Skocz do zawartości

Mi9 vs Galaxy S10e


Pietr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Szukam opinii o tych 2 telefonach ponieważ zamierzam wymienić swojego Mi6 na nowy model. Z marką Xiaomi jestem przywiązany od Mi3 i tak sukcesywnie zmieniałem telefony. Złego słowa nie mogę powiedzieć bo żaden telefon mi się nie zepsuł (tylko w każdym z nich po ~1.5 roku musiałem baterię zmienić :p). Z Samsungiem miałem mieszane uczucia. Były to lata temu i moja kadencja skończyła się na S2. Opłaca się dopłacać 500zł do S10e? Planuję kupić nowy Mi9 z GearBest za niecałe 1500zł lub praktycznie nowy, miesięczny S10e za 2000zł. Trochę bardziej przypadł mi do gusty S10e, mniejsze rozmiary co mi bardziej odpowiada, wodoszczelność, mini jack, wysokiej klasy wyświetlacz. Mi9 powinien sporo lepiej trzymać na baterii, szybsze ładowanie indukcyjne i przez kabel ale telefon wydaje się dość wielki. Do tego nie powinno być problemu z modyfikacjami i ew. naprawą gwarancyjną. Serce podpowiada mi S10e, rozum Mi9. Jakie są wasze odczucia z Mi9? I jedno z najważniejszych dla mnie. Mi9 w wersji global wspiera wszystkie częstotliwości LTE. Ale czy ma możliwość ich wszystkich agregację? Mam Mi6 i tu mimo dostępnych częstotliwości telefon nie chce agregować niektórych pasm. Myślę, że na Samsungu nie będzie z tym żadnych problemów. Ale na Mi9?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii softu, cały czas ogarniam nowego Galaxy Note 9... :D

W kwestii baterii, mimo pojemniejszego ogniwa (4000 mAh), Note 9 jest w stanie przetrwać połowę czasu, który wytrzymuje Mi 9 na jednym naładowaniu...

Ergo, skoro s10 ma mniejszą baterię niż Note 9, to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

W kwestii baterii, mimo pojemniejszego ogniwa (4000 mAh), Note 9 jest w stanie przetrwać połowę czasu, który wytrzymuje Mi 9 na jednym naładowaniu...

Właśnie przeglądałem temat nt. baterii w S10e na innym forum. Jedni płaczą a inni cieszą. Czyli standard. Jednym wytrzymuje 2 dni po 6h na ekranie innym ledwo dzień.

I nie mogę podjąć decyzji co kupić. Bo to i to ma swoje plusy i minusy.

Co do wielkości samego telefonu. Przeszkadza ona bardzo? Mam raczej małe/średnie dłonie. W Mi6 to kciuk tak w sam raz mi sięga do belki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pietr napisał:

Co do wielkości samego telefonu. Przeszkadza ona bardzo? Mam raczej małe/średnie dłonie. W Mi6 to kciuk tak w sam raz mi sięga do belki. 

Mnie nie przeszkadzało. Może nie mam dłoni jak bochny chleba ;), ale z drobnym wysiłkiem byłem w stanie sięgnąć kciukiem do przeciwległego narożnika. Mi 9 ma inny format ekranu od Note 9. W tym drugim już nie sięgam... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem S10e ma sens tylko jeśli absolutnie nie patrzysz na cenę. S10e ma pewne zalety typu nieco lepszy ekran, slot SD. Jednak ma też wady - dla mnie ten patent z dziurkaczem zamiast notcha to jest nieporozumienie. Jeszcze notch jest symetryczny, tylko na górze ekranu - nawet to estetyczne, przy rozmiarach takich jak w mi9 po tygodniu przestajesz zwracać na to uwagę. Natomiast dziura w ekranie kilka milimetrów od góry i to jeszcze niesymetrycznie na boku - co za chory umysł wpadł na taki pomysł? Dodaj do tego brak obiektywu tele, słabą antenę jak to w Samsungach, i baterię 3100mAh przy ciężkiej nakładce producenta i sam widzisz, że to nie jest żaden efekt wow.

No nie wiem, jeszcze raz powtórzę to co na początku - jeśli absolutnie nie obchodzi Cię różnica 500zł w cenie, to są w miarę równoważne propozycje, każda ma swoje plusy i minusy. Natomiast jeśli oceniać całość, w tym cenę, to dla mnie S10e się po prostu nie opłaca, dokładać pół tysiąca w zamian za inny zestaw kompromisów.

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JamCiTo napisał:

Zechcesz wyjaśnić kwestię różnic w ekranie? 

Bo nie licząc wcięć jeden i drugi ma amo i bodaj jeden i drugi to syfsung... 

Mi9 ma Super Amoled a seria S10 ma Dynamic Amoled. Przystaw Mi9 do jakiejkolwiek S10 i sam zobacz różnice, widać gołym okiem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wspomaganie? U mnie na 10.2.28 ukrywa ikonki po chwili.

A co do kropelki to jak dla mnie jest nawet ładna, nie wiem z jakiej strony można to nazwać obleśnym. Jedyna akceptowalna opcja, póki nie dopracują technologii aparatów pod ekranem. Zwykły notch jest za duży, zbyt rzuca się w oczy, ale kropelka jest do przyjęcia. Zawsze to lepiej niż marnować ekran na froncie całym paskiem, albo jakieś wynalazki z wysuwanym aparatem - to jest dopiero karykatura, taki retro-futuryzm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7568]galakty[/mention]  Nie wiem o czym mówisz, płatności cały czas mi działają. Na co dzień płacę telefonem i nigdy nie było z tym żadnego problemu. Oczywiście jest to kwestia ustawień portfela. 
Potwierdzam. Od czasów mi5 do dziś place zawsze telefonem z odblokowanymi bootloaderem i rootem.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zoltan78 napisał:

@galakty  Nie wiem o czym mówisz, płatności cały czas mi działają. Na co dzień płacę telefonem i nigdy nie było z tym żadnego problemu. Oczywiście jest to kwestia ustawień portfela. 

Tak, tak... Bo na Mi8 i Mi9 na xiaomi.eu nie było problemu z płatnościami, nie było nawet na oficjalnej stronie informacji o tym od Acida. Wcale :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shitstorm widzę rozpętany więc temat do zamknięcia.

Wybrałem Mi9 128GB w kwocie 1450zł. Zobaczymy jak się będzie sprawował. Jak źle to się sprzeda i kupi co innego. ;)
Byłem w lokalnym sklepie oglądać S10e i jednak mi nie podpasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...