Skocz do zawartości

Temat o ładowarkach


kret11

Rekomendowane odpowiedzi

@abnegat najlepiej to by było w ogóle tego telefonu nie używać żeby sie nie zniszczył. Dla mnie to tylko urządzenie, rzecz nabyta - która ma służyć mi, a nie ja jej - inaczej co za przyjemność z jej posiadania? Zupełnie jak zakładanie pokrowców na siedzenia w samochodzie żeby przyszły właściciel miał w stanie salonowym.
Bateria te 2 lata wytrzyma a dla mnie to w zupełności zadowalający wynik - elektronika i tak się zużyje a to czy wytrzyma dłużej 3 czy 4 miesiące to już nie robi mi różnicy w dzisiejszych czasach. Nie ma co popadać w paranoje i ładować tylko w zakresie 20-80% i to jeszcze może wolną ładowarką żeby przypadkowo urządzenie za bardzo się nie nagrzało ;)

Każdy swój telefon ładuję zawsze do setki chyba że czas mi na to nie pozwala i jakoś nigdy problemów z baterią nie miałem. Polecam to samo robić i nie dać się zwariować. No ale wszyscy mamy swój rozum i robimy jak chcemy - ale powtórzę, nie ma sensu wariować bo prędzej czy później choćby nie wiem jak dmuchać to i tak padnie. Dużo gorsze od ładowania do 100% jest rozładowywanie do 0.

Edytowane przez eNse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, abnegat napisał:

Tylko, że ostatnio są takie zalecenia aby w celu przedłużenia żywotności baterii nie ładować powyżej 80%. Ale jak kto lubi.

naprawdę? Byłem przekonany, że to już dawno za nami i to prehistoria i nie ma to wpływu na żywotność baterii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup tej droższej ładowarki 20W, nie ma w sklepie online, ale była w Mi Store w Poznaniu. Podczas ładowania wydaje mi się, że telefon dosyć mocno się grzeje, to pewnie normalne, ale chce się upewnić. U was też tak jest? Jaka jest optymalna temperatura podczas ładowania i gdzie to sprawdzić ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się szarpnąłem na oryginały talerzyk 27W i oryginał do auta 20W. W samochodzie wykrywa TURBO CHARGE z namalowanym autkiem a w domu turbo charge z piorunem. Domowa nie grzeje zbyt mocno telefonu (ciepły, ale nie tragedia), za to samochodówka mi raz przegrzała baterię i ładowało później 30mA. Ampere świecił na czerwono, że bateria przegrzana. Nie wiem czy to wina pokrowca i braku poprawnego odprowadzania ciepła przez to. Wczoraj było wszystko ok. Przełączyłem przy okazji nawiew na kratki i poprzymykałem wszystkie oprócz tej z telefonem. Wydaje mi się, że ona bardzo przylega do plecków a talerzyk jednak ma wypukłość i dolega tylko środkiem. Po kabelku w samochodzie z ich oryginalnej ładowarki z zestawu i wpięciu w pomarańczowe wejście również pisze turbo charge z ikonką samochodu. Ogólnie nie żałuję zainwestowania tych pieniędzy  w oryginały. Długo biłem się z myślami, ale było warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=61792]drygi[/mention] ściągnij sobie ampere i przy okazji daj znać jakie tam masz wyniki po podłączeniu i pi kilku minutach. Od razu też tam masz temperaturę. U mnie tak buja się między 38-40 więc jest spoko
Właśnie jestem świeżo po ładowaniu. Jak podłączałem to było 33-34stopnie i systematycznie rosło, maksymalna temperatura to była ok.41-41.2 stopnia. Cały czas telefon trzymałem w etui silikonowym spiegena, więc możliwe, że przez to się bardziej grzeję. Tak czy siak, wynik chyba w porządku ? :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda spojrzenie na ładowanie baterii ale nie można wpadać w paranoje. Teraz poświęcać się i bez względu na wszystko utrzymywać stan naładowania telefonu pomiedzy 20% a 80%. To tylko telefon i naładowanie do pełna go nie zabije.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm używam w ten sposób każdego smartphone od kilkunastu lat a Xiaomi od modelu RN2 , RN3pro,RN4,RN5, kilka dni RN7 i od 4 miesięcy MI9.
Zawsze jak podłączam na noc to do rana. Praktycznie zawsze od 10-20% do 100. Co mam w nocy się budzić i odłączać telefon . A w dzień zaglądać czy ile tych procent już jest ?
Jak pisałem użytkowałem nie jeden telefon i jakiegoś spadku wydajności baterii nie zauważyłem .

