Skocz do zawartości

MIUI 9.8.8


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

download_20190809_101218.jpg

  • Aktualizacja do Androida Q dla Mi 9 i Redmi K20 Pro. Przed aktualizacją zapoznaj się z informacjami poniżej!
  • Zmiany wizualne w menu Chmury Xiaomi
  • Niektóre urządzenia – sierpniowe poprawki zabezpieczeń Androida
  • Poprawki tłumaczenia
  • Aktualizacji brak dla: Redmi 4X, Mi Note 2, Redmi Note 5A Lite, Redmi Note 5A Prime, Mi Mix, Mi Mix 3, Mi CC9, Redmi 5 Plus
  • Aktualizacja 9.8.9 dla urządzeń z Androidem Pie oprócz Redmi K20, Mi CC9, Mi Mix 3 + Mi 9 – dodaliśmy app drawer do launchera
  • Pełna lista zmian

Aktualizacja do Androida Q dla MI 9 i Redmi K20 Pro

Oto ważne informacje na temat aktualizacji do Androida Q dla Mi 9 i Redmi K20 Pro. Przeczytaj uważnie.

Przed dokonaniem aktualizacji należy koniecznie wykonać kopię zapasową wszelkich danych w tym zdjęć i plików z pamięci wewnętrznej (kopia zdjęć w Zdjęcia Google lub Chmura Xiaomi).
Romy do pobrania w oddzielnym wpisie.

 

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

Problem z Google Pay?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 19.3 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: Entahlah v-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
57 minut temu, mihail1 napisał:

Jak z wygaszaniem ekranu na MI8??
Dalej najpierw notch a później cała reszta??

U mnie dalej tego problemu nie ma.

Mi8  i ukrywanie notcha. Przy wyborze opcji drugiej, ukrycia bez przeniesienia, wyciemniony pasek nie zgrywa się z notchem - trochę go wystaje. Nie mam jak na razie zrobić zdjęcia - będę w domu to postaram się dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dalej tego problemu nie ma.
Mi8  i ukrywanie notcha. Przy wyborze opcji drugiej, ukrycia bez przeniesienia, wyciemniony pasek nie zgrywa się z notchem - trochę go wystaje. Nie mam jak na razie zrobić zdjęcia - będę w domu to postaram się dodać.
Jeśli włączę ukrywanie notcha to również ten problem nie występuje, bo notch już jest ukryty.
Jeśli wybiorę opcje 2 to również pasek nie zgrywa sie z notchem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem nowego androida na Mi9. System się uruchomił telefon działa. Pierwsze co sprawdziłem to logowanie odciskiem palca do aplikacji bankowych i niestety błąd dalej występuje. Wygaszanie ekranu też jak wcześniej tz pierwsza belka.
Poprzednio logowanie działało. To nie jest problem systemu tylko apek

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz jaka tam była wartość domyślna? Zmieniłem i mi się ikony rozjechały.

392 dp

 

Tego też wygrywałem i nie ma roota.

Wyczytałem że można zainstalować Magisk poprzez TWRP - Advanced - Install root. Ponownie uruchomić telefon i zaktualizować za pomocą Managera.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosnik gra o okolo 20% glosniej niz w poprzedniej pomimo stockowych ustawien w mixer.path.

Notch sie najpierw wygasza, pozniej reszta.

Nowe menu baterii - fajne

Dalej nie poprawione, gdy ktos do mnie dzwoni, czekam 5 sekund az zobacze kto w ogole dzwoni, to jest uciazliwe, qle na stable bylo tak samo.

Mi 9se

Pozdrawiam i dziekuje za aktualizacje :)

 

Dziwne, sprawdzilem wszystkie mixer paths i w kazdym jest stockowa glosnosc Rx 84 a glosnik gra duzo glosniej od poprzedniej wersji O.o mam zonka, wczesniej zawsze edytowalem wszystkie z 84 na 93 a tutaj na 84 gra glosniej niz w stable na RX 93, ale bajer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...