Skocz do zawartości

Redmi 2 1Gb Ram Wrażenia :)


dyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Wprawdzie dopiero parę godzin, ale 

bałem się trochę 1GB jednak nieśłusznie ( w sumie moje HTC HD2 chodzi na 256 ;) )

Nawet jak się włączy 10 aplikacji to każda działa i można sprawnie pomiędzy nimi

przechodzić.  Zawsze ma te 100-200mb wolnego ram. Telefonik się nie tnie, A interfejs miui 6 super :) 

 

I nie wiem gdzie leży przyczyna ale np. wyszukiwanie głosowe google działa tu super i bezbłędnie nawet w lekkim hałasie. A w redmi note LTE które mam w drugiej ręce już nie ( trzeba mówić prosto do głośniczka w tych samych warunkach ) . 

 

Ponoć obsługuje 64GB SDXC ale to sprawdzę jak dziś kupię. 

 

Ogólnie za te pieniądze rewelacja :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może i obsługuje 64, a 32 na pewno.

W RedMi również niby obsługa podana przez producenta na jakimś tam poziomie, a użytkownicy wkładali karty większych pojemności było super (ja miałem 32GB).

Wyszukiwanie Google się zgadza.

Dziś powiedziałem przy dość głośnej muzyce "Pierwsza miłość" i efekt był super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moge dodać swoje wrażenia bo rownież dzis otrzymałem

 

Wyglad - ładnieszy Redmi, mniej kanciany

Ekran - może to subiektywne wrazenie ale lepszy niż w Redmi 1s, również lepiej rozwiązane świecenie ekranu, szybciej reaguje i jest ciut ciemniejszy

Wydajność - sprawdziłem moim standardowym zestawem samochodowym, czyli mapy google, janosik, odtwarzacz  muzyki w tle przegladarka dodatkowo odpaliłem spotifile, ngarywanie filmu oraz jakąś grę. Porównując do pierwszego Redmi nic sobie z tego nie robił, nie wiem czy tak jest ale sprawiał wrażenie inteligentnego, bo gdy właczyłem nagrywanie otwarzacz muzyki ucichł.

Aparat - szybki i chyba nie uległ poprawie

Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, nie może się również w mi 3 lub mi- 2 ale jesli ktoś szuka taniego telefonu a dobrych parametrach to jest dla niego wybor.

 

Edit; zapomniałem o nagrzewaniu, Red Rice przy takiej ilość aplikacji jak powyżej był bardzo ciepły, Redmi 2 jest delikatnie ciepły, jesli ktos ma ciepłe dłonie mógłby tak sam mógłby nagrzać.

 

Nie załuje zakupu pomimo że zapowiedzieli wersji 2 gd ram

Edytowane przez lukaschels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni również testuje używam Redmi 2 i mam raczej negatywne spostrzeżenia, odnośnie wielkości pamięci albo sposobu zarządzania nią przez MIUI...

Najbardziej boli mnie ubijanie aplikacji, które powinny pracować non stop. Dodanie do autostartu nie pomogło (no może poza Gentle alarm - budzik) Lama jest ubijana po jakimś czasie i sama się nie uruchamia. Gmail również działał jak chciał i nawet odinstalowanie, i na zdanie się na systemowy program pocztowy, nic nie dało bo dziś kilka godzin sobie "odpoczywał". To samo z programem/widgetem Bussines Calendar Pro - kolejne przypomnienie zadziałało kilkadziesiąt minut później niż powinno(tu też zrezygnowałem z dodatkowego programu do samych przypomnień w nadziei, że uwalniając trochę pamięci będzie to sprawniej działało)

Powyższe programy to jest niezbędne minimum i tylko one są dodane do autostartu, bo na prawdę mi na ich działaniu zależy - nie wydaje mi się to zbyt wiele. Dodam jeszcze że na wcześniejszych sprzętach z 1GB RAMu, poza wymienionymi programami miewałem uruchomionego i działającego w tle m.in. facebooka, messengera, tapatalka, whatsapp'a, dropboxa...nie wiem co jest, że tu praktycznie nic nie chce działać w tle...Może ja się nie znam albo nie potrafię tego systemu ogarnąć...

Edytowane przez arturaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zablokowałem. jest niby troszkę lepiej ale pomimo tego są ubijane. O ile potrafię zrozumieć, że z powodu małej ilości dostępnej pamięci czasem trzeba niektóre aplikacje są zamykane, to jakoś dziwne mi się wydaje że się ponownie nie uruchamiają. Może to jakieś niedoskonałości systemu, przed chwilą zaktualizowałem go do najnowszej wersji bo widzę, że się wczoraj ukazała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie również mogę dodać zastrzerzenie  że ubija aplikacje, mam takie wrażenie  że tak robi, np po otrzymaniu maila nie mam powiadomienia

Druga sprawa to dioda powiadomień świeci jak latarnia morska, telefon podczas ładowania zmienił sie w lampkę nocną

Edytowane przez lukaschels
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po aktualizacji dalej są problemy...przed chwilą właśnie również okazało się że nie otrzymałem powiadomienia o mailu który był wysłany przed 8...dziwne że to przecież aplikacja systemowa. Dodam tylko że dotyczy to skrzynki Gmailowej z ustawionym powiadomieniami push.

