Skocz do zawartości

Brak danych o pomiarze tętna w Mi Fit


ponury89

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś na kilka godzin moja opaska odmówiła mi posłuszeństwa przy mierzeniu mojego tętna. Próbowałem, różnych metod aby odzyskać tę funkcję, od resetowania ustawień, poprzez reinstalację notify. Za ten stan rzeczy obwiniałem już nawet poziom baterii na poziomie 45%, że niby jakiś tryb oszczędzania baterii się załączył w notify lub mificie. Chciałem też reinstalować mifita i jednocześnie w międzyczasie logowałem się już na forum aby założyć temat z wołaniem o pomoc w tej sprawie, gdy nagle ni z gruszki ni z pietruszki opaska odzyskała wolę współpracy. Czujnik tętna ponownie mierzy tętno. Zastanawia mnie jednak czy komuś z was przydarzyła się podobna sytuacja? Gdzie upatrywać przyczyny braku tej funkcji na kilka godzin, aby wystrzec się takiejsytuacji na przyszłość? Jednocześnie zaznaczam, że rano bez problemu sprawdzałem swoje tętno na takim samym poziomie zacisku opaski, która jednocześnie umiejscowiona była w takim samym miejscu na nadgarstku co zawsze.

 

Mały offtop (tak przy okazji, skoro już zakładam temat)

Kiedy można spodziewać się aktualizacji wprowadzającej polski język? Obecnie wymuszam angielski przez notify, choć co jakiś czas mifit wpieprza się w tryby i zmienia mi na chińskie krzaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Opaska wersja CN, używam już od 2 tygodni, mam ustawione automatyczne mierzenie tętna oraz wykrywania snu, częstotliwość 10 min. W aplikacjach trzecich widoczne są wykresy pomiarów, ale w Mi Fit cały czas mam brak danych o tętnie, są tylko pokazane ręcznie wywołane pomiary. Również brak pomiarów tętna spoczynkowego. Czy ktoś wie, czy Mi Fit tak ma, czy u mnie jest coś nie tak z opaską?

Podczas ćwiczeń bez problemu tworzy pomiary i wykresy, ale są one dostępne tylko w sekcji ćwiczeń. W sekcji status cały czas pokazuje brak danych o tętnie.

EDIT:

Dla osób które mają podobny problem. Miałem przez jakiś czas opaskę GLOBAL ten sam problem, brak wyników pomiarów tętna w aplikacji Mi Fit. Sprawdziłem na innym telefonie moją opaskę i okazuje się, że aplikacja wyniki pokazuje. Sądzę, że problem ma Mi Fit z moim telefonem, posiadam SGS7, podczas synchronizacji pokazuje czas synchronizowania i u mnie zawsze pokazuje godzinę wcześniej. Gdzieś wyczytałem, że z Mi Band 2 oraz 3 miał podobne problemy, były związane z złym odczytem regionu, czasu, daty i wtedy własnie nie synchronizowało odczytów np. kroków albo analizy snu. Na moim telefonie aplikacja Notify bez problemu odczytuje wyniki tętna, więc sądzę, że to jakiś bug samej aplikacji Mi Fit.

EDIT 2:

Pobawiłem się ustawieniami czasu i daty, a w szczególności ustaliłem ręcznie inną strefę czasową, tzn. inne miasto z +2GMT i nagle Mi Fit zaczął poprawnie wyświetlać i synchronizować tętno, później zmieniłem ponownie aby czas był ustalany automatycznie i Mi Fit wciąż synchronizuje tętno :)

Edytowane przez skupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja również mam problem z pomiarem tętna ale podczas ćwiczenia. W połowie treningu jakby przestaje mierzyć i nie liczy kcal. Ktoś miał podobnie? Dodam, że podczas jazdy na rowerze mi band liczył normalnie, tylko przy ćwiczeniu przestaje. Ktoś wie jaki może być powód? 

