Skocz do zawartości

MIUI 9.8.1


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

download_20190802_093823.jpg

  • Możliwość dodania zadań w aplikacji Notatki
  • Nowy wygląd statystyk zużycia baterii
  • Możliwość wyświetlania pogody na pasku powiadomień
  • Możliwość zmiany daty wykonania zdjęcia w Galerii
  • Lipcowe poprawki bezpieczeństwa dla kolejnych urządzeń (m.in. Mi 8 SE)
  • Poprawki tłumaczenia
  • Aktualizacji nie ma na razie dla: Redmi 4X, Mi Note 2, Redmi Note 5A Lite, Redmi Note 5A Prime
  • Pełna lista zmian

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

Problem z Google Pay?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 19.3 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: Rose for [love]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

MI8 lite - aktualizacja bez problemów, nowe statystyki b. ładne - jak wyświetlić pogodę w pasku powiadomień? Bo nie umiem znaleźć.

4 minuty temu, RASTY777 napisał:

jak wyświetlić pogodę w pasku powiadomień? Bo nie umiem znaleźć.

ok, już mam w opcjach wyświetlacza/pasek statusu - pojawia się obok zegarka po rozwinięciu paska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, k120 napisał:
31 minut temu, krk napisał:
Witam
 
Mam telefon redmi 4X z wgranym miui  8.3.15 czy mogę wgrać od razu wersję 9.8.1 ? bez wipe ? 

No nie bardzo bo takiego romu na Redmi 4X nie ma. Ostatni to 9.7.18

ok to w takim razie czy mogę wgrać 9.7.18 ? bezpośrednio na 8.3.15 ? nic nie zginie z telefonu ? chodzi mi o zdjęcia i kontakty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROM-y zostaną przebudowane. Niemieccy tłumacze spartolili sprawę i aparat w języku niemieckim wywala FC. 

Jeśli macie obecną wersję to możecie ją spokojnie ściągnąć i używać, ściąganie drugiej wersji, która się pojawi za jakieś 15 godzin, nie jest wymagane, bo nic innego poprawione nie będzie.

Edit: rebuild tylko dla Mi9/Redmi K20 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patrikos23 napisał:

na mi6 skaner się craszuje

Spróbuj wyczyscic dane apki, ewentualnie usunąć folder /data/system/package_cache w TWRP, albo wipe dalvik/cache. Na Mi6 w zespole problemu nie ma. Ewentualnie jak nie trybi to log.

Edit: już wiem o co chodzi. Problem jest z tłumaczeniem, będzie ok w przyszłym tygodniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku wersji nie można wygasić ekranu podczas rozmowy przez bluetooth. 

Gdy mamy 2 karty SIM pojawia sie problem z  internetem. Gdy przyjdzie połączenie/SMS na SIM2 a internet mamy z SIM1 żeby internet działał trzeba wyłączyć i włączyć transmisje danych. 

Ukrywanie nocza tez raz jest zaokrąglony raz prosty a czasem zaokrąglenie pojawia sie i znika. 

Tu dorysowałem bo na zrzucie tego w ogóle nie ma. 

Screenshot_2019-08-02-20-01-45-446_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mariusz Kowalski napisał:

Czy pojawiła się jakaś nowa aktualizacja na mi9? Mam 9.8.1 a mimo to pojawia mi się komunikat o nowej wersji z tym samym numerem.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

 

18 godzin temu, Orjon napisał:

ROM-y zostaną przebudowane. Niemieccy tłumacze spartolili sprawę i aparat w języku niemieckim wywala FC. 

Jeśli macie obecną wersję to możecie ją spokojnie ściągnąć i używać, ściąganie drugiej wersji, która się pojawi za jakieś 15 godzin, nie jest wymagane, bo nic innego poprawione nie będzie.

Edit: rebuild tylko dla Mi9/Redmi K20 Pro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wygasza sie notch, pozniej reszta.

Zwrocilem uwage na dzwiek ze sluchawek, we wczesniejszej wersji lepiej graly, lepsza jakosc dzwieku, mniej basu, tutaj jest troszke gorzej bo 'charczy', wiec problem w aktualizacji - sluchawki sprawne i te same.

 

Dla zastanawiajacych sie czy przejsc ze stable 10.3.3 - otoz korzystalem od poczatku ze stable i zrobilem dirty flasha i wszystko smiga fajnie, gpay dziala tak jak wczesniej (na stable rowniez to ogarnalem), nie znikaja powiadomienia (ikonki na pasku), zero FC, jestem zadowolony i polecam kazdemu przejsc ze stable, oczywiscie nagrywanie 1080x60fps rowniez jest - na stable 10.3.3 brak tej opcji.

 

Dzieki za ciezka prace, ktora wkladacie w wydawaniu aktualizacji. 

 

Pozdrawiam :)

 

Mi 9se

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, QBAQ napisał:

Na Mi9 przy przeglądaniu zdjęć w galerii po powiększeniu i jednokrotnym kliknięciu w fotkę żeby wyskoczył pasek narzędzi/edycji rozchodzi się przezroczyste "tło belki statusu". Jak na zrzucie.

 

Problem po stronie China. Sprawdziłem (z bolesnym skutkiem, bo przywracam teraz telefon do życia :P ) na Mi 8 SE. Nie da się tego naprawić po naszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2019 o 08:55, styku napisał:

Najpierw wygasza sie notch, pozniej reszta.

A ja z kolei odwrotnie. Na mi9se z wersji developerskiej od początku, przeszedłem na stable i nie żałuję. W każdym tygodniu w wersji developerskiej było coś nie tak. Drobne błędy mnie nie raziły, ale te duże już zaczęły wkurzać, zwłaszcza, że poprawiali coś i coś innego psuli. No ale taki urok wersji tygodniowych. 

W 10.3.3.0 brakuje mi powiadomień u góry i nagrywania 60kl/s, ale przynajmniej brak innych błędów, które były obecne w wersjach tygodniowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...