Skocz do zawartości

Mi home v2 + czujnik zalania (zgodność)


robus23

Rekomendowane odpowiedzi

       Witam

Do zestawu Mi Smart Sensor Set dokupiłem czujkę zalania wodą:

image.thumb.png.9bf4dc22f7e06d39bdc04d1e9f1f70c6.png

Niestety przy próbie dodania czujki do bramki otrzymuję komunikat, iż czujka jest niekompatybilna:

image.thumb.png.894835cd1c84aa908f17305558555996.png

Faktycznie ta czujka nie zadziała z tym sprzętem czy robię coś źle ? Jest na to jakieś rozwiązanie ?

pozdrawiam

 

P.S.

Zestaw Mi smart zakupiony w polskiej dystrybucji, z polska wtyczka:

image.thumb.png.eb57f21d15fde34dc275c8b1ea6b1552.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak pisaliście i ... działa!  Wielkie dzięki za pomoc !!!

  pozdrawiam

P.S.

Nie chcę zakładać kolejnego tematu wiec może tutaj zapytam: Czy taki termometr:

image.png.14eedcbc6f3b70d97e743239a747b3d7.png

pokazuje również temperaturę przez bramkę MI, przez WiFi a nie tylko przez BT ?  Inaczej, czy mogę na telefonie wyświetlić temperaturę nie będąc w zasięgu BT ? Będąc poza domem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie, zakupiłem zestaw:

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi-smart-sensor-set-zestaw-czujnikow-8079513421?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Model: DGNWG05LM

Jest to Gateway V2. Nie widzę w nim radia żeby jakiekolwiek uruchomić. W zestawie były czujki ruchu, otwarcia okien i przycisk. Serwer polski widzi bramkę natomiast nie widzi zarowek yeelight bulb. Serwer chiński widzi wszystko. 

Przy wejściu na bramkę polska/Chiny i próbie dodania czujnika temperatury widzę że nie jest kompatybilny.

Jakie czujki można dokupić aby działały z tą bramka? Dlaczego nie widzę radia w aplikacji mi Home?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwa gateway v2 to marketingowy belkot. w praktyce to sa bramki oznaczone jako lumi.gateway.v3 (chinska) i lumi.gateway.mieu01 (eu). sprzetowo to zupelnie inne urzadzenia, ktore robia podobne rzeczy. eu nie ma radia. lista wspieranych sensorow nie ma znaczenia, obydwie obsluza wiekszosc sensorow mi/aqara, ale np. tylko chinka zarowki ikea. china oficjalnie dziala na regionie cn, twoja na de, sg, ru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za informacje. Mam jeszcze jedno pytanie. Do mojego zestawu kupionego w Polsce (bramka, przycisk, dwie czujki na ruch i dwie czujki na okna) podłączyłem czujnik temperatury który zakupiłem na Aliexpress. W aplikacji nie można go dodać ale manualnie tak jak wyżej wyczytałem poprzez 3x kliknięcie na bramce zadziałało. Niestety na innym koncie (udostępnione urządzenia) wszystko jest widoczne tylko nie ten czujnik temperatury. Wie ktoś dlaczego? Na innym koncie widzę wszystko: bramkę, okna, ruch, żarówki, lampka biurkowa. Tylko ten nieszczęsny termometr nie jest widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
On 8/10/2019 at 10:07 AM, robus23 said:

[...]

pokazuje również temperaturę przez bramkę MI, przez WiFi a nie tylko przez BT ?  Inaczej, czy mogę na telefonie wyświetlić temperaturę nie będąc w zasięgu BT ? Będąc poza domem ?

Najtańszym chyba rozwiązaniem jest zakup takiej bramki BT, widzi wszystkie czujniki łączące się po BT, status sprawdzasz właśnie w aplikacji MiHome, gdzie zobaczysz ją oraz wszystkie połączone czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czujnik ruszył po parowaniu i wszystko fajnie. Ale pojawia się problem ze stabilnością połączenia. Kiedy się połączy i przenoszę czujnik na docelowe miejsce (szafka pod kranem) wszystko ładnie działa przez 2-3 dni i po tym czasie czujnik zmienia status na 'offline' i nie ma połączenia z bramką. Jak tylko wyjmę go z pod szafki i zbliże nawet o te 5m do bramki ale jest na wolnej przestrzeni to nawiązuje połącznie. Bramka nie jest daleko, jakieś 9m od czujnika i między czujnikiem a bramką brak jest poważnych przeszkód. Drewnianej szafki nie zaliczam do poważnych. Dodam, że mam czujniki drzwi/okien znacznie bardziej oddalone od bramki i na drodze do bramki są ściany a  te pracują stabilinie.

Pytanie jaka może być przyczyna. Z tego co wiem to na zigbee łączność powinna pracować na sporych odległościach, więc moje 9m wydaje się niczym. Czujnik nie jest stary (data produkcji na opakowaniu to 02/2019.) więc bateria powinna jeszcze śmigać..

Edytowane przez epatryd
Doprecyzowanie pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 20.01.2020 o 11:07, epatryd napisał:

Czujnik ruszył po parowaniu i wszystko fajnie. Ale pojawia się problem ze stabilnością połączenia. Kiedy się połączy i przenoszę czujnik na docelowe miejsce (szafka pod kranem) wszystko ładnie działa przez 2-3 dni i po tym czasie czujnik zmienia status na 'offline' i nie ma połączenia z bramką. Jak tylko wyjmę go z pod szafki i zbliże nawet o te 5m do bramki ale jest na wolnej przestrzeni to nawiązuje połącznie.

U mnie jest podobnie, myślę że to może być w ramach oszczędności baterii? Non-stop jest status off, a jak tylko jest kontakt z wodą to przechodzi do on i pojawia się komunikat w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Podłącze się pod temat.

Mam problem ze sparowaniem nowego włącznika światła. Brama z chin, włącznik też. Za cholerę nie chce się sparować. Używam zmodowanej wersji, instalowałem wersję 5.9.x.x i te najnowsze. Region ustawiony na PL, próbowałem też na DE. Po rozłączeniu czujnika temperatury, który działał prawidłowo, również nie chce się połączyć. W ogóle nie wykrywa. Włączyłem parowanie przez aplikację i przez 3 krotne wciśnięcie bramki. 5s na włączniki/czujniku bez efektu.

Co jeszcze mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...