1566848906759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem. Przeszedłem w tym miesiącu z Mi Band 2 na 4. Tętno mierzy jak do tej pory, przez 24h/dobę. Jednakże od dnia założenia 4-ki przestały ukazywać się wyniki tętna spoczynkowego. Raptem jeden wynik się ukazał (25.08).Nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje. Macie jakiś pomysł? 034376c31d2197359e286fae96a72842.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przez te dni nie osiągnąłeś tętna na tyle niskiego i w tak długim czasie by zostało uznane za spoczynkowe? Ponadto jest ono mierzone w trakcie snu. Każdej nocy miałeś założoną opaskę? Może była założona za luźno lub za ciasno, mogła się w nocy przesunąć, przyczyn może być wiele. Obserwuj jak ma się sprawa przez kolejne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaski nie ściągam, nawet podczas prysznica. a pomiar tętna na wykresie jest z całej doby. Więc tym bardziej dziwne.
Tak jak pisałem - MB2 nie zawiódł mnie ani razu pod tym względem. Usunąłem z Mi Fit'a MB2, sparowałem z MB4 i wyniki tętna spoczynkowego już się nie pokazują. By nie było - parowałem ponownie, bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.08.2019 o 07:26, patwne napisał:

Ja również mam problem z pomiarem tętna ale podczas ćwiczenia. W połowie treningu jakby przestaje mierzyć i nie liczy kcal. Ktoś miał podobnie? Dodam, że podczas jazdy na rowerze mi band liczył normalnie, tylko przy ćwiczeniu przestaje. Ktoś wie jaki może być powód? 

1566848906759.jpg

 

Witam ja mam podobny problem , w funkcji ćwiczenia kalorie nie sa liczone poprawnie. Chodzę na trampoliny fit and jump, to przy połgodzinnym skakaniu mam nie cale 100 kcal spalonych a Moja koleżanka  ma mini band 3 robiąc ten sam trening ma juz z 400 kcal spalonych. Mam nadzieję ze co z tym coś zrobią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Miałam ten sam problem. W połowie treningu opaska nie mierzyła tętna. Okazało się, że mi band musi być włożony do opaski zgodnie z kierunkiem narysowanym na opakowaniu (ja po ładowaniu włożyłam banda do opaski "do góry nogami" i wtedy nie mierzył tak jak trzeba) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam podobny problem biegam i przestaje mierzyć tętno, albo podaje bardzo niskie gdzie prawie że serce by z klaty nievwyszło. Mi band 3 dużo lepiej se radzi. Np miband3 pokazuje 143 a miband4 pokazyje 111. A serce wali po sprincie. Co jest grane? Albo jak zdejmę opaskę to nadal miband4 mierzy tętno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu opaski bardzo raz pokazują w miarę puls, a innym razem "szacują" puls lub jeszcze gorzej - taka ich uroda.

Do uprawiania sportów nawet niedzielnych się nie nadają....

Zobacz moje posty tam masz porównania z opaski mierzącej puls z klatki piersiowej vs band 4.

M....

Edytowane przez mediana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 10.09.2019 o 11:36, AgnieszkaGlowala napisał:

 

Witam ja mam podobny problem , w funkcji ćwiczenia kalorie nie sa liczone poprawnie. Chodzę na trampoliny fit and jump, to przy połgodzinnym skakaniu mam nie cale 100 kcal spalonych a Moja koleżanka  ma mini band 3 robiąc ten sam trening ma juz z 400 kcal spalonych. Mam nadzieję ze co z tym coś zrobią...

U mnie występuje ten sam problem. Mierzenie tętna zacina się w trakcie treningu, potrafi przez kilka minut nie liczyć ani tętna, ani kalorii. Potem się "odcina" znów mierzy i znów się zacina na kilka minut... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He.. Dlatego po 8 miesiącach przygody Mi Bandem 4 dałem sobie z nią spokój. Więcej nerwów niż to warte. Problemy z liczeniem wszystkiego co opaska oferuje. Dla mnie najgorsze było duże błędy w czasie pływania. Mam teraz Honor Watch Magic 2 46mm i wszystko działa prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

Także jak Wy zgłaszam ten sam problem. Po wyborze opcji "Dowolny styl" w zakładce "Trening" tak jak widać na załączonym zrzucie, po jakimś czasie przestaje rejestrować mi tętno.

Próbowałem przywracać opaskę do ustawień fabrycznych, parować z aplikacją, odinstalowywać aplikację MiFit, na nic te próby. Nie testował na pozostałych opcjach treningowych oraz na ćwiczenia rozpoczęte z poziomu telefonu.

inCollage_20200505_132655131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
On 8/2/2019 at 2:54 PM, skupi said:

EDIT 2:

Pobawiłem się ustawieniami czasu i daty, a w szczególności ustaliłem ręcznie inną strefę czasową, tzn. inne miasto z +2GMT i nagle Mi Fit zaczął poprawnie wyświetlać i synchronizować tętno, później zmieniłem ponownie aby czas był ustalany automatycznie i Mi Fit wciąż synchronizuje tętno :)

Możesz jakoś dokładniej opisać jak udało Ci się to zrobić? Też mam SGS7 i ten sam problem, na początku mi pokazywał godzinę przy synchronizacji ze strefy UTC+1 (UTC = GMT, to nowsze oznaczenie, inaczej się ten czas liczy trochę, jest dokładniejszy :P) ale sam z siebie przeskoczył na właściwą godzinę, mimo tego jednak mam pusty wykres i odczyty automatyczne (chociaż odczyty robi, bo mam na głównym ekranie zegarka wyświetlony puls i się zmienia co jakiś czas).

