Skocz do zawartości

Mi A3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


port14

Rekomendowane odpowiedzi

  • ZduneX25 zmienił(a) tytuł na Mi A3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
  • ZduneX25 przypiął/eła ten temat
  • 2 tygodnie później...

Większość ludu hejtuje A3 za niską rozdzielczość z siatką pentile, ale ja osobiście nie ów cechę uważam za największy problem. Dużo bardziej martwią mnie wartości podświetlenia maksymalnego i minimalnego. 

@port14

Nie przeszkadza ci jasność minimalna w nocy? Nie świeci zbyt mocno ekran? A w pełnym słońcu? 488 cd/m^2 w moim A2 Lite jest OK, ale te 363 cd/m^2 w A3 wydaje mi się, że ekran po prostu będzie ciemny. (wartości z recenzji gsmarena)

Edytowane przez meccaryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefonik posiada żonka . Sam trochę się nim pobawiłem i tak ogólnie to dla mnie jest  ten A3 do przyjęcia. Dodam że z racji wieku nie jestem już bardzo wymagającym użytkownikiem , dużo z neta nie korzystam , a teraz przy dość słonecznym dniu pożyczyłem na chwilę telefonik wyszedłem na balkon i według mnie daje radę chociaż na pewno mogło by być lepiej. Sprawdzę jeszcze wieczorem jak w ciemnym pomieszczeniu się sprawuje , ale samo działanie otwieranie aplikacji itp. jest naprawdę dość szybkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania o dolny pasek google. 

W jaki sposób wyświetlić aktualną prędkość transmisji danych (obojętnie czy to transmisja z karty czy połączenie po wifi). 

Dotychczas miałem taką opcje w Ustawienia > Karty SIM i sieci komórkowe > Ustaw plan taryfowy danych > Pokaż prędkość transmisji. W tym telefonie przejrzałem całe ustawienia i nigdzie nie mogę tego znaleźć....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mnie też doskkwiera brak synchronizacji z micloud, od 10-ciu latkorzystam z miui imam tam mnóstwo informacji np z notatnika miui, których nie idzie zaimportować do innych notatników. Pasek na dole to wogóle jakaś paranoja.

Edytowane przez las-kluzop
Automatyczna poprawa słów-błędna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go około tygodnia i jestem z niego mega zadowolony, kupiony na promocji i w tej cenie trudno szukać konkurenta. Wcześniej czytałem opinie o wyświetlaczu, lecz widać nie mam sokolego wzroku bo mi się podoba i pikseli nie widzę, ale ja nie jestem jakoś szczególnie wymagający i z lupą do niego nie podchodzę. Jasność w dzień jest ok, w nocy trzeba ją zwiększyć bo automat ustawia najniższą możliwą, ale ponoć się uczy więc zobaczymy czy sam to zmieni. Co do reszty, bez zastrzeżeń, jedynie ładowarka mogłaby być lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako telefon za 899zl nowy w salonie ,uważam że jest idealny nie duży jak seria note , wyświetlacz bardzo ładny , chciałbym przypomnieć że iPhone xr też ma wyświetlacz HD a nikt nie płacze jak w wypadku Xiaomi który kosztuje z dwa tysiące mniej ? , System super płynny a bateria ... Potęga .polecam osobą które do tysiąca chcą kupić nowy telefon w salonie Xiaomi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, za parę dni przyjdzie do mnie ten ten telefon i mam dwa pytania.

1.Czy da się ustawić przyciski nawigacyjne? Bo jakoś nie widzi mi się ta belka.

2.Czy można usunąć ten pasek Google u dołu ekranu?

3.Czy nadal aby zmieniać profile dźwiękowe, należy posługiwać się klawiszem głośności czy może jest ta opcja przy zjechaniu górnej belki?

 

Ok, już znalazłem odpowiedzi na swoje pytania ale mam jeden problem z diodą powiadomień. SMS, mesenger, poczta są sygnalizowane dodatkowo diodą, ale nie odebrane połączenie już nie. Przekonałem wszelkie opcje i nie da rady. Możliwe że owy problem występuje, ponieważ mam jeszcze android 9? W sumie telefon na android one, a jeszcze 10 nie wydali na ten model.

 

Właśnie bateria... Dziś pierwsze ładowanie i w ciągu godziny spadło już 5 procent, a bardzo mało go używałem. Mam sieć play i w opcjach ustawienie 2g/3g,nie ma opcji samego 3g, możliwe że przez to tak leci bateria? Nie mam żadnych apek w tle, synchronizacja wyłączona.

 

I czy można wyłączyć tą pogodę i dzień tygodnia jak na zdjęciu? Nie mogę tego wyszukać.

b37c9e647a16f0ee4d7535f5270def2c.jpg

 

Edit:

Nie piszemy posta pod postem, tylko edytujemy poprzednią wypowiedź /pkonrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako telefon za 899zl nowy w salonie ,uważam że jest idealny nie duży jak seria note , wyświetlacz bardzo ładny , chciałbym przypomnieć że iPhone xr też ma wyświetlacz HD a nikt nie płacze jak w wypadku Xiaomi który kosztuje z dwa tysiące mniej ? , System super płynny a bateria ... Potęga .polecam osobą które do tysiąca chcą kupić nowy telefon w salonie Xiaomi
 
nie gadaj głupot.mam mi9t pro .bawiłem się parę dni mi9 lite. redminote8 i właśnie mi a3.

ogólnie amoled z w dwóch pierwszych o niebo lepszy od a3 .

co ciekawe redminote8 który w salonie kosztuje w salonie mniej niż mi a3 ma bardzo dobre to LCD i wygląda wg mnie nieco lepiej

miałem firmie kupić telefon do 800 i brałem pod uwagę a3 i redmi note 8 . po testowaniu obu wziąłem redminote8


Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może większość tych problemów wynika z andka 9? Nie wiem... Proszę o odpowiedź osoby która jest w temacie. Pozdrawiam.

P. S nie wiem czy to wina Amoleda czy niskiej rozdzielczości, ale ekran trochę oczy męczy. W sumie to mój pierwszy amoled od 5 lat. Muszę jechać na ponad 3/4 jasności żeby było w miarę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie problem ekranu. co ma do tego android. telefony rosna w coraz większe paletki. wiec rosnac musi i rozdzielczosc. specjalnie bylem w sklepie obejrzeć mi a3 majac w reku obok mi9t pro i reminote 8. nie mowie ze jest tragedia. po prostu cala przewaga amoleda jest rozwalana przez ta rozdzielczość.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ma ktoś wiedzę o terminie wprowadzenia aktualizacji Android 10 na Mi A3? W necie wiadomości o aktualizacjach Motorola , Nokia , oraz innych producentów z własnymi ,, nakładkami systemu ,, a tu czysty Pie 9 i aktualizacji brak. 
https://piunikaweb.com/2020/01/07/xiaomi-mi-a3-android-10-update-delay/
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...