Tapatalknięte...

A tłumaczenie że to mały Fiat ze sportowym wydechem to trochę chybione IMHO...czy takowy fiacik nie pojedzie jak mu założę taki wydech? Dzwonienie, wysyłanie smsów i odbieranie maili to podstawowe funkcje smartphona, potrafi to nawet wiekowa nokia e51... To tak OT

Tapatalknięte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM jest fajny, ale ja bez MIUI żyć nie mogę.

Przetestowałem ostatnio CM11, Lewę 5 i już miałem testować Color OS, ale dałem sobie spokój.

CM11 chodził ładnie (krótko testowałem), Lewa 5 na RedMi 2 ma jakieś niedogodności.

Według mnie wrócisz na MIUI prędko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję redmi 2 od kilku dni i również potwierdzam problemy z nagminnym ubijaniem aplikacji użytkownika działających w tle. Dodam, że kłódka nie pomaga. Mam nadzieję, że deweloperzy poprawią zarządzanie pamięcią, bo inaczej trzeba będzie wymienić na redmi 2 z 2GB ramu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wrazeń.

Bateria trzyma dłużej, obecnie jak to zwykle bywa przy nowym telefonie, sporo instaluje, sprawdzam, bawie się po dniu intesywnego użytkowania 68 % pozostało.

Zasieg tnz antena wydaje się być lepsza niż w pierwszym redmi, w miejcach gdzie wcześniej mi rwało teraz cały czas słuchać

Edytowane przez lukaschels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ze skoro jednak nie poprawili ubijania Apek to szanse ze to niedługo zrobią są równe zero. Skoro od ponad pół roku tego nie zrobili na redmi 1s miałem nadzieję że v6 to zmieni. Jednak się przeliczylem- miui po prostu na 1gb se nie radzi. Ok musze żonie na 1s cm11na stałe zainstalować.

A akropol baterii to v6 zarządza nią 3 razy lepiej niż to pradozerne v5 wiec się nie dziwię ze wam trzyma jak wariat

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie i u mnie ubija ale ja to robię tak: klikam uruchom ponownie i po uruchomieniu jest 400 mb ramu wolnego, odpalam gg, daje kłódkę i wydajny nie raz, w sumie gg mi starczy w tle. Inne apki mnie zawsze WKU****** tymi powiadomieniami. Fonik się nie muli i robi dobre zdjęcia choć z hdr za długo robi... No i ma mocną lampę?diodę Led Jak chce sprawdzić pocztę to myk i szybciutko się odpala myMail [obsługuje kilka kont pocztowych], ja nie potrzebuje być poinformowany o poczcie na bieżąco. Gierki śmigają aż miło, choć asphalt nie raz crashuje. Bardzo dobra jakość muzyki + głośna. Ja dałem 620zł wliczając kuriera (9$) i opłate za przewalutowanie ale nie wysłali karty pamięci więc refund 12$ od tej co napisałem + 42 zł VAT od tych 50$ (wartość paczki) a i nie polecam DHL bo gościowi się nie chciało dostarczyć i napisał że nie było mnie w domu do tego kazał mi jechać trochę bo nie potrafił trafić do mnie. Nagadałem mu a ten że będziesz pracował to będziesz wiedział jak to jest :D W zestawie folia na ekran dodatkowa i gumowe case - wygodne. Szkoda że ta dioda powiadomień jest na dole bo nie widać zbytnio, palec zasłania. Telefon jest dosyć cieżki ale po kilku godzinach się idzie przyzwyczaić, no i wystaje aparat a w tym case gumowym już nie :) Ogólnie polecam. Idzie skonfigurować MMS na kartę 2g?

Edit: Zasięg, bateria, wi-fi perfect jak dla mnie

Edytowane przez kolo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by było gdybyście mogli kupić Redmi 2 za 135 Euro (560 zł) z wysyłką z Czech? Płatność nawet gotówką u kuriera.

Gdybasz... A serio jest albo na pewno będzie taka możliwość? Piszesz to Ty więc nie pytam nawet i oryginalność. Ale jest to bardzo kusząca propozycja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria dobra? Heh.

Gierki? Odpal "Gangstar Vegas".

A co do apek, to jednak nie po to kupuje sie smarta, aby działała jedna apka w tle :)

Aparat ma dobry, to fakt.

No ja nie od dziś używam androida i według mnie jest dobra, a dla mnie w zupełnności starczy. Czego Ty oczekujesz? Telefon jest adekwatny do ceny. Kup coś innego w tej cenie to pewnie będzie problem z dotykiem albo z jakością dźwięku. Ja tam jestem zadowolony i mi starcza a co do tego ubijania to właśnie jestem w trakcie testów narzędzi programistycznych, które są w ustawieniach. Jak coś lepiej będzie to dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak przecież ludzie lądują telefon wieczorem... Dla mnie nie będzie istotne czy wieczorem będę miał 50% czy 10% bo i tak naładuję do pełna...nie wiem co jutro może się wydarzyć.

Dla mnie jest ważne aby telefon starczal od 7:00 do 22. Bateria, moim zdaniem @Endriu , będzie przeciętna jeśli by chodziła 8-10h przy moim użytkowaniu. Nie ładujesz telefonu codziennie?

Edytowane przez avish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...