Skocz do zawartości

Temat o ładowarkach


kret11

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakiś sposób/apka aby sprawdzić aktualny standard ładowania? Mam ładowarkę samochodową Baseusa QC 4.0, która wspiera także wcześniejsze standardy. Skąd mam mam wiedzieć, że ładowanie odbywa się za pomocą qc4 a nie np. qc3 lub qc2?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Jak się sprawuje Baseus?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kabla QC4.0, więc nie jestem wstanie wykorzystać pełnych możliwości tej ładowarki.

Filmy na YT o ładowaniu Mi 9 pokazują, że po podłączeniu ładowarki 20W (bezprzewodowej) lub 27W (sieciowej) telefon wyświetla na ekranie napis "Turbo Charge". Gdy podłączam swoje ładowarki (Aukey QC3.0, standardowa z zestawu, czy samochodowa Baseusa) mam info "Quick Charge".

Czyli można wywnioskować, że telefon rozpoznaje standard jakim jest ładowany i wyświetla odpowiedni komunikat.

Edytowane przez yacowwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś rozwieje moje wątpliwości lub podeśle mi jakiś artykuł.
Mam ładowarkę sieciową od Xiaomi MDY-08-EI (1 wyjście QC 3.0 [5V---2.5A / 9V---2A / 12V---1.5A] lub Aukey PA-T9 (1 wyjście QC 3.0 [3.6V--6.5V---3A / 6.5V--9V---2A / 9V--12V---1.5A]
I chcę dokupić ładowarkę indykcyjną o mocy 10 lub 15 W do mojego Mix 3 oraz w przyszłości Mi 9.

Biorąc pod uwagę, że nie zależy mi na "pełnym" 20 W ładowaniu do Mi 9, tylko bardziej na w pełni wykorzystaniu potencjału 10 W ładowania w Mix 3, to jaką ładowarkę powinienem wybrać?
Mam tą białą dołączaną do telefonu, jednak ona osiąga maksymalnie moc 7.5 W. Chyba, że softwarowe mierniki dla dzieci mają na tyle duży błąd pomiaru, że nie wykazuje wyższej wartości. Ten sam program pokazuje mi w przypadku ładowania kablowego QC 3.0 wartości około 13W przy dość niskim naładowaniu akumulatora. W przypadku obu ww. ładowarek sieciowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze niestety tylko biała tak samo jak w Xiaomi. Myślałem nad Nillkin Powerflash QI Aramid Fiber, ale nie podoba mi się zbytnio.
Najchętniej wziąłbym coś czarnego z opcją Strand/Pivot czyli, aby można było ustawić smartphona w pionie.
Często zerkam na ekran podczas ładowania, a że mam wysokie biurko to muszę go lekko podnosić, jeśli leży płasko.

Testowałem Nillkin Wireless Charging Stand, ale 4 W ładowanie to dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem stąd. Z kuponami zapłaciłem jakieś 30 $

US $22.99 8%OFF | Oryginalny Xiao mi bezprzewodowa ładowarka 20 W Max dla mi 9 (20 W) mi X 2 S/3 (10 W) Qi EPP kompatybilny telefon (5 W) wiele bezpieczne

https://s.click.aliexpress.com/e/GQ281L3

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

Ładuje naprawde błyskawicznie. Po położeniu na ładowarkę wyświetla komunikat "charging turbo". Nie grzeje się ani ładowarka ani telefon. Tam w ładowarce jest chyba jakiś wiatraczek ale nie słyszałem żeby chodził. Jedyne zastrzeżenie mam do długości kabla, mógłby być odrobinę dłuższy.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ta wersję kupiłeś co dalej screeny? Ta sieciowa ładowarka 27wat ma dwa wejścia, o co z tym chodzi? Czy ten kabelek USB jest wymagany do szybkiego ładowania? Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

8844901dce4d38a03eaf1e4f4fceba67.jpg531f39c168d41a17d712ebe739bf9937.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gore2kill4 napisał:

Ta wersję kupiłeś co dalej screeny? Ta sieciowa ładowarka 27wat ma dwa wejścia, o co z tym chodzi? Czy ten kabelek USB jest wymagany do szybkiego ładowania? Pozdrawiam 
Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Nie, kupiłem tą z jednym wejściem

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Orjon
Nie cytujemy obrazków...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barbarosg to do czego służy ten dodatkowy kabelek? Z zestawem w którym jest ładowarka z dwoma wejściami? Czy ta ładowarka 27 Watt będzie lądowała z kabelkiem który jest w pudełku z telefonem ? Czyli tym od ładowarki 18 Watt.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2019 o 22:12, gore2kill4 napisał:

@barbarosg to do czego służy ten dodatkowy kabelek? Z zestawem w którym jest ładowarka z dwoma wejściami? Czy ta ładowarka 27 Watt będzie lądowała z kabelkiem który jest w pudełku z telefonem ? Czyli tym od ładowarki 18 Watt.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

To jest ładowarka 36W (2x 18W) wystarczy wpisać nazwę z obrazka w neta...

Nie uzyskasz na niej 20W na talerzyku.

Przy okazji zauważyłem że xiaomi zazdrościło Huawei ładowarki 40W i wypuściło 45W (20V x 2,25A, 15V x 3A) nieźle...

Edit:

Wychodzi na to że ta ładowarka była wcześniej na rynku.

