Skocz do zawartości

MIUI 9.8.8


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
[mention=22023]Muzyk[/mention] TWRP Recovery -> Advanced options -> Terminal 
chmod 440 /data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db

U mnie działa

To mam zrobione od początku, ale na telegramie znalazłem tips żeby przyłączyć tryb NFC i wrócić z powrotem na HCE, później sprawdzę

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na Andku 10 dalej gpay nie działa ?
A jak z xpoosed ? I modem na 84 Hz dla ekranu ?
[mention=2076]Rzeźnia[/mention]
U mnie na 9.8.1 ( i poprzednich ) gpay śmiga bez żadnych kombinacji
Wychodzi na to że działa c7f6190c9c5f629ad58301af5ee35c5b.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@simcold Jeżeli NFC działa po przyłożeniu czegoś z komunikacją RFID typu karta kredytowa, nowy e-dowód czy paszport wyświetli się dymek "Tag nieobsługiwany" i telefon wyda dźwięk. Można też zainstalować sobie aplikację typu "NFC Reader" i wtedy można zaczynać z tagu NFC informację. Do sprawdzenia poprawności działania NFC wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1895]simcold[/mention] Jeżeli NFC działa po przyłożeniu czegoś z komunikacją RFID typu karta kredytowa, nowy e-dowód czy paszport wyświetli się dymek "Tag nieobsługiwany" i telefon wyda dźwięk. Można też zainstalować sobie aplikację typu "NFC Reader" i wtedy można zaczynać z tagu NFC informację. Do sprawdzenia poprawności działania NFC wystarczy.
Dziwne bo jakoś mi działa nfc a nic takiego się nie wyswietla

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Mi 9 z wersją softu GLOBAL. Proszę o info dla laika (po ostatnich aktualizacjach - nie wszystko śmiga na Mi9), czy przesiadać się, czy pozostać na GLOBALU.

Ostatni system jaki wgrywałem to jeszcze SYMBIAN na Nokie :), tam byłem zadowolony (tu temat ogarnę - poradniki przejrzyste).

Najważniejsze dla mnie w tel to NFC, powiadomienia z kalendarza (od lat używam DigiCal), budzik i nagrywanie rozmów.

Przesiadka z Samsunga więc dopiero się przyzwyczajam :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ptd.gns napisał:

Witam

Posiadam Mi 9 z wersją softu GLOBAL. Proszę o info dla laika (po ostatnich aktualizacjach - nie wszystko śmiga na Mi9), czy przesiadać się, czy pozostać na GLOBALU.

Akurat teraz jest fatalny moment dla Mi9 w kontekście xiaomi.eu. Wersja stabilna utknęła w marcu(!) bo nasi deweloperzy olali miui10.2 i nie wypuszczają kolejnych poprawek mimo że chińczycy to robią. Każda próba wskazania problemu i skutków takiej decyzji kończy się ochrzanem i zwalaniem winy na chinoli.

Z drugiej strony wersja weekly dopiero co weszła w Androida Q. To wczesny etap testów, w sam raz dla królików doświadczalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat teraz jest fatalny moment dla Mi9 w kontekście xiaomi.eu. Wersja stabilna utknęła w marcu(!) bo nasi deweloperzy olali miui10.2 i nie wypuszczają kolejnych poprawek mimo że chińczycy to robią.

Nie wypuszczamy, bo nasze poprawki nie działają na MIUI 10.2 już.... Czekamy na 10.3....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orjon napisał:

Nie wypuszczamy, bo nasze poprawki nie działają na MIUI 10.2 już.... Czekamy na 10.3....

Dokładnie. Czekamy na chińczyków :) Winni są chińczycy bo nie wypuścili 10.3...

A kto zdecydował, że przestaje robić poprawki na 10.2 mimo, że takie modele Xiaomi jak flagowiec Mi9 dalej pozostały na tej wersji MIUI? I co my mamy robić? Pisać do chińczyków żeby wreszcie zrobili 10.3 dla Mi9 bo xiaomi.eu przestało suportować 10.2? 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że każda, nawet subtelna próba zwrócenia uwagi deweloperom eu że decyzja o zlewce 10.2 trochę przedwczesna była i pozostawiła Mi9 bez aktualizacji kończy się na ogólnym forum opier...aniem, że jak w ogóle można zwracać uwagę, skoro ktoś robi dla innych za darmo. No jak ktoś śmie się odzywać...

Zdesperowani właściciele Mi9 co chwilę tam piszą - co się stało, że ostatni stabilny soft dla Mi9 jest z marca? A deweloperzy udają, że nie widzą problemu.

Serio o to wam chodziło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, by skupili się na Q, bo ten z Mi9 dłużej zostanie. 

Podobnie było z MiMax3 który mam,  oreo był od wydania telefonu i też taki niechciany, bo pracowali nad PIE i na nim się skupili. Może tak będzie w MI9, chociaz się boję że Q będzie ciągle w wersji beta, bo Xiaomi jakoś nie lubi wprowadzać poprawek i kolejnych wersji build wydanych od Google. Skoro Q jest w wersji beta u samego Google i nadal nad nim pracują (ostatnio chyba ujednolicają gesty które mają być domyślne). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Czekamy na chińczyków  Winni są chińczycy bo nie wypuścili 10.3...
A kto zdecydował, że przestaje robić poprawki na 10.2 mimo, że takie modele Xiaomi jak flagowiec Mi9 dalej pozostały na tej wersji MIUI? I co my mamy robić? Pisać do chińczyków żeby wreszcie zrobili 10.3 dla Mi9 bo xiaomi.eu przestało suportować 10.2? 
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że każda, nawet subtelna próba zwrócenia uwagi deweloperom eu że decyzja o zlewce 10.2 trochę przedwczesna była i pozostawiła Mi9 bez aktualizacji kończy się na ogólnym forum opier...aniem, że jak w ogóle można zwracać uwagę, skoro ktoś robi dla innych za darmo. No jak ktoś śmie się odzywać...
Zdesperowani właściciele Mi9 co chwilę tam piszą - co się stało, że ostatni stabilny soft dla Mi9 jest z marca? A deweloperzy udają, że nie widzą problemu.
Serio o to wam chodziło?

Ja nie mam żadnego wpływu na to, kiedy i co będzie budowane. Decyzja należy do ingbrzego i Igora Eisberga, zapewne porzucili 10.2 po wydaniu większości stable na tym. Spróbuję zainterweniować, ale nie obiecuję, że się uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Muzyk said:

9.8.10 Android q, mi9, gpay działa emoji16.png

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Jak? Co zrobiłeś że działa?

Macie problem w Mi9 z transmisją danych?

Po aktualizacji do 9.8.10 często brak internetu, po wyłączeniu i włączeniu transmisji danych chwilę działa i znów brak internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kotos96 napisał:
Jak? Co zrobiłeś że działa?
Macie problem w Mi9 z transmisją danych?
Po aktualizacji do 9.8.10 często brak internetu, po wyłączeniu i włączeniu transmisji danych chwilę działa i znów brak internetu.

Wyczyściłem wszystkie dane z NFC, przełączyłem portfel na SIM i wróciłem do portfel NFC z HCE i tadaa

7ae25013b0600af3e1c73041b52d9dc2.jpg93acc1689c94858fd4e7f2151eb9c223.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...