Skocz do zawartości

Wolny, gubiący sie autofocus, brzęczący element aparatu


Voltron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy komuś tez gubi się autofocus jak na przykład szybko oddala i zbliża dłoń w kadrze? Dodam też, że stukając w okolice aparatu, w sumie w telefon palcem to coś jakby "latało" w środku, w aparacie. Da się to też usłyszeć jak się odkłada telefon na stół.

Coś podobnego występowało w redmi 4x, ale to każdy egzemplarz tak miał.

Chciałbym się upewnić, zanim to zgłoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy komuś tez gubi się autofocus jak na przykład szybko oddala i zbliża dłoń w kadrze? Dodam też, że stukając w okolice aparatu, w sumie w telefon palcem to coś jakby "latało" w środku, w aparacie. Da się to też usłyszeć jak się odkłada telefon na stół.
Coś podobnego występowało w redmi 4x, ale to każdy egzemplarz tak miał.
Chciałbym się upewnić, zanim to zgłoszę.
Jaki masz system.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz system.

 

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

 

Miałem global stable, teraz odblokowałem bootloader i zainstalowałem xiaomi.eu 9.8.1 i dalej tak samo.

 

Porównywałem z mi8se i tam to działa błyskawicznie.

 

Wysłane z mojego Mi9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłosiłem to przez paypal. Zobaczymy co wyniknie. Jak tu wykombinować, żebym nie został bez telefonu...

 

Gearbest zaproponował odesłanie do Hiszpanii i zwrot 315$ lub zwrot 50$ i zatrzymanie telefonu. Wszystko spoko tylko jak tu nie zostać bez telefonu...

Wysłane z mojego Mi9T przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja na Mi 9T tak nie mam - żadnych dźwięków i autofocus działa. No cóż, ja gdy padło moje Mi 4 to siedziałem przez ponad 2 tygodnie na Sony Ericsson C702, spokojnie dało radę. ;)

Aktywuj sobie to na PayPal zanim zgłosisz zwrot do Hiszpanii: https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/refunded-returns. No i nie kupuj w PL, bo to nazywa się przepłacanie, chyba, że w sklepie typu Dragonist, ale tam nie wiadomo czy będzie gwarancja za 1,5 roku (teoretycznie w GB jest gwarancja tylko na rok, więc...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja na Mi 9T tak nie mam - żadnych dźwięków i autofocus działa. No cóż, ja gdy padło moje Mi 4 to siedziałem przez ponad 2 tygodnie na Sony Ericsson C702, spokojnie dało radę.
Aktywuj sobie to na PayPal zanim zgłosisz zwrot do Hiszpanii: https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/refunded-returns. No i nie kupuj w PL, bo to nazywa się przepłacanie, chyba, że w sklepie typu Dragonist, ale tam nie wiadomo czy będzie gwarancja za 1,5 roku (teoretycznie w GB jest gwarancja tylko na rok, więc...).
Obecnie w PL już średnio się opłaca ale w dniu premiery była dobra cena + raty 0%>

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to że niedługo jadę na wakacje to bym przyjął zwrot 315$ i od razu kupił taki sam za niecałe 300$. Ale nie chciałbym ryzykować że pojadę z starym trupem na wyjazd. Zobaczymy, zaproponowałem żeby mi drugi wysłali bo nie mam zastępczego i ja im odeśle jak drugi przyjdzie, zapytałem też ile zajmuje ewentualna wymiana.

Z gearbest mam rękojmię w pl 2 lata + PayPal.

Wysłane z mojego Mi9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz na polskiej stronie coś przez internet to nie przysługuje Ci 2 letnia rękojmia?

Tak czy tak nie robią w sumie problemów bo zaproponowali dobre rozwiązanie. Zwrot za odesłanie i zwrot całości za telefon lub wymianę na nowy. Jeśli by nowy wysłali z Hiszpanii to byłoby super bo w kilka dni by dotarł


Wysłane z mojego Mi9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Voltron napisał:

Jak kupujesz na polskiej stronie coś przez internet to nie przysługuje Ci 2 letnia rękojmia?

To jest papka marketingowa. Niby jak chcesz to wyegzekwować? Sklep wystawi Ci fakturę VAT lub paragon? 

Gwarancja jest dalej taka sama, u nich ciężko roczną wyegzekwować jak się PayPal skończy, a co dopiero dwuletnią. Polacy są naiwnym narodem to i do nas skierowali taką ofertę. Kiedy to weszło, w lutym? Czyli 6 miesięcy temu, kończą się okresy ochronne PP, poczekajmy kolejne pół roku i zobaczymy czy ta wspaniała "rękojmia" u nich działa. Bo ja twierdzę że działać nie będzie, ale sprzedaż napędziło.

 

Rozwiązanie dali dobre bo PP ich straszy. Skończy się ochrona to guzik byś odzyskał.

Edytowane przez galakty
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem zwrot. Czym najlepiej wysłać do Hiszpanii? DPD bierze 37 euro + ewentualnie 15 zależnie od regionu.

