Skocz do zawartości

Nowy Telefon - Bardzo Słaba Bateria


zachar04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od końca stycznia jestem szczęśliwym posiadaczem MI4 zakupionym na ibuygou, jednak bateria jest baaardzo słaba. Aplikacja Battery Doctor wskazuje maksymalną moc baterii 1390 mAh. Czyżby to była wina akumulatora, czy też złego pierwszego użycia? Telefon przy normalnym użytkowaniu, ładuję codziennie. Poradźcie!

post-4719-0-45332400-1422967189_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z komentarzy "Kłamie Bateria ma 2500 mAh a pokazuje tylko 1000mAh" ;)

U mnie pokazuje 2000, mam 2200.

Ogólnie Mi4 i ładowanie codzienne ? To nieźle musisz go katować.

U mnie na mniejszej baterii i przy jakimś SMS-ie, kawałku rozmowy, trochę www i kilku chwilach przy FB bateria wytrzymuje 4dni.

A pokaż w ogóle systemowy wykaz zużycia, zobaczymy co w ogóle Ci tę baterię tak pochłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od użytkowania.

Jak już napisałem: Jakieś SMS, czasem rozmowa, ciągle włączone Wi-Fi, na drugim slocie Aero2 z ciągle włączonym przesyłem po wyjściu z zasięgu mojego domowego Wi-Fi, przeglądanie FB i jakaś wymiana zdań na Messengerze ;)

Obecnie mam 1 dzień i 22h, baterii zostało 40% ;)

 

Edit: Według Ciebie normalny jest spadek 30% baterii jak u kolegi wyżej przy praktycznym braku aktywności ? (jest, ale znikoma) ;)

Edytowane przez Endriu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endriu- dopiero w ostatnim poscie dodałeś że aero2 włączone ale po wyjściu z zasięgu wifi- czyli siedząc cały dzień w domu masz je "wyłączone".

4g zjada bardzo dużo a po screenie widać że zachar04 trochę z telefonu korzystał (ekran).

Aplikacjami sprawdzającymi baterię się nie sugeruj bo często źle odczytuja na co masz przykład.

Ze swojej strony polecam cpu spy aby zobaczyć czy telefon przechodzi w deep sleep i wakelock detector aby zobaczyć jakie aplikacje wybudzaja telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem jedynie czas, w jakim ostatnio rozładowała mi się bateria (4 dni) ;)

Jeśli 4G na prawdę zjada 30% baterii w przeszło 5h, to chyba zrezygnuję z zakupu nowej oferty Playa...

Zamówiłem Mi4 właśnie w wersji LTE z zamiarem zakupu takiego pakietu, ale jak takie jaja mają być... to kiepsko Panowie.

 

Edit:

 

Nie wiem czy tak samo rozumiemy to zdanie z cudzysłowem: "czyli siedząc cały dzień w domu masz je "wyłączone"."

Otóż Aero2 jest cały czas włączone i "Dane" również, ale w domu automatycznie łączy mi się z moją siecią, zaś po wyjściu z domu przełącza się na 3G/H+ ;)

W ogóle nie wyłączam karty lub "Danych" jeśli o to chodzi, wszystko przełącza się z automatu.

Edytowane przez Endriu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Accessories 4 You, wg mnie tak mocna bateria powinna wytrzymać więcej niż 1 dzień. U mnie od wczoraj od godziny 11 było 100% baterii, teraz mamy godzinę 10 i zostało 4%, a jadąc chwilę wcześniej pociągiem SKM z Gdańska do Gdyni (35 minut) straciłem 15%, przeglądając tylko forum z waszymi odpowiedziami.

Acid, mam wgrane MIUIPolska. To pierwsza rzecz, którą zrobiłem. Screeny menu były w jez. angielskim, bo może wyśle je Chińczykom.

Cake, dzięki za info. Jestem z pokolenia Nokii 3310 i Symbian :) gdzie niczym nie musiałem sie martwić. Do tej pory używałem Nokii e72, która jest rewelacyjna. Jednak z duchem czasu zdecydowałem się na smartphone gdzie bateria choć w połowie dałaby radę. Jak się okazuje te 3080 mAh nawet w 1/4 się nie umywa. Wygooglowałem co to wakelock i "to zrobić" i niestety program WLD nie działa na kitkat 4.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio tel trochę przymulal i bateria dość szybko uciekala więc postanowiłem wyczyścić cache i user data - pomogło. Póki co na.baterii jakieś 25h i jeszcze 30% w zapisie.

