Jump to content

Problem z wifi - przerywanie łączności / samoczynne resetowanie się

Recommended Posts

ok. rozdzielilem i polaczylem z 2.4. w takim razie jeszcze pytanko, skoro na ethernet nie ma to wpływu, a telefon będzie korzystał z 2.4, to dlaczego 5 ma być w ogole włączona? u mnie oprocz rozdzielenia jest tez opcja wylaczenia jednej z nich, czy to jakas roznica?

45 minut temu, dreamy1337 napisał:

ok. rozdzielilem i polaczylem z 2.4. w takim razie jeszcze pytanko, skoro na ethernet nie ma to wpływu, a telefon będzie korzystał z 2.4, to dlaczego 5 ma być w ogole włączona? u mnie oprocz rozdzielenia jest tez opcja wylaczenia jednej z nich, czy to jakas roznica?

Tu masz wyjaśnioną różnicę między wi-fi 2,4 Ghz, a 5 Ghz ;) https://socialwifi.com/pl/baza-wiedzy/technologie-wifi/jaka-jest-roznica-pomiedzy-czestotliwoscia-24-5ghz-wifi/

Dnia 26.08.2019 o 20:21, dreamy1337 napisał:

to dlaczego 5 ma być w ogole włączona? u mnie oprocz rozdzielenia jest tez opcja wylaczenia jednej z nich, czy to jakas roznica?

Możesz śmiało wyłączyć 5GHz jak nie korzystasz, zdrowie przyoszczędzisz.

@port14 skoro jesteś zbulwersowany sensem wyłączania wi-fi 5GHz, to może tą myśl rozwiń, ja nie widzę sensu włączania pasma wi-fi z którego się nie korzysta, mam rozbudowaną sieć w domu i wi-fi tylko tam gdzie potrzebne, resztę kablami lan łączę, szanuję zdrowie swoje, routery nie nadają na max, średnia moc czy niska jest ustawiona, ale to każdy robi jak chce, można na max podkręcić, nic to nie daje, ale gro użytkowników tak robi.

Edited by Guest

Dziwne że wcześniej tego nie pisałeś, nie udzielał bym się w temacie, wszak rozdzielenie pasm to podstawa, gro sprzętu nie radzi sobie z dual 2,4GHz/ 5GHz, co do szkodliwości fal radiowych, to nie temat na to forum, każdy robi jak uważa, jeszcze dodam, do FunBox jest aplikacja na telefon, Mój Funbox, warto w niej wyszukać najlepszy kanał wi-fi.

Co do 2.4 i 150Mb/s na telefonie to powodzenia, max to jest 72 a i tak w bliskiej odległości bo jak zasięg spada to i prędkość leci. Czasami jest taki nawet paradoks że 5Ghz mimo słabszego zasięgu potrafi zapewnić lepszy transfer. W telefonie coś jest nie tak i prawdopodobnie jest to wina softu, poczekam cierpliwie jeszcze ale jak się nie poprawi to telefon pójdzie na niezgodność towaru z umową.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...