Skocz do zawartości

Temat o ładowarkach


kret11

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ladowarke baseus 30W z usb c - w jaki sposób sprawdzić, czy telefon ładuje się z qc 4+? W telefonie Soft global 10.2.26.0. 

Nie wyświetla się żadne szybkie ładowanie, turbo ładowanie czy quick charge, a przynajmniej nie umiem niczego takiego znaleźć. 

Ładowanie z 35% baterii :

10 minut : 55% baterii 

23 minuty : 78% baterii

33 minuty : 89% baterii 

Czas doładowania do 100% niestety przegapiłem. 

 

Dziwna sprawa, bo przy ładowaniu ładowarką lub powerbankiem z qc3 pokazuje się komunikat quick charge, a tutaj nic nie ma.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to oznacza, że ta ładowarka tak ma? Bo to nic nie wyjaśnia ani nie mówi. To ładuje z wykorzystaniem technologii qc4+, czy nie?
Poza tym koleś pisze ze ładowarka nie ma 20v, a ma 20V/1.5A. 
Ale tylko na usb-c które nie ładuje poprawnie telefonu. 43c8117f43986bea524f9267187a6474.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Muzyk napisał:
Ale tylko na usb-c które nie ładuje poprawnie telefonu.

Też kupiłem tą ładowarkę z myślą o mi9 i potwierdzam że nie ładuje QC4 na żadnym ze złącz

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Edycja cytowanej zawartości przekracza możliwości...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lonlon bo nie ma certyfikatu, odpowiednich protokołów, elektronika telefonu nie rozpozonaje jako bezpieczne? Nauczcie się rozoroniac sprzęty, a nie wierzyć w opisy na aliexpress. Co ja mam robić wam za wyszukiwarkę googla? Jest tu ten baseus? Nie? No no to nie będzie działać. Nikt nie obiecał że pd działa na mi9. Co najwyżej pd dziala na niektórych telefonach oraz w laptopach. Nie ma baseusa tutaj w certyfikowanych w qc 3.0 oraz qc 4.0 to nie będzie współpracować z telefonami z tymi obsługującymi właśnie technologie qc.

Qc 4.0  i 3.0 i 2.0

https://www.qualcomm.com/documents/quick-charge-device-list

Nie ma ladowarki na liście to nie oczekujcie, że nagle będzie działać jakikolwiek qc skoro kupiliście telefon z obsługą właśnie technologi qc a nie jakiejś innej typu pd czy czegokolwiek innego. Stosujcie sprzętu zgodnie z przeznaczeniem i nie oczekujcie, że zasilacz z Xboxa naładuje wam telefon czy cokolwiek innego skoro ma ileś tam wat.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stere0 nie każda ma certyfikat QC4, ale niektóre posiadają certyfikowany moduł w środku. Dlatego niektóre mogą działać. Niestety nie dowiemy się od Chińczyka czy wsadził certyfikowany moduł czy go skopiował i napisał na obudowie to. Baseus to dobre ładowarki i sam bym taką wziął. Jak widać nie zawsze wiara w markę idzie w parze z jakością aczkolwiek musiał by to ktoś sprawdzić kto ma miernik jak ona się zachowuje z napięciami. Jak widać ładuje szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę stron wyżej ktoś miał, ale wersję przezroczystą bez voltomierza i chwalił. Sam będe brał albo tą co ty ogladasz, albo tę przezroczystą. Nie zależy mi na super szybkim ładowaniu bo i tak będzie fon leżał przez noc na niej. Drugą z baseusa biorę grawitacyjną do samochodu jak tylko mi koleś wpłaci kasę za stary telefon bo obiecałem sobie, że nic nie kupię dopóki nie sprzedam starego złoma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko. Nie potrzebuje co prawda ładowarki 27W bo i 18W ładuje w nieco ponad 1h aczkolwiek szukam 1.5 a najlepiej 2m kabla który te 18W+ ładowanie ogarnie. Po podłączeniu kabla samsunga po 2min zrobił się cały gorący - pewnie za duże natężenie... W necie niby pełno tych kabli ale szukam sprawdzonego który będzie ładował tak samo szybko jak na oryginalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na baseusach piszą ile prądu przeciska. Np TEN ma 5A przy 2m długości. Biorąc pod uwagę, że my korzystamy z QC które zwiększa napięcie to nie potrzebujemy aż tak ogromnego prądu gdyż im wyższe napięcie tym niższy prąd. Dla 27W masz 3A przy 9V  lub 2,5 prawie przy 12V także nie brałbym kabla z mniejszym amperażem niż 3A, aczkolwiek jednak szukał bym 5A czyli kable od HUAWEIa (one korzystają z dużego prądu), jakieś PD lub markowe z określeniem ile prądu wytrzymuja. Ja jade na oryginale w domu a w aucie mam po huaweiu od żony oryginał.