Próbowałem zmienić z automatycznego czasu na ręczny, zmieniałem strefę czasową na różne UTC+2, nawet na UTC+1, żadnego efektu. Reset fona albo pełny reset MiFit jest potrzebny? Albo coś jeszcze trzeba zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też często jest Kiedy zrobimy ubdate Trzeba chwilę odczekać

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

No a sprawdzałeś to kilka razy bo nie wydaje mi się żeby miało to jakiś wpływ

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Miałam ten sam problem. W połowie treningu opaska nie mierzyła tętna. Okazało się, że mi band musi być włożony do opaski zgodnie z kierunkiem narysowanym na opakowaniu (ja po ładowaniu włożyłam banda do opaski "do góry nogami" i wtedy nie mierzył tak jak trzeba) :)
A weryfikować to jakoś bo wydaje mi się że jest to mało prawdopodobne żeby to miała jakiś wpływ.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie jest jeszcze inaczej, choć podobnie. Tydzień temu zakupiłem Redmi Note 8T z opaską mi band 4. Działało kilka dni, w piątek chyba zainstalowałem aktualizację MIUI 11.0.9. Od tamtej pory Mi fit nie wyświetla mierzonego tętna. Telefon uruchamiany ponownie, opaska przywracana do ustawień fabrycznych. Nic nie dało. Usunięcie i ponowne zainstalowanie aplikacji Mi Fit powoduje że aplikacja wyświetla tętno które zmierzyła przed reinstalacją ale nie wykazuje bieżącego. Dzisiaj zobaczyłem że miała przebłysk w nocy, wyświetliła mi jakieś pół godziny tętna. I dalej pusto. Po ponownej reinstalacji zobaczyłem przebieg tętna z całej nocy, a aktualnego wciąż nie pokazuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szamanek napisał:

Mi również przestało mierzyć nagle samo z siebie (być może po jakiejś aktualizacji MIUI) choć wszystkie opcje są włączone. Tak samo i sen. Restart, ustawienia fabryczne, reinstall apki nic nie dał. Da się tylko ręcznie sprawdzić.

Mam dokładnie to samo, od piątku brak danych o tętnie, brak analizy snu, jedynie mogę zrobić pomiar ręczny tętna. Telefon Mi 9T.

Edytowane przez jerro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również, po wczorajszej wieczornej aktualizacji, nie działał automatyczny pomiar tętna. Rozłączałam, restartowałam telefon i nic. Przed chwilą wylogowałam się z poziomu Mi Fit z aplikacji i zalogowałam znów i teraz działa (Profil>Ustawienia>Wyloguj się). Nie wiem jak długo, ale działa. Danych o śnie z  poprzedniej nocy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Frywolny napisał:

Spróbuje, bo teraz znów mi nie działa. 

54 minuty temu, Dominika_Wr napisał:

U mnie również, po wczorajszej wieczornej aktualizacji, nie działał automatyczny pomiar tętna. Rozłączałam, restartowałam telefon i nic. Przed chwilą wylogowałam się z poziomu Mi Fit z aplikacji i zalogowałam znów i teraz działa (Profil>Ustawienia>Wyloguj się). Nie wiem jak długo, ale działa. Danych o śnie z  poprzedniej nocy nie ma.

Znów nie działa. Miało przebłysk an 10 minut, może nawet nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w aplikacji widać kroki z opaski Mi Band 4, ale kiedy chce zobaczyć szczegóły( klikam na kroki) aplikacja pokazuje komunikat Brak danych o aktywności.
Nie podaje też  danych o śnie.
Wydarzyło się to po 3 tygodniach użytkowania, od 4 dni jest ten problem. 
Nie pomogło rozłączenie i ponowne podłączenie opaski, restart opaski, odinstalowanie aplikacji i czyszczenie pamięci podręcznej.  Nie wiem czy to wina Mifit czy mi Band 4. Dopiero założyłam konto i nie wiem, czy my tylko wylewamy swe żale czy ktoś pomaga? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...