmi 1S wszystko bedzie super i ten telefon bedzie najlepszy z calej serii Redmi. To ze cos szwankuje na poczatku to norma, telefon jest niecaly miesiac w sprzeday. Na xiaomi to i tak dobrze.

na 1S problem ani z ramem ani z bateria nie znikl, przywoluje do porzadku :-)

dodam jeszcze ze v47 dla 1S jest straszne...ale na szczescie jest 50 juz .. koniec mojego ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z Messengerem, ale na Mi4 po kliknięciu w powiadomienie na ekranie blokady jestem automatycznie przenoszony do danej wstawki na tablicy w tym przypadku (zdjęcia).

Na RedMi 2 nic się nie działo i musiałem sam odpalać FB, a raczej coś tam pozorowało ale i tak efekty były nijakie.

Potwierdzacie to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@outsider zrozum on nie zachowuje dzialan w tle. To nie jest brak ramu, telefon tez nie ubija tych aplikacji. Mi system nie ubil aplikacji ani razu. Zram nie dziala bo mozna go wlaczyc i wylaczyc, na wylaczonym dziala lepiej. Wez redmi 2 do reki i potem sie wypowiadaj. Wybacz no ale niektorzy maja ten telefon i pisza non stop ze telefon laguje czasami i aplikacje a nawet karty w przegladarce po przelaczeniu na nowo sie wlaczaja i nie ma roznicy czy masz 1, 2, 3 czy 10 aplikacji wlaczonych. Wlacz sobie w opcjach programistycznych funckje nie zachowania w tle to zobaczysz co to jest.

Redmi 2 ma ta funkcje wlaczona i nie da sie jej wylaczyc.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz poza tym to moim skromnym zdaniem powinno byc tak ze powiedzmy mam 5 wlaczonych - reszte moze ubijac ale niech te 5 z ktorych kozystam akurat dzialaja w tle, niech pamieta karty w przeladarce i operacje wewnetrzne reszty aplikacji z tych 5 powiedzmy

Edytowane przez OutSideR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogloby byc tak a jest tak ze jak odpale nawet jedna aplikacje i mam 300 mb wolnego ramu wroce na pulpit poczekam chwile odpale aplikacje z pamieci to ona odpala sie na nowo. Dlatego napisalem ze to debilizm bo telefon nie jest obciazony nawet. Najgorsze jest to ze tego wylaczyc nie mozna bo w opcjach programistycznych ta opcja widnieje jako wylaczona a opcja w ktorej mozna zatrzymac procesy w tle do 4 nie dziala po wlaczeniu.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 2 nie zamyka aplikacji. Nic nie ubija. Przy duzym obciazeniu zaczyna lagowac i nie zachowuje procesow w tle. To jest wina Xiaomi bo maja idiotyczne pomysly czasami. Jak poprawia Zram i zrobia zachowywanie procesow w tle to bedzie wszystko dobrze chodzic.

Zainstaluje pierwsza wersje miui stable i zobacze czy tam bedzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sirfinat opisz dokladnie problem bo w ten sposob szybciej tym sie zajma. Napisz ze telefon z wlaczonym Zram i wylaczonym dziala tak samo. Telefon przy obciazeniu laguje, spada ram po uzywaniu i nie powracs oraz telefon nie zachowuje procesow w tle.

 

Nie wiem czy mój angielski jest aż tak dobry :D Postaram się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest problem z ramem i napewno jest to wina miui bo po zainstalowaniu cm11 tez jest koło 350mb wolnego i aplikacji żadnych nie zamyka.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

 

 

Ściągam właśnie CM11 na Redmi 2

z tej storny http://en.miui.com/thread-77155-1-1.html

 

. Ogólnie warto się obecnie przenieść z miui ? Jest wyraźna różnica w pracy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sciagam i instaluje :)

 

wgrałem 1.16 , jest jeszcze 1.23 i 1.30

Która wersja jest najbardziej ok ? 

 

Oprócz lagowania wersja 1.30 była ok

Wersja 2.6 zjada 50% baterii w 4 godziny czuwania

i laguje już do potęgi. 

Edytowane przez dyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako nowy użytkownik Redmi 2 mam 3 pytania, na które nie mogłem znaleźć odpowiedzi na tym forum, telchina.pl ani w google:

1. Czy w najnowszym MIUI v6 jest możliwość przeniesienia aplikacji-konkretnie gry na kartę, bo mam zainstalowane np. Word of Tank i GTA SA i nie ma już miejsca na inne aplikacji. Jak sobie poradzić z taką sytuacją?

 

2. Jak bezpiecznie odłączyć tel od komputera skoro nie jest wykrywany jako osobny dysk tylko urządzenie przenośne.

 

3. Czemu nie ma możliwości kopiowania wiekszych (np. 1,5GB) plików z komputera bezpośrednio na tel. (proces zawiesza się na komputerze, wyskakuje komunikat o odłączeniu urządzenia. Muszę najpierw wgrać na kartę a później z poziomu MIUI skopiować na tel.

 

Ogólnie dla mnie telefon za taką cenę jest świetny. Z góry dziękuję za odpowiedź i liczę na Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@checkmate

 

Tak tylko my za tyle nie kupimy. Cena dla nas w Polsce to minimum 160$, jednak myślę że na początku będzie 170-180$. Bo to jest na razie limitowana wersja która będzie miała ograniczoną ilość. Druga sprawa w Chinach zaczął się nowy rok, do końca lutego nikt nic Ci stamtąd nie wyśle.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cud! Wgrałem nowy rom i w końcu jakoś to działa, moze nie demon prędkości, ale można już normalnie korzystać z tele. Nawet włączyłem zram i testuje teraz jak to działa z nim. Wydaje mi się nawet, że zachowuje procesy w tle, ale to może tylko złudzenie, bo piszę na szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cud! Wgrałem nowy rom i w końcu jakoś to działa, moze nie demon prędkości, ale można już normalnie korzystać z tele. Nawet włączyłem zram i testuje teraz jak to działa z nim. Wydaje mi się nawet, że zachowuje procesy w tle, ale to może tylko złudzenie, bo piszę na szybko. 

 

A który rom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...