Jump to content

ID każdego dzwoniącego wyświetla się jako "nieznany numer" po włączeniu VoLTE w Play.


Wolf94

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie ;)

Przychodzę z problemem i jednocześnie pytaniem. Mianowicie wczoraj na moim Mi 9T aktywowałem WiFi Calling, żebym mógł korzystać z VoLTE. Wszystko fajnie, miła pani konsultantka z Play bezproblemowo włączyła mi usługę i w ciągu 5 minut miałem aktywną opcję VoLTE. Schody zaczęły się natomiast jak dostałem pierwsze połączenie przychodzące po włączeniu owej opcji. Patrzę na ekran, "numer nieznany", pomyślałem sobie, że pewnie jakaś firma znowu chce coś wcisnąć i ukrywa numer, nic z tych rzeczy, okazało się, że to była moja dziewczyna, którą mam normalnie zapisaną w kontaktach. Po tym numerze postanowiłem zadzwonić na swój numer z telefonu domowego (analogiczna sytuacja, też numer zapisany w kontaktach), oczywiście też "numer nieznany". Stwierdziłem, że coś jest nie tak z tym VoLTE i postanowiłem je wyłączyć. Po wyłączeniu zrobiłem test i wszystko po staremu, czyli numer dzwoniącego normalnie pokazuje się na ekranie tak jak powinno być. 

Teraz nasuwa mi się pytanie: Czy potrafiłby mi ktoś pomóc tak, żebym mógł mieć włączone VoLTE i żeby ID dzwoniącego wyświetlało mi się normalnie na ekranie? Bo nie ukrywam, że jestem trochę zawiedziony tym, że jak chcę mieć lepszą jakość rozmów to za każdym razem jak ktoś do mnie dzwoni muszę się domyślać kto to jest.

Link to comment
Share on other sites

Czytałem już wcześniej ten wątek i widziałem, że można dopisać jedną linijkę do jakiegoś pliku, a nie ukrywam, że wolałbym jakiś bardziej bezpieczny sposób, ponieważ z tego co wyczytałem trzeba pobierać jakieś specjalne programy na komputer i nimi to robić, a telefon jest mi bardzo potrzebny na co dzień i w przypadku niepowodzenia edycji takiego pliku narobiłbym sobie biedy. Na ponowne flashowanie telefonu nie bardzo mam chęć, ponieważ na telefonie mam też dużo potrzebnych na bieżąco danych, dlatego myślałem, że ktoś może w jakiś prostszy i szybszy sposób się z tym uporał.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...