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm używam w ten sposób każdego smartphone od kilkunastu lat a Xiaomi od modelu RN2 , RN3pro,RN4,RN5, kilka dni RN7 i od 4 miesięcy MI9.
Zawsze jak podłączam na noc to do rana. Praktycznie zawsze od 10-20% do 100. Co mam w nocy się budzić i odłączać telefon . A w dzień zaglądać czy ile tych procent już jest ?
Jak pisałem użytkowałem nie jeden telefon i jakiegoś spadku wydajności baterii nie zauważyłem .

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Dokładnie to samo mogę powiedzieć.

Zawsze zostawiłem tel na noc w ładowarce I nigdy bateria w żadnym nie uległa uszkodzeniu. Jedyne co robię to w aucie włączam ładowanie do 80% i spadek do 40% i ponowne ładowanie. Ktoś tu na forum polecił program battery charger limit. Działa jak złoto. Oczywiście stosuję to przy dłuższych przelotach. Po 2 latach i tak pewnie wymienię tel więc baterię mam głęboko w du... Następny właściciel nie musi być zadowolony a ja płakał nie będę przy sprzedaży.


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę że nawet w tym temacie można poczytać że ludzie lądują do 100% i się nie przejmują . Telefony nie wybuchają a baterie jakoś nie tracą na pojemności.
Wracając do ładowarek zakupiłem baseusa C20A i miał 45W. Niestety małym druczkiem było że przy zasilaniu 24V

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założonego case spigena przezroczystego, czy bezprzewodowo będzie ładować, nie będzie przeszkadzał?

 

Dwa, która ładowarkę bezprzewodowa kupić na stronie mi jest nawet za 69 złociszy. Tamta fast charger 150 trochę drogą a nie zależy mi żeby szybko ładować.te tanie też mają tryb szybkie ładowanie.

Edytowane przez Morphine
Dopiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie przeszkadzał, też mam tego spiegena i jest ok, temperatura skacze jak ładuje w etui max do 41stopni.

Zadałeś pytanie, na które sam sobie odpowiedziałeś odnośnie zakupu ładowarki... :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, orientuje się ktoś kiedy będzie dostępna ładowarka indukcyjna 20W w polsce? Na Mi-home cały czas informacja że niedostępna. Ewentualnie czy jest jakieś zastępstwo nawet z chin takiej ładowareczki?
Kilka stron wyżej zdaję się ludzie wrzucali zamiennik z alli. Spróbuj jeśli masz możliwość sprawdzić w jakimś sklepie stacjonarnym. Ja kupiłem kilka dni temu w Poznaniu i mieli jeszcze dosyć sporo ich a na stronie niedostępne :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, drygi napisał:

Kilka stron wyżej zdaję się ludzie wrzucali zamiennik z alli. Spróbuj jeśli masz możliwość sprawdzić w jakimś sklepie stacjonarnym. Ja kupiłem kilka dni temu w Poznaniu i mieli jeszcze dosyć sporo ich a na stronie niedostępne :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Niestety u mnie w mieście i okolicy nie ma oficjalnego sklepu, ale dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szaferski napisał:

Niestety u mnie w mieście i okolicy nie ma oficjalnego sklepu, ale dzięki za podpowiedź.

Ja na banggood za 20usd kupiłem.

Na słabej ładowarce wychodzą errory, ale na oryginalnej z zestawu i na 36w crdc (aukey) chodzi jak złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Szaferski napisał:

Hej wszystkim, orientuje się ktoś kiedy będzie dostępna ładowarka indukcyjna 20W w polsce? Na Mi-home cały czas informacja że niedostępna. Ewentualnie czy jest jakieś zastępstwo nawet z chin takiej ładowareczki?

Dostają co jakiś czas. Ja dałem, że mają mnie powiadomić mailem i kupiłem bodajże po niecałym tygodniu. Na ali czasem są podróbki i z chińskimi wtykami. Czasem warto poczekać a mieć pewne i nasze EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu oryginalnie do telefonu dołączona ładowarka szybka a ja chcę normalnie ładować w normalnym tempie bo jak ładuje się szybko to szybko się bateria rozładowuje, czy ktoś z was ma dołączona oryginalnie ładowarkę do normalnego ładowania nie szybkiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostają co jakiś czas. Ja dałem, że mają mnie powiadomić mailem i kupiłem bodajże po niecałym tygodniu. Na ali czasem są podróbki i z chińskimi wtykami. Czasem warto poczekać a mieć pewne i nasze EU.
Właśnie dostałem info że dostępne w mi-home i zamówiłem kolejną :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...