Skocz do zawartości

Temat o ładowarkach


kret11

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam takie laickie pytanie.
Wkładamy telefon do ładowarki indukcyjnej w samochodzie ori Xiaomi i pospinamy telefon USB do auta aby uruchomić android auto. Co wtedy się dzieje? Czym jest telefon ładowany oraz czy to ruszy w ogóle?

Wysłane z mojego CPH1877 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że będzie kiepsko. Android auto obstawiam, że nie da więcej niż 500mA. Nam Opel daje bodajże 300mA. Na indukcję chyba trzeba z 1,5A na 7,5W. Ja bym to ogarnął jakimś trójnikiem, Widziałem takie gdzieś że podpinasz w jedno ładowarkę a w drugie np słuchawki. Pewnie są takie do danych. Jak nie to sam bym urzeźbił se. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że będzie kiepsko. Android auto obstawiam, że nie da więcej niż 500mA. Nam Opel daje bodajże 300mA. Na indukcję chyba trzeba z 1,5A na 7,5W. Ja bym to ogarnął jakimś trójnikiem, Widziałem takie gdzieś że podpinasz w jedno ładowarkę a w drugie np słuchawki. Pewnie są takie do danych. Jak nie to sam bym urzeźbił se. 
Najlepiej by było jakby prąd ciągnął z indukcji a z USB dane do samochodu.. Chodzi mi bardziej o to czy telefon nie zglupieje lub czy po prostu się nie uszkodzi.

Wysłane z mojego CPH1877 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, talib1990 napisał:

Najlepiej by było jakby prąd ciągnął z indukcji a z USB dane do samochodu.. Chodzi mi bardziej o to czy telefon nie zglupieje lub czy po prostu się nie uszkodzi.

Wysłane z mojego CPH1877 przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem jak będzie w połączeniu indukcja+USB. Mogę to sprawdzić jutro jak mi przyjdzie ładowarka do paczkomatu. Położę na talerzyk i podłącze kablem do PC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak będzie w połączeniu indukcja+USB. Mogę to sprawdzić jutro jak mi przyjdzie ładowarka do paczkomatu. Położę na talerzyk i podłącze kablem do PC. 

Byłoby super!

 

Wysłane z mojego CPH1877 przy użyciu Tapatalka

 

 

Jakby ktoś szukał samochodowej ładowarki Xiaomi 35$ wysyłka z polski w 2 dni to łapcie linka.

 

US $33.49 33%OFF | Xiao mi mi 20 W Max bezprzewodowa ładowarka samochodowa

https://s.click.aliexpress.com/e/cCMKV9Fw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@talib1990 Niestety. Gdy telefon leży na talerzyku to ładuje, ale gdy podpinam kabel podpięty do PC to dostaję info PRZEŁĄCZONO ŁADOWANIE NA PRZEWODOWE. Czyli na priorytecie ma kabel. Trzeba jakiś kabel rozpruć i odciąć w nim zasilanie. Najprawdopodobniej będzie to kabel czarny i czerwony. Musisz mieć jakiś stary kabel i potestować. 

 

Znalazłem wtyczkę USB typ C do lutowania TUTAJ także kupujesz taką wtyczkę, bierzesz jakiś byle jaki stary kabelek z USB (obojętne czy to z jakiejś starej myszki czy klawiatury czy czegokolwiek niepotrzebnego), niżej daję ci fotkę na której widać które piny to data + a który to data -. Ja nie mam zadnego luźnego kabla typ C do rozcięcia także nie pomogę. 