Edytowane przez Padre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem w x-kom 3.04 ocean blue 128 :) Ale cierpliwy jestem więc luz. Jutro przyjdzie do mnie pokrowiec z ali (szybciej z chin pokrowiec niż z polski telefon). Ale co do ładowarek to zamówię baseusa do samochodu TEGO (to link do strony oficjalnego sklepu więc chyba można). Myślę, że z 7W pociśnie realnie także na GPSa i doładowanie spokojnie wystarczy. Do tego zamówię ładowarkę równiez baseusa z QC4.0 także w razie potrzeby szybkiego doładowania wepnę się na kabelek. Do domu nie wiem czy będę coś brał, ale jeżeli wezmę to coś po taniości, ale MARKOWEGO tj samsung/xiaomi/huawei/baseus lub z podwójnym miejscem na telefon z myślą o przyszłym telefonie żony gdyż i tak ładuję przez noc na spaniu. Te super mega waty to moim zdaniem fajnie wygląda w wyścigu na cyferki a i tak większość ładuje przez noc. 

 

@Purelogic gdybym miał luźne finanse to też bym brał taki zestaw, ale znowu mnie żona oskarży o bycie fanbojem siajomi :) 

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem w x-kom 3.04 ocean blue 128  Ale cierpliwy jestem więc luz. Jutro przyjdzie do mnie pokrowiec z ali (szybciej z chin pokrowiec niż z polski telefon). Ale co do ładowarek to zamówię baseusa do samochodu TEGO (to link do strony oficjalnego sklepu więc chyba można). Myślę, że z 7W pociśnie realnie także na GPSa i doładowanie spokojnie wystarczy. Do tego zamówię ładowarkę równiez baseusa z QC4.0 także w razie potrzeby szybkiego doładowania wepnę się na kabelek. Do domu nie wiem czy będę coś brał, ale jeżeli wezmę to coś po taniości, ale MARKOWEGO tj samsung/xiaomi/huawei/baseus lub z podwójnym miejscem na telefon z myślą o przyszłym telefonie żony gdyż i tak ładuję przez noc na spaniu. Te super mega waty to moim zdaniem fajnie wygląda w wyścigu na cyferki a i tak większość ładuje przez noc. 

 

[mention=59683]Purelogic[/mention] gdybym miał luźne finanse to też bym brał taki zestaw, ale znowu mnie żona oskarży o bycie fanbojem siajomi  

Ten baseus na dołkach podobno telefony potrafi gubić, z elektrycznie zamykanego nawet na chama nie wyrwiesz, s na Ali niewiele droższy jest

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten baseus na dołkach podobno telefony potrafi gubić, z elektrycznie zamykanego nawet na chama nie wyrwiesz, s na Ali niewiele droższy jest 
Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
A elektrycznie zamykane potrafią po kilkunastu dniach przestać działać...
Tak miałem z kupionym w xkom, uchwytem winner group.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gore2kill4 napisał:

@Padre czyli co kupić by było na talerzyku te 20 Wat? Możesz dać linka do tej ładowarki o której piszesz? Kupiłem bym wtedy ten talerzyk i do tego tą ładowarkę 45wat. Co Ty na to?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Wystarczy ta dedykowana do zestawu 27W. Jak kupisz 45W to wykorzystasz tylko na kablu, a i tak chyba nie pełna moc. Sprawdź ile obsługuje QC4 , bo nie wiem. 

96a80983caf7.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się moimi wrażeniami po dwóch wyjazdach, każdy kilkaset km z ładowarka bezprzewodowa 20w Xiaomi(uchwyt samochodowy).

 

W zestawie jest uchwyt, ładowarka na gniazdo samochodowe, które posiada dwa wyjścia, jedno zwykle plus jedno zapewne qc4.0, kabel, przejściówka gdyby ktoś chciał zamiast montażu do kratki przykleić gdzieś.

 

Po montażu, uchwyt jest stabilny, drgania raczej minimalne. Otwieranie i zamykanie działa sprawnie. Ładowanie 20w działa jedynie z wyłączonym ekranem, z nawigacją oceniam ładowanie na ok 10w, przy czym nie mierzyłem jeszcze dokładnie.

 

Póki co wrażenia pozytywne.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się moimi wrażeniami po dwóch wyjazdach, każdy kilkaset km z ładowarka bezprzewodowa 20w Xiaomi(uchwyt samochodowy).
 
W zestawie jest uchwyt, ładowarka na gniazdo samochodowe, które posiada dwa wyjścia, jedno zwykle plus jedno zapewne qc4.0, kabel, przejściówka gdyby ktoś chciał zamiast montażu do kratki przykleić gdzieś.
 
Po montażu, uchwyt jest stabilny, drgania raczej minimalne. Otwieranie i zamykanie działa sprawnie. Ładowanie 20w działa jedynie z wyłączonym ekranem, z nawigacją oceniam ładowanie na ok 10w, przy czym nie mierzyłem jeszcze dokładnie.
 
Póki co wrażenia pozytywne.
 
Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
W zestawie jest ta przyssawka umożliwiająca przyklejenie do szyby czy tylko kratka? Jak długi jest kabelek?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie jest ta przyssawka umożliwiająca przyklejenie do szyby czy tylko kratka? Jak długi jest kabelek?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Jest to element z taśmą typu 3m, raczej do przyklejenia do deski, nie do szyby.
Kabel, standardowa długość ok 1m.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...