Skocz do zawartości

Nasze tarcze/wyświetlacze w Mi Band 4 + PORADNIKI


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

W najnowszej wersji Mi Fit można tworzyć własne tarcze z poziomu aplikacji. Genialnea0d6c27af52752a99fc9dcfade2ef81d.jpg Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Bardzo słabo, bo domyślne formaty rozmieszczenia elementów, dni tygodnia mają skróty angielskie - mimo polskiego języka na opasce, format daty badziewny z / i zmienioną kolejnością MM/DD, zawsze biała czcionka, sprawiają że mocno ograniczają użytkowników inwencje, a poza tym tarcze z WatchFace przestały działać... Ta aktualizacja przyniosła więcej negatywnych rozwiązań, niż dobrego default_smile.png

 

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomasznowak napisał:

Zależy dla kogo emoji6.png

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

Z całym szacunkiem, ale dla każdego kto chciałby zainstalować prawdziwie własną tarczę, to za mało. Póki co, czekać trzeba na kolejną aktualizację. Myślę, że ta ostatnia była zrobiona bardzo pospiesznie i w następnej wróci wszystko do poprzedniego stanu. Jednak z tego, co obserwuję to to, że producent idzie jednak w kierunku tworzenia tarcz tylko w aplikacji Mi Fit. Na razie mamy tylko możliwość podmiany tła. Poczekajmy...

.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale dla każdego kto chciałby zainstalować prawdziwie własną tarczę, to za mało. Póki co, czekać trzeba na kolejną aktualizację. Myślę, że ta ostatnia była zrobiona bardzo pospiesznie i w następnej wróci wszystko do poprzedniego stanu. Jednak z tego, co obserwuję to to, że producent idzie jednak w kierunku tworzenia tarcz tylko w aplikacji Mi Fit. Na razie mamy tylko możliwość podmiany tła. Poczekajmy...
.
Dla mnie wystarczy jak na razie. Może kiedyś dodadzą możliwość większej edycji tarcz. Możliwość wyboru koloru cyfr i liter i inne rzeczy, ale ja i tak na tę chwilę jestem zadowolony, bo mogę swoje tło podstawić bez kombinacji. Kto ma czas na zabawy w edytowaniu na komputerze, to rozumiem, że nie jest zadowolony, ale ja tak.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2019 o 06:16, vaG napisał:

Apka MiBand4 dostała zaktualizację. Wiedzą, że są problemy z wgrywaniem własnych tarcz.  Póki co własna tarcza zostaje niejako podmieniona z pierwszą tarczą z listy online. Przed chwilą sprawdzałem na 3 różnych i działa.

205fcfb4bcf30f95774bf843bc875b33.jpg

Tak jak czułem - pojawiła się aktualka do MiBand 4 - można wgrać własne tarcze na podobnej zasadzie jak z tymi z galerii. Podmieniana jest z pierwszą z galerii online. Sprawdziłem na dwóch swoich i wszytko w porządku.
Dodatkowo pojawiła się opcja dawngrade'u MiFit do 4.0.7
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, vaG napisał:

Tak jak czułem - pojawiła się aktualka do MiBand 4 - można wgrać własne tarcze na podobnej zasadzie jak z tymi z galerii. Podmieniana jest z pierwszą z galerii online. Sprawdziłem na dwóch swoich i wszytko w porządku.
Dodatkowo pojawiła się opcja dawngrade'u MiFit do 4.0.7
 

Nie wszystko - tarcza wgrywana jest jako statyczna, nie posiada animacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, vaG napisał:

Było już to wyjaśnione w powyższych postach, statyczność tarczy wynika z ostatniej aktualizacji MiFit 4.0.8. Apka od tarcz MiBand 4 nie ma tu nic do rzeczy. Chcesz animowane? Wgraj 4.0.7

Wiem, że nie ma. Źle zinterpretowałem Twój post bo myślałem, że twierdzenie "wszystko w porządku" odnosi się do wszystkich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, aktualizacja WatchFace apki dzisiejsza pozwala na wgrywanie tarcz nieanimowanych z ich apki (przy mifit 4.0.8), poprzez podmianę wybranej tarczy z apki na pierwszą w MiFit w karcie 'Wyświetlacze opaski online'? Wszytko będzie wtedy działać jak należy tak jak przed aktualizacją MiFit, jak tarcze wybierzemy z WatchFacea, z wyjątkiem tarcz które się ruszały tak?

