Skocz do zawartości
  • 0

MI4-C padł. Myślę teraz o Xiaomi Mi A2 Lite - warto?


moogoom

Pytanie

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Telefon do pracy.

Zakładam, że za jakiś czas i tak będzie do wymiany tak jak ten MI4-C.

Próbowałem go reanimować ale po wymianie baterii już nawet przy 75% ładunku jest w stanie się wyłączyć... szkoda zatem czasu na takie zabawy.

Po prostu nadszedł widocznie czas na wymianę fona, bo nie stać mnie na "bycie poza zasięgiem".

1. Telefon jak najmniejszy - najlepiej 6", bo z tego co piszecie w innym wątku 6" to tak jak wcześniej 5 tylko teraz bez ramek (czy tam z mniejszymi).

2. Poręczna obsługa (łatwość manewrowania jedną ręką),

3. Telefon nie ma być do studia fotograficznego ale zdarza mi się konieczność zrobienia foto, żeby wiedzieć jak tam coś wygląda. Czasami muszę pokazać to komuś kto będzie robił zakres robót pokrewny. Czasami muszę sobie też porobić fotki przed rozpoczęciem prac, żeby mi nikt nie zarzucił, ze to ja spowodowałem różnego rodzaju, zastane, uszkodzenia. MI4-C dawał radę to każdy następny raczej też sobie poradzi. W końcu coraz lepsze aparaty są w smartfonach. ;-)

4. Poczta - koniecznie. 4 konta.

5. Zero (tak - "0") grania na telefonie. To jest maszyna do dzwonienia, sms-owania i od czasu do czasu robienia fotek.

6. Obsługa kalendarza google + notatki.

7. Może znajdzie się coś bez "nocza"...? prostokątny ekran bez udziwnień - jak najbardziej, dobry kierunek.

8. (Edycja) zapomniałem. Super, żeby miał czytnik linii papilarnych do szybkiego odblokowania - koniecznie z tyłu. Na ekranie to jest dla mnie niewygodne.

 

W zasadzie skończyła się moja lista, chyba, że ktoś wie o czymś co nie kosztuje krocie i jest wodoszczelny. :-)

Na telefon nie chcę przeznaczać dużo, ale tak myślałem o kwocie 1000 -1100 PLN.

 

Dodam tylko, ze mam drugi telefon (z Waszą pomocą kupiony) Red Mi Note 5. Jestem z niego bardzo zadowolony, ale jest jednak trochę większy niż MI4-C i dwóch takich samych nie chcę. Tamten jest do prywatnych działań. Ten ma być do zawodowych.

Dzięki !

Edytowane przez moogoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Założenie ekranu 5 cali i wodoszczelności dyskfalifikuje Xiaomi na wstępie ;-)

Ogólnie pod gabaryt kfalifikował by się Mi9SE, tylko byś musiał dorzucić parę groszy... 

Ja tam z Maxem3 nie mam problemów z obsługą jednoręczną... Wygodne nie jest, szału nie robi, ale problematyczne też nie jest.... Moja Żona (jak to herod baba 169 wzrostu, to pewnie dłonie ma jak łopaty) z obsługą pełnego Mi9, czyli 6,26", czy jakoś tak, przekątną też nie narzeka... I jest to jej "kochany telefonik...". 

 

A tak z ip i mildotem to Ulefon Armor 6E mniej więcej w tych pieniądzach. Ale nie masz MIUI i masz nocza... 

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za opinie.

Mnie martwi szkło na plecach tego fona i bateria 3050mAh. Nie napisałem tego wcześniej ale zamiast wodoszczelności, notcha, szklanych pleców i kto tam jeszcze wie czego, zdecydowanie wolę większą baterię. W MiA2 lite jest 4000 mAh. I dla tego w sumie gdzieś tam o niego zapytałem.

Dopiero Wy mnie uświadomiliście, że jest już w sprzedaży MiA3. Pytanie czy lite też jest dostępny?

 

Przepraszam Was ale trochę można zwariować od tego nawału sprzętu. Potem ciężko coś wybrać. Ja generalnie chce zastępcę za Mi4-C.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A szkło na ekranie Cię nie martwi? 

Bez przesady... Po to masz różnej maści fIuterały, coby się krzywda nie stała zawodnikowi... 

Może w bordo kropki ma być? 

Powerbank jest? Gniazdko jest? - nie widzę problemu z bakterią... 

 

Wiem... Wiem... Jestem złośliwą, starą mendą ;-)

Widzisz... Teraz trudno zdecydować co kupić i jak komu pomóc... Niestety każdy ma jakieś swoje wymagania /ograniczenia/oczekiwania i jeszcze się taki nie narodził, coby wszystkim dogodził... 

Sam musisz zdecydować co ma być priorytetem, a co możesz przełknąć, poszukać czego byś chciał i popytać dokładnie o to co chcesz i czego oczekujesz.... 

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potrzebowalem na wyjazdy jakiś mały tani telefon i od dwóch miesięcy niespełna mam mi a2 lite. Telefon działa normalnie, aparat w dzień bardzo ok, bateria kozak. Do se czy a3 nie ma co porównywać bo oba kosztują 2*tyle. Ostatni wyjazd już za mną jakbyś chciał prawie nówkę 4/64 za dobre pieniądze to dawaj na priv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie to jak tak patrzę to się waham czy nie wziąć Red Mi Note 7 w wersji z 128GB. Mam 5-tkę i jestem z niego zadowolony to pewnie 7-ka nie będzie gorsza. Bateria ma 4000 mAh wiec dla mnie jest OK. DO tego ma czytnik linii papilarnych z tyłu obudowy. Telefon mieści się w budżecie. Może nie ma co zdziwiać tylko brać tego?

W sumie rozważam jeszcze ten A3, ale nie widzę wersji 128G, do tego czytnik linii papilarnych jest w ekranie, co dla mnie jest mało wygodne. W sumie jednak to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Bateria jest dla mnie bardzo dobra - ponad 4000 mAh.

 

@tpawel - ja potrzebuję nowy telefon, z fakturą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja w ogóle prawie nie korzystam z wi-fi. Od tego mam LTE bez ograniczeń, a przynajmniej wirusów nie nałapię od nikogo. ;-)

Wydaje mi się, że jednak wolę telefon z większą baterią. Jak pisałem wcześniej mam już RN 5 i 2 dni spokojnie wytrzymuje bez ładowania.

Coś takiego mi potrzebne. W innym wątku pisałem, że pracuję w budownictwie i z tym gniazdkiem czy power bankiem to czasami jednak trudno jest. A prąd na budowie kompletnie się nie nadaje do podłączania delikatnych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to pozostaje albo A2 lite albo A3 lite...

Może warto tego A3 kupić?
Na razie wszystko wskazuje na to, że zakup A2 byłby dobrym wyjściem, bo telefon jest tani.

Zdaje się jednak na Waszą podpowiedź, bo być może warto dopłacić i wziąć jednak A3 lite?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma a3 lite. Jest a3.
Ale szczerze mówiąc to ja bym się z oledowym wyświetlaczem na budowę nie pchał ;)
Wyświetlacz czy do RN7 czy do a2 lite to kilkadziesiąt złotych. OLED kosztuje parę stówek.
Co do opinii o a3.. jego można kupić dopiero od dwóch dni. Trzeba czekać na pierwsze opinie użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...