Wysłane z mojego Mi9T przy użyciu Tapatalka
 

 

Odesłałem telefon, czekam na zwrot. Udało się kupić 2 miesięcznego ona plus 7pro nebula blue 8/256 za 2200 z xkom. Także na pewien okres żegnam się z Xiaomi 90hz robi mega robotę

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie focus działa raczej normalnie, ale rzeczywiście w okolicach kamery jest inny dźwięk jak się postuka. Tak jakby rzeczywiście coś tam delikatnie się ruszało (po stuknieciu takie brzdękniecie jest), ale nie słychać chyba tak tego jak u Ciebie. 

Próbowałem coś znaleźć o tym i podobno może być to sam mechanizm auto fokusu albo stabilizacji której tutaj nie ma. Z tym że podobno przy włączonym aparacie nie powinno być tego słychać, u mnie cały czas tak jest. Może ktoś jeszcze sprawdzić to na swoim mi 9t czy ma tak samo?

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to chyba jest rzeczywiście coś związanego z kamerą i nie jest to żadna wada. Wystarczy wpisać 'rattle sound near camera' w google i jest masa tematów, podobno jest to normalne. Nie wiem od czego to zależy, ale niektóre modele chyba tak mają i jest tak z xiaomi, samsungami, one plusami i resztą patrząc po tym co ludzie piszą. Przydał by się ktoś, kto się zna i ma mi 9t, może by powiedział co i jak. W twoim przypadku to możliwe że coś nie tak było, bo autofocus nie działał, ale u mnie normalnie, szybko łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2019 o 11:25, Voltron napisał:

Wybrałem zwrot. Czym najlepiej wysłać do Hiszpanii? DPD bierze 37 euro + ewentualnie 15 zależnie od regionu.

Wysłane z mojego Mi9T przy użyciu Tapatalka
 

 

Odesłałem telefon, czekam na zwrot. Udało się kupić 2 miesięcznego ona plus 7pro nebula blue 8/256 za 2200 z xkom. Także na pewien okres żegnam się z Xiaomi emoji14.png 90hz robi mega robotę

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

@Voltron jaki sposób wysyłki wybrałeś do zwrotu? Też się szykuje do odesłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obczaiłem dzisiaj kolejnego mi9t i tam też autofocus wolno działał ale był trochę szybszy od mojego i malutko brzęczał. Chyba jest problem poważniejszy albo mi 8se ma zwyczajnie szybszego autofocusa, bądź gearbest druga kategorie. Pasuje mi krajowego zobaczyć

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

wlasnie, nagraj taki filmik jak ja z dłonią. Zobaczymy jak będzie ostrzył. Szybko zbliżaj i oddalaj. Nie moge znalezc jakiego typu jest autofocus w mi8se, ale podejrzewam,  że taki jak w mi8 czyli dual pixel, a to chyba coś innego niż laserowy nonie? Dual pixel chyba szybszy. Mi note 3 ma PDAF i tak samo jest piekielnie szybki.

Na moje xiaomi dało ciała i tyle. Loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention]
wlasnie, nagraj taki filmik jak ja z dłonią. Zobaczymy jak będzie ostrzył. Szybko zbliżaj i oddalaj. Nie moge znalezc jakiego typu jest autofocus w mi8se, ale podejrzewam,  że taki jak w mi8 czyli dual pixel, a to chyba coś innego niż laserowy nonie? Dual pixel chyba szybszy. Mi note 3 ma PDAF i tak samo jest piekielnie szybki.
Na moje xiaomi dało ciała i tyle. Loteria
Może mam jakieś skrzywienie, ale u mnie wygląda to normalnie. Wrócę z roboty to nagram wideo, to sobie porównasz Ewentualnie źle macham ręką :D

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze rn5, którego używałem wcześniej i tam też jak sprawdziłem wczoraj to przy stukaniu obok kamery jest inny dźwięk (bardziej pusty), czyli trochę inaczej niż w mi9t. 

Mi 9T ma normalnie PDAF i u mnie szybko łapie przy takim machaniu ręką, najwidoczniej źle trafiłeś. Ciekawe czy to coś na większą skalę tak jak mówisz czy po prostu wada fabryczna co się zdarza czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dźwiękiem "latania" czegoś w środku, to nie wydaje wam się, że to mogą być po prostu "naturalne" luzy elementów mechanizmu wysuwanego aparatu? Stukam w swojego, im bliżej jestem tego mechanizmu, tym bardziej te stuki są wyraźniejsze.

mi9t.png

Edytowane przez Adriano_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to się tłukło straszliwie, bardzo głośno i zawsze było słychać jak się telefon odkładało na stół.

@Zenderable

no widzisz, u Ciebie całkiem inaczej to działa, poprawnie :)

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Voltron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko, czy ten dźwięk powiązany był z tym wadliwym autofocusem. Gdybyś nie założył tego tematu nawet nie pomyślał bym że coś jest nie tak. W etui czasami było słychać takie brzdekniecie jak odkładałem telefon na biurko, ale żeby było tak jak na twoim filmiku to musiałem ściągnąć etui i mocniej uderzać palcem w okolice aparatu. Ciężko mi też porównać, u Ciebie niby głośno było słychać, ale tak z filmiku to słabo oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lekko stukalem, a i tak grzechotkalo w środku jak nie wiem. Bez znaczenia czy to w case czy bez. Koleżanki mi9t jak przyszedł to pierwsze co to sprawdziłem i u niej prawie wcale nie było słychać.

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...