hqdefault.jpg

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim masz samochodzie to android auto ? Ewentualnie jeżeli dokładane radio to jakie. Trzeba zobaczyć jaki maksymalny prąd może puścić na telefon po USB. Tak jak gdzieś pisałem Opel nam daje 300mA czyli nawet na podtrzymanie nie wystarcza przy załączonym ekranie. Jak masz 500mA to powinno wystarczyć na podtrzymanie, ale ładowania raczej nie będzie lub będzie znikome. Standard USB 2.0 mógł dawać do 500mA, a 3.0 mógł do 1A dawać (oczywiście zależało to od płyty głównej w PC) Radia samochodowe z obsługą IPODa najczęściej miały 500mA, a nasz Opel ma tylko pod pendrive i ma 300mA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim masz samochodzie to android auto ? Ewentualnie jeżeli dokładane radio to jakie. Trzeba zobaczyć jaki maksymalny prąd może puścić na telefon po USB. Tak jak gdzieś pisałem Opel nam daje 300mA czyli nawet na podtrzymanie nie wystarcza przy załączonym ekranie. Jak masz 500mA to powinno wystarczyć na podtrzymanie, ale ładowania raczej nie będzie lub będzie znikome. Standard USB 2.0 mógł dawać do 500mA, a 3.0 mógł do 1A dawać (oczywiście zależało to od płyty głównej w PC) Radia samochodowe z obsługą IPODa najczęściej miały 500mA, a nasz Opel ma tylko pod pendrive i ma 300mA. 
Renault Laguna 3
Mi Note 3 lekko "doładowywał " w czasie użytkowania .

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Może jakiś wadliwy egzemplarz. Jeszcze żaden sprzęt od BlitzWolf mi nie nawalił, trochę ich mam. Mam poprzedni model, FWC-3, od marca 2018 i cały czas działa OK. Codziennie, a nawet kilka razy dziennie używana.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@palibrzuch leecolepro3 z sygic na trasie z chorwacji na 300mA oplowskim wytrzymał ze 100% baterią na starcie do 40% na mecie. Nie wiem ile zjada MI9 bo nie zagłębiałem się z tym, ale myślę, że 500mA powinno wytrzymać podtrzymanie. Napisał też, że mi note 3 lekko doładowywało. Standard na USB to 500mA i wątpię, że da więcej. Najlepiej jakby ktoś przetestował miernikiem USB ile daje ładowanie. Ja takowego nie posiadam. Mam tylko zwykły miernik (no nie taki zwykły znowu) ale nie chce mi się kroić kabla. Wiem tylko, że jak miałem kiedyś kabelek pogryziony przez psa to robiłem na nim testy i moje JVC w skodzie dawało 460mA a opel 310mA jak mnie pamięc nie myli. Trzeba przetestować i tyle. Póki co to tylko gdybamy i używamy suchych faktów. 

@talib1990 jak będziesz miał chwilę i jakąś trasę to odpal nawigację, podłącz pod rlinka, zobacz ile masz baterii i daj znac czy bateria spadnie czy się utrzyma i po jakim czasie ile bedzie baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś drga uchwyt na kratce polecam obrócić przyciskiem blokady do dołu nad suwakiem regulacji wtedy działa to jak sprężyna i blokuje ruch całej kratki . Efekt minimalne drgania. Podłączyłem kablem 30 cm blitzwolfa i nie ma bałaganu kablowego a spełnia swoją funkcję :)c907cdc14fbb64d817334dca6a7fa311.jpg7ec4bc33a900fee7c0da9cd0667d5141.jpg01307054d74b4262fe2a233c19ddf753.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem z tej aukcji w piątek. Dzisiaj zamontowałem do auta już :) Wykrywa ładnie charge turbo. Tak samo kupiłem oryginał talerzyk z mi home i nie kombinuje już z innymi. Obstawiam, że nie prędko wymyślą coś znacznie mocniejszego więc będzie na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, drygi napisał:

A korzystał ktoś z tej ładowarki? Mógłby ktoś coś o niej powiedzieć? ;)

 

https://mi-home.pl/akcesoria/powerbanki-i-ladowarki/mi-wireless-charging-pad
 

Ja używam, w momencie kiedy nigdzie mi się nie spieszy. Od zera do pełna niecałe 2h ładowania. (0,9 procenta na minutę) średnio leci, ale trzymam jeszcze z pół godziny zawsze na talerzyku po wbiciu stu procent. Ogólnie jestem zadowolony bo nie chciałem szybkiej ładowarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drygi bo mimo że na liczniku wbije 100% to zauważyłem ja i nie tylko ja, że przytrzymania przez jakiś czas telefonu pod kablem/na talerzyku skutkuje mimo wszystko wolniejszym uciekaniem procentów. Nie wiem jak to, nie znam się, ale faktycznie takie odnoszę wrażenie. Jak przestanę ładować od razu po wbiciu 100% to moment i mam 99% gdy telefon leży, nie mówiąc już o używaniu.
A do talerza mam podpiętą ładowarkę z Mi5. Ta z pudełka służy mi do ładowania po kablu

Edytowane przez eNse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...