Skocz do zawartości

Temat o ładowarkach


kret11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, też jestem dumnym posiadaczem MI 9 i bardzo ciekawi mnie temat ładowania bezprzewodowego, wiadomo, że najlepiej byłoby mieć oryginalne dedykowane urządzenia, które jednak okazują się dużo droższe niż ich odpowiedniki w juanach. Mam dwa pytanka:

1. Czy ładowarka z lampką Yeelight od Xiaomi będzie ładowała w 10W ? na ładowarce i kablu kupionych z telefonem?

https://pl.aliexpress.com/store/product/Xiaomi-Yeelight-Wireless-Charger-with-LED-Night-Light-Magnetic-Attraction-Fast-Charging-For-iPhones-Huawei-Xiaomi/3870105_32970114203.html?spm=2114.12010612.8148356.6.3c0a69bcmlJwXO

 

2. Mam samochodową ładowarkę indukcyjną z uchwytem grawitacyjnym Baseus, lecz wkładając w niego telefon, zachowuje się on dziwnie, cały czas przerywa ładowanie i włącza na nowo, ekran miga pomiędzy zablokowanym ekranem a wskaźnikiem ładowania. Wiem że ładowarka ma tylko 5V (max 10W) (nie znam się na tych prądach) ale czy telefon powinien tak się zachowywać? (to samo robi na ładowarce 5W, którą ma moja dziewczyna do Iphone 8s kupioną na ali - nie znam modelu ani linku do aukcji)

   https://allegro.pl/oferta/baseus-gravity-2w1-uchwyt-ladowarka-indukcyjna-qi-7309845866?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed

 

Proszę o odpowiedź, bo nie wiem czy zmieniać ładowarkę czy cos z telefonem jest nie tak.

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to takie niby moje przemyślenia na temat ładowarki bezprzewodowej 20W od Xiaomi. Oczywiście nie mam zasilacza w dalszym ciągu i ładowało mi dużo niższym prądem.

Ktoś pisał, że telefon się nie grzeje, a u mnie się grzał. Niestety dopiero przy 80% zobaczyłem sobie temperaturę i była w okolicy 35-37C. Podczas ładowania ostatnich 10% temperatura spadla tak, że telefon nie był ciepły w dotyku

Jeśli chodzi o głośność ładowarki to tak słychać wiatraczek, zwłaszcza w cichym pokoju podczas czytania książki. Nie jest to głośne, ale taki szumek jak z laptopa bez obciążenia jak sobie on tylko tak lekko świdruje. 

Jestem ciekaw jak będzie się miało to podczas zasilacza właściwego i ladowania turbo;p Ale pewnie chłodniej nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam do Mi 9 ładowarki która jest sprzedawana razem z Huawei p30 pro jako dodatek. Odkupiłem nową za 80 pln. Model CP60. W komplecie jest płytka 15W, kabel i zasilacz. od 6% do 100% w 2h. Świetna ładowarka.

1111.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czy do osiągnięcia 27W potrzebny jest kabel specjalny z tej aukcji, czy zwykły da radę? Żeby się nie okazało że 20W bezprzewodowo idzie tylko przewodem oryginalnym.
Przy 20v aby osiągnąć 27W potrzeba raptem 1.35A, co moim zdaniem udźwignie każdy kabel, gorzej przy 5V byłoby bo to już ponad 5A. Talerzyk daje 20W co przy 20V na wyjściu zasilacza przekłada się na 1A czyli każdy kabel to powinien obsłużyć.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, palibrzuch napisał:

Przy 20v aby osiągnąć 27W potrzeba raptem 1.35A, co moim zdaniem udźwignie każdy kabel, gorzej przy 5V byłoby bo to już ponad 5A. Talerzyk daje 20W co przy 20V na wyjściu zasilacza przekłada się na 1A czyli każdy kabel to powinien obsłużyć.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Bardziej chodzi mi o kompatybilność. Przy One Plusie o ile się nie mylę to szybkie ładowanie osiągniesz tylko przy oryginalnym kabelku, pomimo że każdy powinien udźwignąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 20v aby osiągnąć 27W potrzeba raptem 1.35A, co moim zdaniem udźwignie każdy kabel, gorzej przy 5V byłoby bo to już ponad 5A. Talerzyk daje 20W co przy 20V na wyjściu zasilacza przekłada się na 1A czyli każdy kabel to powinien obsłużyć.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Zamieniłem kabelek na inny, 2 metrowy który normalnie obsługuje qc 3.0 i kupa, na talerzyku miga zielona dioda i nie ładuje. Potestuję jeszcze z innymi kablami i dam znać

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostanę ładowarkę to mogę zrobić test bo kabli usb-c też kilka zamówiłem. Miernik do 24V też niedługo będzie. Można będzie sprawdzić co i jak.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Czyli musi być coś jeszcze w tych kablach a bardziej we wtyczkach bo sam kabel prąd taki obsłuży. Ciekawe ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem oryginalną ładowarkę Mi Wireless Charger za 99 zł. Wygląda bardzo dobrze, jest cicha (bo bez wiatraczka), ładuje wolno, ale na noc nie potrzebuje nic szybkiego.