Przy messengerze, tapatalku,smsach, muzyce i jakieś 30 minut gry. Cały czas WiFi i zasięg 3G włączone.

Wysłane z mojego MI 3W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn zauważyłem że u mnie od paru wersji jest większe użycie baterii przy 3G H+. 

Mam na 2G i spokojnie dwa dni trzyma. 

 

Co do tego:

Acid, mam wgrane MIUIPolska. To pierwsza rzecz, którą zrobiłem. Screeny menu były w jez. angielskim, bo może wyśle je Chińczykom.

To własnie mi nie pasuje to, że na screenie z polskim jezykiem masz inną czcionkę. Tak rozpoznaję swój rom.

Masz czcionkę z multilanga więc jeśli tak, to fizycznie romu miuipolska nie masz, tylko rom multilang z polskim.  :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Accessories 4 You, wg mnie tak mocna bateria powinna wytrzymać więcej niż 1 dzień. U mnie od wczoraj od godziny 11 było 100% baterii, teraz mamy godzinę 10 i zostało 4%, a jadąc chwilę wcześniej pociągiem SKM z Gdańska do Gdyni (35 minut) straciłem 15%, przeglądając tylko forum z waszymi odpowiedziami.

Acid, mam wgrane MIUIPolska. To pierwsza rzecz, którą zrobiłem. Screeny menu były w jez. angielskim, bo może wyśle je Chińczykom.

Cake, dzięki za info. Jestem z pokolenia Nokii 3310 i Symbian :) gdzie niczym nie musiałem sie martwić. Do tej pory używałem Nokii e72, która jest rewelacyjna. Jednak z duchem czasu zdecydowałem się na smartphone gdzie bateria choć w połowie dałaby radę. Jak się okazuje te 3080 mAh nawet w 1/4 się nie umywa. Wygooglowałem co to wakelock i "to zrobić" i niestety program WLD nie działa na kitkat 4.4.4

wakelock detector Ci nie działa? udzieliłes mu dostęp do Roota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn zauważyłem że u mnie od paru wersji jest większe użycie baterii przy 3G H+.

Mam na 2G i spokojnie dwa dni trzyma.

Wiem, że nie dotyczy to Mi2, ale odnosi się do MIUI. Zdecydowanie zgadzam się z tym zjadaniem baterii na 3G. Porównuje przeskok z 4.12.12 / 4.12.19 na 5.1.30.

Z początku myślałem, że to tylko złudzenie, że mocniej korzystam z tel. Ale jednak to wina 3G. Nawet przy dobrym sygnale, nawet gdy telefon leży spokojnie, a ma włączoną transmisję danych - szybko ucieka % baterii.

Mi2s powered by sMIUI

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio tel trochę przymulal i bateria dość szybko uciekala więc postanowiłem wyczyścić cache i user data - pomogło. Póki co na.baterii jakieś 25h i jeszcze 30% w zapisie.

Przy messengerze, tapatalku,smsach, muzyce i jakieś 30 minut gry. Cały czas WiFi i zasięg 3G włączone.

Wysłane z mojego MI 3W

 

No i A4Y to jeszcze rozumiem, ale nie tak szybki spadek jak u autora tematu.

Przecież to jest bardzo pojemna bateria i nie ma prawa tak szybko spadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, zgadza się, mam multilang z polskim, ale wydawało mi się, że jak wejdę w program aktualizacji i pobiorę aktualnie wskazywaną wersję MIUIPolska to faktycznie ją będę miał wgraną (5.1.30).

Cake, właśnie pojawiał mi się komunikat, że nie ma dostępu do Root czy coś w tym stylu.

Zaraz wynajdę jakiś poradnik :) wgl, dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem.

