Skocz do zawartości

Mechanizm przedniego aparatu a jego trwałość


rzepaq

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, ma_ko napisał:

Czytałem że jest jakiś czujnik który nie pozwala na wysunięcie jeżeli coś go blokuje, ale jeszcze nie mam telefonu więc jakby ktoś potwierdził to byłoby fajnie.

Jak przyloze palec to się wysuwa. Na Chama nie chce blokować bo szkoda telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzepaq

By  odblokować twarzą w tym modelu niestety trzeba pociągnąć palcem do góry na ekranie blokady. To jest takie zabezpieczenie, żeby aparat się nie otwierał w kieszeni. Co do czujnika wykrywającego zasłonięcie, to nie wydaje mi się by taki był. Na pewno jest czujnik wykrywający upadek, bo próbowałem zrzucić telefon i aparat się zamknął (wydając przy okazji taki dziwny dźwięk). Ogólnie ten aparat nie wydaje się jakoś kiepsko wykonany, u mnie jest wszystko stabilnie, podobno aparat z przodu jest chroniony przez szafirowe szkło z Mi 9. Jak się w ciągu paru minut za często aparat wysuwa to wyskakuje powiadomienie, by nie otwierać zbyt często. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zenderable zmienił(a) tytuł na Mechanizm przedniego aparatu a jego trwałość
  • 3 tygodnie później...

Tak odnośnie przedniego aparatu, uważajcie by nie upadł na tą ramkę, potem już aparat się nie wysuwa, miałem parcie na ten telefon, ale wysuwany aparat mnie zraził, Mi Mix 3 jednak kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem slidery (Nokie) i kilka lat używane, nie popsuły się  więc mniej obawiam się o ten mechanizm, ba słyszałem że bezwiednie ten przedni aparacik się wysuwa,, to niedopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem slidery (Nokie) i kilka lat używane, nie popsuły się  więc mniej obawiam się o ten mechanizm, ba słyszałem że bezwiednie ten przedni aparacik się wysuwa,, to niedopuszczalne.
Panie, wiesz co ja "słyszałem"? W życiu byś nie uwierzył :)

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie, doświadczenie też nabywa się z czasem, 100 telefonów od Noki 6310 miałem, na początku były tylko Nokie, potem i Motorole, na Android to Motorola/ Samsung i Xiaomi, teraz rzadziej zmieniam telefony, znudziła mi się gonitwa za nowinkami.

Co do upadku, jak dobrze fon upadnie to cegła z niego, ale to dotyka każdy rodzaj fona, slide czy zwykły, chyba że jakiś pancerny fon kto ma, cały w gumie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie, doświadczenie też nabywa się z czasem, 100 telefonów od Noki 6310 miałem, na początku były tylko Nokie, potem i Motorole, na Android to Motorola/ Samsung i Xiaomi, teraz rzadziej zmieniam telefony, znudziła mi się gonitwa za nowinkami.
Co do upadku, jak dobrze fon upadnie to cegła z niego, ale to dotyka każdy rodzaj fona, slide czy zwykły, chyba że jakiś pancerny fon kto ma, cały w gumie
Skoro zdajesz sobie sprawę z tego, tym bardziej słaby argument

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś kupię to obserwuję fora, nic w ciemno, jak się da poużywać przed zakupem to jeszcze lepiej, argumentów mocnych nie muszę tu w wątku wypisywać, każdy i tak zrobi co zechce i kupi, świadomie czy za sprawą trendu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, irek6311 napisał:

Każdy ma swoje zdanie, doświadczenie też nabywa się z czasem, 100 telefonów od Noki 6310 miałem, na początku były tylko Nokie, potem i Motorole, na Android to Motorola/ Samsung i Xiaomi, teraz rzadziej zmieniam telefony, znudziła mi się gonitwa za nowinkami.

