Jump to content

Problem z przyciskiem blokady ekranu


juzosek
 Share

Recommended Posts

Witam

Od tygodnia jestem posiadaczem mi 9  i przez ten czas zauwazylem usterkę/wadę fizyczna przycisku ekranu/blokady. Mianowicie wciśnięcie przycisku nie zawsze powoduje reakcję ze strony telefonu, efekt jest podobny jak przy uszkodzonym microswicha w myszce komputerowej. Nastepuje zauważalne i słyszalne kliknięcie, jednak aby było ono skuteczne należy czasami "docisnąć" przycisk, czasami podczas wciskania tego przycisku "skok" nie jest naturalny tylko jakby przytlumiony. Przy korzystaniu z telefonu bez etui jest on trudny do zaobserwowania, przy stosowaniu etui dołączonego do telefonu pojawia się już kilka razy dzienniie. Efekt jednak stał się bardzo zauwazalny przy stosowaniu etui nillkin frosted lub sparkle, gdzie przycisk jest wciskany pod kontem przez etui i bardzo czesto muszę klikać drugi albo trzeci raz aby zablokować ekran.
Czy ktoś z miał podobny problem bo zastanawiam się czy to rzeczywiście wada przycisku, czy może ten model tak ma, lub te etui tak utrudniają korzystanie z telefonu ?
Telefon zakupiony w mihome, prosiłbym o radę jak najlepiej serwis/wymiana  rozwiązać problem bo jeszcze nigdy nic nie reklamowałam i czy w związku z tym że nie minęło 14 dni i telefon kupiony przez internet mogę rządach wymiany czy pozostaje tylko serwis ?
Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi o to, że w oryginalnym etui jak wciskasz przycisk, to etui "naciska całą powierzchnią" na przycisk i jest on dociskany prostopadłe do obudowy, 

w nillkinie z racji, że "ochrona" przycisku jest zamontowana tylko od strony górnej, to w momencie wciskania plastik naciska na dolną część przycisku i ten dość często,  mimo słyszalnego i wyczuwalnego kliknięcia nie powoduje żadnej reakcji telefonu. Zresztą mój problem występuje też bez żadnego etui i czuć ze ten przycisk ma zupełnie inną charakterystykę pracy niż SI , zdarza się, że naciskając przycisk nie następuje żadna reakcja, nawet kilka razy przez okres dwóch tygodni udało mi się zaobserwować, "dwuklik", więc coś jest z tym przyciskiem nie tak.  W tym tygodniu teflon pojedzie do serwisu,  zobaczymy czy uda się coś zdziałać. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...