P.S. telefon całkowicie padł w niecałe 24h, gdzie ograniczałem się z jego używaniem jak tylko mogłem. Tel. całą noc odpoczywał, w ciągu dnia robiłem naprawdę niewiele, zajrzałem do niego tylko kilka razy, ale ciągle w zasięgu WiFi i 4g. Może 10 minut rozmów, 2 nieudane połączenia przez skype, kilka razy odpalony chrome po WiFi, no i dzisiaj rano dobiłem baterię przez pół godziny jazdy kolejką przeglądając forum przez 4g. Może zasięg 4 sieci Play to powoduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jakąś kartę Heyah :) sprawdzę, tylko naładuję baterię do pełna


Mi ostatnio tel trochę przymulal i bateria dość szybko uciekala więc postanowiłem wyczyścić cache i user data - pomogło. Póki co na.baterii jakieś 25h i jeszcze 30% w zapisie.
Przy messengerze, tapatalku,smsach, muzyce i jakieś 30 minut gry. Cały czas WiFi i zasięg 3G włączone.

Wysłane z mojego MI 3W

Zrobiłem czyszczenie  cache, ponadto WLD ma dostęp do root.

Acid, teraz wiem, że wgrałem na nowo MIUIPolska :) faktycznie inna czcionka, a dzień wcześniej wgrywałem do Redmi2 LTE :) Zanim sprawdzę kartę Heyah, to spróbuję jeszcze raz na Play 4g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po godz 16.30 minął 24-godziny test baterii w 4g i prawdę mówiąc wydłużyła się praca o jakieś 2 godziny, czyli 100% poszło lekko ponad 26 godzin. Może wynika to z miernego korzystania z zabawki typu smartfon, chyba ze strachu przed rozładowaniem bałem się go używać. Dziewczyna na Redmi 2 od wczoraj od 8 rano do dzisiejszego wieczoru nie ładowała tel, a siedziała na YouTube, w mecie ściągała muzę i ogólnie cieszyła się jak dziecko, a ja... Teraz dobowy test baterii o profilu zasilania "oszczędny", bez 3g i Wi-Fi włączonym z musu. Kolejna doba chyba będzie na karcie Heyah. Załączam screen z WLD przy końcu baterii

post-4719-0-33525300-1423173237_thumb.pn

post-4719-0-33525300-1423173237_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według screena prawie 5 godzin tel był aktywny.

Na myśl rzucają mi się dwie rzeczy: pierwsza to raz że bateria jest świeża a tel jest nowy więc częściej się na niego zagląda (moja luba miała to samo) - po jakimś czasie powinno być lepiej.

Druga to lokalizacja. Może jakieś apki próbują lokalizowac po gps? Sprawdź to.

Wrzuć znowu screena z wake locka, z systemowego zużycia baterii i cpu spy.

Czasy starych Nokii minęły i na razie nie zapowiada się że wrócą. W każdej recenzji większości smartfonów masz opisane że na 3/4g chodzą 1 dzień o wołają jeść. To normalne. Taki urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telefonie zasięg 3g play faktycznie skacze między 2 a 4 kreskami. Próbowałem na 2g ale jakość rozmów była kiepska, przynajmniej tak twierdził rozmówca. Póki co jest czasowa różnica na 3g, ale w redmi 2 non stop włączone 4g i bateria hula 2 dni. Screen z mi4

post-4719-0-34913200-1423236070_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tych screenow wszystko jest ok. Zgadzam się z tosshi2 - słaby zasięg też drenuje baterię- nawet nie musi go gubić- wystarczy. Ja się cały czas zastanawiam dlaczego porównujesz do redmi.

Tam ekran ma mniejszą rozdzielczość, słabszy procesor/grafikę = dłuższa praca na baterii. Ok bateria tam ma mniejszą pojemność ale wygląda na to że przy stosuneku wydajności telefonu do pojemności baterii wygrywa redmi 2 bo żeby obydwa chodziły tak samo długo mi4 musiałby mieć 4000 mAh.

Aha - usuń chińskie dodatki których raczej nie będziesz używał- one czasem wybudzaja telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie dodatki usunąłem. Po prostu mam naoczne porównanie z redmi. Sugerując się opiniami świetnej baterii, zdecydowałem się na mi4. Mój model chyba jakiś trefny, mimo że nówka. Zauważyłem, że na 3g bateria zyskała jakieś 10 godzin w stosunku do 4g, chociaż zbyt miarodajne to nie jest bo wiadomo, że w różnych dniach używanie telefonu nie jest identyczne

post-4719-0-35599200-1423302056_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...