Co do upadku, jak dobrze fon upadnie to cegła z niego, ale to dotyka każdy rodzaj fona, slide czy zwykły, chyba że jakiś pancerny fon kto ma, cały w gumie ;)

Nokia 6310 wyszła w 2001 roku. Jak od tego czasu miałeś już 100 telefonów to średnio co 2 miesiace zmieniasz więc raczej nie popsuje Ci się przez ten czas

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dostęp do telefonów Nokia i Motorola w latach 2000 do 2010, dlatego tak dużo ich używałem, teraz około roku telefon mam, użytkowałem kiedyś telefony naprawdę agresywnie, te obecne by tego nie przetrwały, chyba że te wzmocnione ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc wstecz, było sporo ciekawych telefonów, sporo było ich, nie wszyscy tamte lata pamiętają, teraz niby jest więcej firm i modeli telefonów, ale one na jeden mod prawie tworzone, mam Nokię N8 i aparacik foto 12Mpx robi niezłe fotki, ba nie gorsze niż topowe Xiaomi, pomyśleć ile lat ich dzieli w technologii foto, tak samo te procesory, co rok nowy, ale klient na to się łapie, ba więcej pikseli, to za rogiem 100Mpx jest, a w Nikon D7k mam 16Mpx i ekstra fotki robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pomyliłem pojęcia, ale widziałem dzisiaj taki sam temat na reddicie. Jakbyś wiedział jaka to strona otwiera aparat i na jakie przeglądarce to bym sprawdził u siebie. Ja korzystam z Chrome, też ma dostęp do aparatu, ale nigdy się sam nie otworzył. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym się na Waszym miejscu zaczął zastanawiać dlaczego witryny internetowe uruchamiają Wam aparaty :) Jakby nie ten mechanizm, to nawet byście nie wiedzieli, że coś złego się dzieje i być może ktoś Wam fotki cyka ^^

Edytowane przez Antyhaker
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w laptopie świeci się lampka gdy kamera jest używana... Jak raz zauważyłem to przeglądając główną stronę Facebooka to od razu zablokowałem dostęp. Uważam, że w Mi 9T mechanizm ten sprawdza się wyśmienicie do tych spraw. Jeśli chodzi o jego trwałość, to póki co od kiedy mam ten smartfon to działa sprawnie jak na początku, ale ten może wysuwam z 2-3 razy w miesiącu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w laptopie świeci się lampka gdy kamera jest używana... Jak raz zauważyłem to przeglądając główną stronę Facebooka to od razu zablokowałem dostęp. Uważam, że w Mi 9T mechanizm ten sprawdza się wyśmienicie do tych spraw. Jeśli chodzi o jego trwałość, to póki co od kiedy mam ten smartfon to działa sprawnie jak na początku, ale ten może wysuwam z 2-3 razy w miesiącu.
Tylko, że wiesz - to światełko można zbajerować i Ci się nie zapali, a jak chcesz zdjęcie to aparat MUSI się wysunąć

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention] telefon co by nie pisać fajny, jak się uważa przy użytkowaniu, to przednia kamerka posłuży lata, to co popisałem , to tylko moje odczucia, nie odradzam zakupu tego telefonu
Nie wydaje mi się, aby trzeba było uważać bardziej niż zazwyczaj. Smartphony są po prostu kruche.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Może macie jakieś specjalne egzemplarze, albo odwrotnie - mój syn taki posiada.

Po półtora miesiąca użytkowania zgłosił że kamerka przednia się nie wysuwa i nie wie dlaczego. Z lekkim niedowierzaniem, ale na spoko, oddałem do serwisu, wrócił z naprawy z informacją, że naprawa warunkowa (tzw. grzecznościowa) zablokowanego mechanizmu - przyczyna: próba mechanicznego wciśnięcia aparatu jak był wysunięty. Syn zarzeka się że nic takiego nie miało miejsca, wierzę mu ale na 90%. Po 3 tygodniach i uczuleniu użytkownika na ten problem (nie otwieraj zbyt często przedniego aparatu, noś telefon w kieszeni aparatem do góry, nie pozwalaj innym aplikacjom korzystać z aparatu np. przeglądarka itp rozmawia ze znajomym korzystając z przedniej kamerki, kończy rozmowę - kamerka się chowa. Próbuje rozpocząć kolejną i co??? Aparat nie uruchamia się. Jakieś pytania? Mam pecha? O co chodzi? Oddam znowu do naprawy i tak samo wróci? Za którymś razem ktoś powie "Długo jeszcze?"

Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić co szwankuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 8 miesiącach cały czas działa bez problemu, wysuwa się za każdym razem, z tym że ja rzadko jej używam. Najlepiej to zapytaj syna czy gdzieś mu nie upadł, to jest chyba najczęstszy powód blokowania się kamerki. Próbowałeś testować ją w CIT? W dialerze wpisujesz *#*#64663#*#* i szukasz Front Camera, zobacz czy tam działa. Można spróbować ją jeszcze skalibrować ponownie, o ile ona się w ogóle wysuwa: 

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/cqj02t/mi_9t_pop_up_camera/exco4w9/

 

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...