Skocz do zawartości

Redmi 2 1Gb Ram Wrażenia :)


dyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chyba sprawdzę tego CM12, a na pewno ponownie wrzucę również na próbę 11.

Szkoda tylko, że ta 11 nie za bardzo jest rozwijana w temacie.

Obecnie próbuję zestawić sobie RTMP na VPS i jakoś nie podoba mi się płynność przesyłanego obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem przez chwilę na 11, ale to dosłownie dłuższą chwilę i z powrotem MIUI :D

Niestety jednak prócz dzwonienia, używania kalkulatora i robienia "szybkich" zdjęć nie widzę więcej zastosowań tego modelu, tutaj jest po prostu zbyt mała (całokształtem) moc obliczeniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Endriu Dla mnie telefon jest na prawdę "przeskokiem" jakościowym :P Wcześniej miałem Xperie L i to nie było nic przyjemnego ;< Dla mnie do oglądania filmów na YT, Twitcha, Hitboxa, FB oraz podstawowych rzeczy jak dzwonienie, sms, maile, ten telefon jest idealny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM masz w wersji multi... Każdy język jaki był na Andku masz na CM'ie. Konkretny przykład? Proszę:

 

https://www.youtube.com/watch?v=jC_7RStkE4Y

 

Filmik krótki, ale widać, że działa. Sam miałem przez chwilę CM 11 na telefonie i żadnych problemów nie miałem. Po 2 na tym forum w linku masz tone osób które to ściągały i instalowały, wystarczy poczytać komentarze ;P

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - szukać to jeszcze potrafię :) - bardziej chodziło mi o konkretny przykład - który ktoś instalował + czy jest PL itp/itd :)

 

dzięki :) miałem kiedyś cm-a na zte blade ale był bez PL... 

Co oznacza kłódka przy ikonie jak dłużej przytrzymam przycisk powrotu ? - jak to obejść/wyłączyć - mam to tylko przy spotify ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia po kilku dniach z redmi 2.

Telefon zakupiłem na www.valuebasket.pl telefon w ciągu 5 dni był u mnie.Zainstalowałem dzięki forum miuipolska miui 6 z polskim językiem.

 

I przełożyłem karty z mojego Elephone p6000 instalując wszystkie aplikacje które używałem i są mi potrzebne w codziennym funkcjonowaniu czyli gmail,facebook,mbank,mesanger,chrome.

 

Moje spostrzeżenia telefon bez tych aplikacji radził sobie świetnie ale po ich instalacji już był problem zauważyłem lekkie zawieszenia. Gdy elephone nie miał z tym problemu ale cóż elephone posiada 2gb ramu ,redmi 2 tylko jeden 1gbramu.

 

Telefon fajny miui pozytywnie mnie zaskoczyło ale jednak 2gb ramu musi być na dzień dzisiejszy w tym telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia twierdze, że wina nie jest telefonu, a systemu ;< Niestety MIUI średnio się sprawdza na telefonach z 1Gb RAM :<

 

Po 2 nie wiem jak to jest, że mi wszystko ładnie hula nawet FB... Tylko ja nie instalowałem messagera, bo gówno straaasznie zmula każdy telefon ;-;

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia twierdze, że wina nie jest telefonu, a systemu ;< Niestety MIUI średnio się sprawdza na telefonach z 1Gb RAM :<

 

Po 2 nie wiem jak to jest, że mi wszystko ładnie hula nawet FB... Tylko ja nie instalowałem messagera, bo gówno straaasznie zmula każdy telefon ;-;

 

 

To jak korzystasz z wiadomosci fb? przez przegladarke internetowa za kazdym razem sprawdzasz (mozliwe ale upierdliwe)?

Bo czytanie wiadomosci z poziomu appki FB jest mozliwe do ktoregos razu a pozniej sie pojawia komunikat wymuszajacy zainstalowanie Messengera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na messengera a da się go obejść ;P Podobno wystarczy zamrozić messengera apką (np link2sd) żeby działał chat facebookowy. Niestety nie testowałem więc nie powiem czy działa. A po za tym jak wypada przedni aparat w redmi 2? Jakie są wasze spostrzeżenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na messengera a da się go obejść ;P Podobno wystarczy zamrozić messengera apką (np link2sd) żeby działał chat facebookowy. Niestety nie testowałem więc nie powiem czy działa. A po za tym jak wypada przedni aparat w redmi 2? Jakie są wasze spostrzeżenia? 

 

ja tam akurat na czacie jestem ukryty bo nie chce zeby mi ktos zawracal d..

fakt faktem ze wymuszanie instalacji jak pisal Nezumi wyzej jest chamska zagrywka, bo zwykle wiadomosci fb dzialaja o wiele szybciej wiec powinni byli zostawic furtke dla tych co nie potrzebuja Messangerowych bajerow

 

co do przedniego aparatu to wg mnie cienizna - jakosc porownywalna do zdjec robionych tabletami (oczywiscie nie tymi topowymi ;)

tyle ze tutaj dodatkowa jest ta funkcja wygladzania twarzy (co wyglada sztucznie ale pewnie do dziubkow na instagrama sie sprawdza swietnie ;P ) i ten smieszny tryb rozpoznawania wieku i płci (dobry bajer na imprezie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na messengera a da się go obejść ;P Podobno wystarczy zamrozić messengera apką (np link2sd) żeby działał chat facebookowy. Niestety nie testowałem więc nie powiem czy działa. A po za tym jak wypada przedni aparat w redmi 2? Jakie są wasze spostrzeżenia?