P.S. nie doczytałem, że jedziesz na QC 3.0 które ma 18W co daje 2A przy 9V i kable 2A są zalecane (minimum 2A) do tego. Bierz śmiało coś 3A a będzie i zapas. Żona ma Huaweia i dlatego mamy baseusa 2m 5A bo do łóżka sięga ładnie a oryginał no po prostu ją irytował :)

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, witek_77 napisał:

Na baseusach piszą ile prądu przeciska. Np TEN ma 5A przy 2m długości. Biorąc pod uwagę, że my korzystamy z QC które zwiększa napięcie to nie potrzebujemy aż tak ogromnego prądu gdyż im wyższe napięcie tym niższy prąd. Dla 27W masz 3A przy 9V  lub 2,5 prawie przy 12V także nie brałbym kabla z mniejszym amperażem niż 3A, aczkolwiek jednak szukał bym 5A czyli kable od HUAWEIa (one korzystają z dużego prądu), jakieś PD lub markowe z określeniem ile prądu wytrzymuja. Ja jade na oryginale w domu a w aucie mam po huaweiu od żony oryginał.

P.S. nie doczytałem, że jedziesz na QC 3.0 które ma 18W co daje 2A przy 9V i kable 2A są zalecane (minimum 2A) do tego. Bierz śmiało coś 3A a będzie i zapas. Żona ma Huaweia i dlatego mamy baseusa 2m 5A bo do łóżka sięga ładnie a oryginał no po prostu ją irytował :)

Jeżeli wierzyć programowi Ampere to podczas ładowania dobija do ponad 3A. Sam już nie wiem jaki kabel brać żeby był dobry. Może ktoś tu jeszcze kupował dłuższy kabel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ampere nie pokazuje napięcia 9V x 2A jakie daje ładowarka po kablu do telefonu tylko 5V x 3,5A które idzie już na baterię w telefonie. Chodzi o WATy (moc) i to się zgadza tj 18W dla QC 3.0. Ale przy technologii QC zwiększa się napięcie. Jest prosty wzór. P = U * I czyli na chłopski rozum  WAT = NAPIECIE * PRĄD. Huawei jedzie wysokim prądem i dlatego potrzebuje dobrych kabli bo ma prawdziwe 5V * 5A co daje 25W. 

 

P.S. zobacz sobie na ładowarce jej parametry. Ona na 5V ma bodajże max 2,5A. 

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób używającej  ładowarki bezprzewodowej 20W, jak wygląda spawa z nagrzewaniem telefonu ? I czy szybkie ładowanie indukcyjne nie szkodzi baterii ? Na filmikach pokazuje że ładowanie trwa tylko 1:25min , a przy zwykłej ładowarce bezprzewodowej trwa ponad 2,5 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gzubik W tym temacie znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie.

Następnym razem zanim założysz temat sprawdź czy odpowiedź na Twoje pytanie nie została wcześniej udzielona lub czy problem nie został już poruszony.

Jeśli sytuacja będzie tego wymagała założymy oddzielny temat, na chwilę obecną nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...