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spowodować ten downgrade bo chciałem sobie wgrać tarcze z MB4 warchface, pobiera się plik i nie chce się uruchomić.

Ok, zainstalowałem niższy firmware ale nie chce mi ściągnąć tarczy wywala taki błąd 

 

Screenshot_2019-09-19-12-13-48-375_com.ge.mb4watchface.jpg

Edytowane przez bosniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja Mi Band 4 WatchFace for MB4 podmienia wybraną własną tarczę za tą którą pokazuje w instrukcji, w najnowszym Mi Fit nie jest już ona 1, tylko 5 w tarczach online. Wgrywałem już kilka razy i bez problemu podmieniało.  Inna sprawa, że kilka tarcz musiałem przepakować nowym WFTool.

Jeżeli komuś zależy mieć wszystkie własne tarcze pokazane w Mi Fit to musi wrócić do wersji 4.0.7.

20 godzin temu, jacker1810 napisał:

Takie pytanko: w jakim programie edytujecie grafiki? Lepiej w rastrowym czy wektorowym? Bo to przecież malutkie rozdzielczości. Proszę o przykłady

Rastrowy, i tak finalnie taki plik tworzy. A podczas edycji widzisz w sumie efekt cały czas. Sam używam GIMP, ale śmiało można coś prostszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, skupi napisał:

Aplikacja Mi Band 4 WatchFace for MB4 podmienia wybraną własną tarczę za tą którą pokazuje w instrukcji, w najnowszym Mi Fit nie jest już ona 1, tylko 5 w tarczach online. Wgrywałem już kilka razy i bez problemu podmieniało.  Inna sprawa, że kilka tarcz musiałem przepakować nowym WFTool.

Jeżeli komuś zależy mieć wszystkie własne tarcze pokazane w Mi Fit to musi wrócić do wersji 4.0.7.

Rastrowy, i tak finalnie taki plik tworzy. A podczas edycji widzisz w sumie efekt cały czas. Sam używam GIMP, ale śmiało można coś prostszego.

Dziękuję za odpowiedź. Od dawna używam też GIMPa, natomiast niedawno zacząłem bawić się w edytowanie tarcz. Podczas skalowania w GIMPie stworzonego obrazu z tekstem do tak małych rozdzielczości wszystko jest niewyraźne, wyostrzanie nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacker1810 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Od dawna używam też GIMPa, natomiast niedawno zacząłem bawić się w edytowanie tarcz. Podczas skalowania w GIMPie stworzonego obrazu z tekstem do tak małych rozdzielczości wszystko jest niewyraźne, wyostrzanie nie pomaga

Ale weź pod uwagę, że tak samo będzie na mi band :), ilość pikseli taka jest w opasce, ale są mniejsze niż po Twoim powiększeniu w GIMP, efekt zobaczysz dopiero z wygenerowanej animacji, a jeszcze lepiej zazwyczaj wygląda to na samej opasce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skupi napisał:

Ale weź pod uwagę, że tak samo będzie na mi band :), ilość pikseli taka jest w opasce, ale są mniejsze niż po Twoim powiększeniu w GIMP, efekt zobaczysz dopiero z wygenerowanej animacji, a jeszcze lepiej zazwyczaj wygląda to na samej opasce :)

Dziękuję Ci @skupi. Rzeczywiście na opasce wygląda to jak najbardziej prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...