584d5de1ca2a6bc841852aa4e13dd75c.jpg

O tak, jak się łapa nie trzęsie to jeszcze lepiej. Do szybkiego selfie jest całkiem okej. Ogólnie aparat ma wiele flirtrów typu rybie oko itp. Ja nie narzekam akurat na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

584d5de1ca2a6bc841852aa4e13dd75c.jpg

O tak, jak się łapa nie trzęsie to jeszcze lepiej. Do szybkiego selfie jest całkiem okej. Ogólnie aparat ma wiele flirtrów typu rybie oko itp. Ja nie narzekam akurat na to.

 

 

nie no aparat robi spoko foty, nawet w slabym oswietleniu uda mu sie czsaem cos ustrzelic, natomiast mowa byla o przedniej kamerze ktora tylniej ustepuje znacznie.

 

a z filtrow to uzywam czasem tylko lustra dla beki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale to zdjęcie jest z przedniej kamerki :o

 

i co twoim zdaniem to jest dobra jakosc?

Kupiłem ten telefon na xiaomiforsale.com i używam go od dwóch dni. Po przesiadce z LG P700 powiem krótko - wymiata! Jeżeli komuś "muli", to niech spróbuje popracować na wspomnianym LG :)

 

lg p700 ma 512ram wiec bez sensu porownywac...inna kwestia ze spora czesc androidowych fonow z 1gb ram o wiele szybciej smiga niz ten Redmi, bo jak pisano to juz wielokrotnie i wielokrotnie pewnie jeszcze ktos napisze - MIUI jest bardziej zasobozerne niz czysty Android...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzyłem siostrę w Redmi2 także, robi selfie nagminnie i mówi, że ma lepsze zdjęcia jakość niż na Moto G 1gen. Więc to chyba kwestia gustu czy ktoś uważa te zdjęcia za złe czy za dobre :P i nie wiem czy to nie kwestia oświetlenia w tej fotce, bo wydaje mi się, że u mnie zdjęcia wyglądają dużo lepiej z przedniego aparatu :P

Po 2 nie wiem dlaczego chcesz pomijać kwestię ceny, w końcu ma ona jednak znaczenie, jeżeli chodzi o to, co się do telefonu wsadziło :P

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi juz o cene telefonu, ale przedni aparat chyba jest zrobiony tylko i wylacznie dla picu.... w trybie normalnym robi takie nienaturalne foty ze szok. Zrobcie sobie popularne "selfie" i zobaczycie o cyzm mowie. Twarze sa mega nienaturalne, takie jakby pocignal ktos jakims filtrem do wygladzania twarzy i pudrem potraktował twarz... Na fotach z otoczenia tak tego nei widac, chcoiaz wyzej fota pokazuje, taka fote jakby byla za mgla...

post-2055-1427967229,8747_thumb.jpg

Widzisz te gwiazdki pod moją szyja? Kliknij na nie i wybierz "wył" a zobaczysz swoje prawdziwe oblicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dzisiejszych czasach to jak na obecne standardy to jest lipa ten przedni aparat, na rynku jest cala masa modeli z lepsza przednia kamera. ale tak jak pisalem wczesniej do sweet foci na luzie wytarczy zwlaszcza ze retuszuje pryszcze na gebie z automatu hehe


attachicon.gifScreenshot_2015-04-02-11-32-08_1427967184773.jpg
Widzisz te gwiazdki pod moją szyja? Kliknij na nie i wybierz "wył" a zobaczysz swoje prawdziwe oblicze

 

to samo mialem pisac - mozna wylaczyc retusz i ustawic jego skale (ale wtedy znika nam obliczanie wieku i plci co jest niezla frajda), no i po wylaczeniu pojawia sie pikseloza


A jesli ktos zamierza wyskoczyc ze jego tel.za 2 tysie ma super przedni jak i tylni to niech lepiej aie nie kompromintuje :smile:

 

sprawdz w takim huawei ascend p7 ktorego mozna kupic nowego juz za ok 1tys.zl a aparat przedni ma szerokokatny i robi calkiem wporzo zdjecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Mocno zastanawiam się nad kupnem Redmi 2 i mam parę pytań :

 

1 .  Czy jest możliwość usunięcia ikon wszystkich niepotrzebnych chińskich apek z pulpitu lub ich wyłączenia

 

2   Cy można kompletnie usunąć te chińskie apki z telefonu 

 

3    Czy można  zainstalować ikony z MIUI 5  -  wg mnie są ciekawsze , a te z 6ki są za płaskie/minimalistyczne

 

4   Czy można pobrać pobrać z skąś jakieś jeszcze inne ikony (bardziej przestrzenne i ciekawe - ale nie takie infantylne dla gimnazjum)

 

5    Czy telefon  z XIAOMIFORSALE ma w opcjach język polski , czy trzeba extra ściągać 

 

Jak ktoś odpowie chociażby zdawkowo to będę bardzo "dźwięczny"  

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt ;)))

 

 

 

 

 

 

 

5   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...