robus23

Mi home v2 + czujnik zalania (zgodność)

Recommended Posts

Witam

Do zestawu Mi Smart Sensor Set dokupiłem czujkę zalania wodą:

image.thumb.png.9bf4dc22f7e06d39bdc04d1e9f1f70c6.png

Niestety przy próbie dodania czujki do bramki otrzymuję komunikat, iż czujka jest niekompatybilna:

image.thumb.png.894835cd1c84aa908f17305558555996.png

Faktycznie ta czujka nie zadziała z tym sprzętem czy robię coś źle ? Jest na to jakieś rozwiązanie ?

pozdrawiam

P.S.

Zestaw Mi smart zakupiony w polskiej dystrybucji, z polska wtyczka:

image.thumb.png.eb57f21d15fde34dc275c8b1ea6b1552.png

Spróbuj podłączyć manualnie - dwuklik na bazie (wtedy przechodzi w tryb łączenia sensorów) i wtedy reset czujki przyciskiem. Baza powinna podać komunikat "Child device connected" i powinno działać.

5 godzin temu, robus23 napisał:

Gdy dwa razy naciskam to... uzbraja mi się alarm :(

Fakt, pomyliłem. Rezmus mnie poprawił. 

4 godziny temu, rezmus napisał:

3x klik i bramka na 30s przechodzi w tryb parowania sensorow.

Zrobiłem tak jak pisaliście i ... działa!  Wielkie dzięki za pomoc !!!

pozdrawiam

P.S.

Nie chcę zakładać kolejnego tematu wiec może tutaj zapytam: Czy taki termometr:

image.png.14eedcbc6f3b70d97e743239a747b3d7.png

pokazuje również temperaturę przez bramkę MI, przez WiFi a nie tylko przez BT ?  Inaczej, czy mogę na telefonie wyświetlić temperaturę nie będąc w zasięgu BT ? Będąc poza domem ?

musisz miec urzadzenie z bramka bt, np ceiling/bedside od yeelight, evaporative humidifier, ai alarm clock, itp. ewentualnie kup sobie sensor htp aqara na zigbee (bez wyswietalacza).

Edited by rezmus

Witam serdecznie, zakupiłem zestaw:

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi-smart-sensor-set-zestaw-czujnikow-8079513421?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Model: DGNWG05LM

Jest to Gateway V2. Nie widzę w nim radia żeby jakiekolwiek uruchomić. W zestawie były czujki ruchu, otwarcia okien i przycisk. Serwer polski widzi bramkę natomiast nie widzi zarowek yeelight bulb. Serwer chiński widzi wszystko. 

Przy wejściu na bramkę polska/Chiny i próbie dodania czujnika temperatury widzę że nie jest kompatybilny.

Jakie czujki można dokupić aby działały z tą bramka? Dlaczego nie widzę radia w aplikacji mi Home?

masz bramke eu, nie ma radia, czujnik parujesz manualnie 3x klik na gateway, potem 5s przycisk na czujniku (bylo o tym pare postow wyzej).

Edited by rezmus

Dlaczego nie ma radia? Wyczytałem że do radia potrzebna jest bramka V2, czyli to co zakupiłem. O co chodzi? Jakie urządzenia mogę podpiąć do mojej bramki? Przy próbie dodawania w aplikacji widnieją tylko czujki do drzwi, czujki na ruch i przycisk. Tylko te trzy. Dlaczego?

nazwa gateway v2 to marketingowy belkot. w praktyce to sa bramki oznaczone jako lumi.gateway.v3 (chinska) i lumi.gateway.mieu01 (eu). sprzetowo to zupelnie inne urzadzenia, ktore robia podobne rzeczy. eu nie ma radia. lista wspieranych sensorow nie ma znaczenia, obydwie obsluza wiekszosc sensorow mi/aqara, ale np. tylko chinka zarowki ikea. china oficjalnie dziala na regionie cn, twoja na de, sg, ru.

Dzięki za informacje. Mam jeszcze jedno pytanie. Do mojego zestawu kupionego w Polsce (bramka, przycisk, dwie czujki na ruch i dwie czujki na okna) podłączyłem czujnik temperatury który zakupiłem na Aliexpress. W aplikacji nie można go dodać ale manualnie tak jak wyżej wyczytałem poprzez 3x kliknięcie na bramce zadziałało. Niestety na innym koncie (udostępnione urządzenia) wszystko jest widoczne tylko nie ten czujnik temperatury. Wie ktoś dlaczego? Na innym koncie widzę wszystko: bramkę, okna, ruch, żarówki, lampka biurkowa. Tylko ten nieszczęsny termometr nie jest widoczny.