Bez case Mi 9 trochę się "buja", ale to kwestia zaokrąglonych plecków vs. płaska struktura ładowarki. Powierzchnia jest jednak gumowana, więc nie ma obaw o upadek telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, majmex napisał:

Witam, też jestem dumnym posiadaczem MI 9 i bardzo ciekawi mnie temat ładowania bezprzewodowego, wiadomo, że najlepiej byłoby mieć oryginalne dedykowane urządzenia, które jednak okazują się dużo droższe niż ich odpowiedniki w juanach. Mam dwa pytanka:

1. Czy ładowarka z lampką Yeelight od Xiaomi będzie ładowała w 10W ? na ładowarce i kablu kupionych z telefonem?

https://pl.aliexpress.com/store/product/Xiaomi-Yeelight-Wireless-Charger-with-LED-Night-Light-Magnetic-Attraction-Fast-Charging-For-iPhones-Huawei-Xiaomi/3870105_32970114203.html?spm=2114.12010612.8148356.6.3c0a69bcmlJwXO

 

2. Mam samochodową ładowarkę indukcyjną z uchwytem grawitacyjnym Baseus, lecz wkładając w niego telefon, zachowuje się on dziwnie, cały czas przerywa ładowanie i włącza na nowo, ekran miga pomiędzy zablokowanym ekranem a wskaźnikiem ładowania. Wiem że ładowarka ma tylko 5V (max 10W) (nie znam się na tych prądach) ale czy telefon powinien tak się zachowywać? (to samo robi na ładowarce 5W, którą ma moja dziewczyna do Iphone 8s kupioną na ali - nie znam modelu ani linku do aukcji)

   https://allegro.pl/oferta/baseus-gravity-2w1-uchwyt-ladowarka-indukcyjna-qi-7309845866?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed

 

Proszę o odpowiedź, bo nie wiem czy zmieniać ładowarkę czy cos z telefonem jest nie tak.

Mateusz

Czy ktokolwiek odniesie się do mojego zapytania? Liczę na waszą wiedzę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek odniesie się do mojego zapytania? Liczę na waszą wiedzę :-)
Ja używam uchwytu Winner Group podłączonego póki co do ładowarki kupionej w Biedronce i taki objaw jak opisałeś mam kiedy telefon jest naładowany w 100%.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam, że ładowarka nie daje rady.

Mam jakiś powerbank z wyświetlaczem co pokazuje mi A i V. Jak podłączę pod usb z wyjściem 1A to telefon właśnie ciągle próbuje ładować, włącza się i wyłącza ładowanie. Jak podłączę pod wyjście 2.1A to wszystko jest ok.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam, że ładowarka nie daje rady.

Mam jakiś powerbank z wyświetlaczem co pokazuje mi A i V. Jak podłączę pod usb z wyjściem 1A to telefon właśnie ciągle próbuje ładować, włącza się i wyłącza ładowanie. Jak podłączę pod wyjście 2.1A to wszystko jest ok.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Jest aplikacja która pokazuje wartość prądu ładowania, Ampere.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób/apka aby sprawdzić aktualny standard ładowania? Mam ładowarkę samochodową Baseusa QC 4.0, która wspiera także wcześniejsze standardy. Skąd mam mam wiedzieć, że ładowanie odbywa się za pomocą qc4 a nie np. qc3 lub qc2?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, yacowwy napisał:

... Mam ładowarkę samochodową Baseusa QC 4.0, która wspiera także wcześniejsze standardy. Skąd mam mam wiedzieć, że ładowanie odbywa się za pomocą qc4 a nie np. qc3 lub qc2? 
 

QC4 i najwyższym napięciem ona chyba ładuje, gdy jest podpięta do 24V. Po drugie, znalazłeś jakiś markowy kabel opisany QC4? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to miernik USB z bluetooth i apk do niego. Widać wszystko jak na dłoni.

Jestem ciekaw co pokaże przy zestawie z aliexpres, tym z talerzykiem. Tam już jest qc4.0+ a miernik chyba tego nie ogarnia. Zobaczymy jak paczka przyjdzie.

Teraz tak myślę, że talerzyk będę używał w nocy i po co mi ładowanie 20W skoro i tak tel będzie leżał z 6h.

Może pogonię ten zestaw i kupię normalnie 10w.

Ciekawe ile w tym prawdy, że ładowanie 20W szybciej zepsuje aku. Pytanie ile taki aku będzie kosztował za rok? Może nie ma sensu sobie tym głowy zawracać i ładować normalnie z 20W? Używam różnych baterii które ładuję max prądem i nie zauważyłem aby to w czymś przeszkadzało. Zobaczymy jak zestaw dotrze.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden rabin powie tak drugi nie. Z telefonami mam kontakt od chyba już 15 lat gdzie średnio co dwa lata wymieniam na nowy. Czy z ładowaniem powolnym czy z qc 3.0 baterie wytrzymują zawsze około 2 lata. Potem już czuć wyraźną różnicę bez względu jak ładowaliśmy telefon. 

Co ja zauważyłem i w moim przypadku degraduje baterie w zastraszającym tempie:

- przedweszystkim używanie telefonu jako nawigacji gdy telefon wisi na szybie, padają na niego promienie słońca i go ladujemy. Szybkie ładowanie jest wtedy dość szybko ucinane do wolnego, a telefon nie dość, że grzeje się od szyby, to od pracy nawigacji i ładowarki. Najlepiej nie mieć telefonu na szybie, lepsza opcja to nawiewy i starać się nie zostawiać go gdzieś na stole na słońcu.

 

Problem z xiaomi jest taki, że da się wymienić w nich baterie, ale ciężko zdobyć oryginał, a losoncore czy inne niohony pozostawiają wiele do życzenia bo mało kiedy mają tyle co podaje producent i szybko tracą swoje właściwości

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...