Skocz do zawartości

Amazfit Bip wiesza mi się podczas treningu


Masterton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niecałych 2 tygodni mam Amazfit Bip (bit pace lite). Niestety przy każdej rejestracji aktywności zawiesza mi się zegarek. W pewnym momencie (po nie za długim czasie rejestracji) wyskakuje powiadomienie "Long press the watch to stop", ale bez możliwości potwierdzenia/wyłączenia komunikatu. Po pewnym czasie (ciężko określić ile dokładnie) zegarek powraca do zwykłej pracy (zakładam że się resetuje). Bez żadnego zapisu danych. Posiadam firmware V.1.1.5.56 - wgrane automatycznie po instalacji Mi Fit na telefonie.

Proszę o pomoc, bo nie wiem czy to błąd oprogramowania czy samego telefonu (jak drugiego to wolałbym jak najszybciej zareklamować).

Edytowane przez Masterton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mszczepa napisał:

Temat już wcześniej się pojawiał, część osób raportowało takie błędy w ostatnim firmware , zresztą też mam ten problem

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Nie znalazłem niestety tematu... a jak można "raportować" błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przeczytałem dokładnie i cały post, problem masz jednak nieco inny.

Wcześniej opisywanie problem gdy zatrzymywania się rjestracja GPS, podejrzewam, że po aktualizacji sterownika GPS.

Szczerze mówiąc ostatnio testuje mi band 4 więc nie wiem czy coś się zmieniło.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema czy udało wam się jakoś rozwiązać ten problem. U mnie wszystko było ok. po upgrade firmware na V.1.1.5.56 zaczęły się problemy. Po uruchomieniu GPS zegarek źle pokazuje ilość kroków i dystans. Ale to nie jest najgorsze. Po pewnym czasie GPS się zawiesza w ogóle cały proces wisi. Także max 3km tylko mi się udało przejść bez ubicia. Da się jakoś wrócić do poprzedniego firmware lub jakoś inaczej to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Bipa od niewiele ponad miesiąca i dotychczas GPS raz mi się zawiesił, po 6 km biegu.
Na tej samej trasie {dość gęsty las} biegałem już wielokrotnie i poza jednym zawieszeniem zegarek pracuje bez zastrzeżeń.
Od początku używam najnowszego firmware V1.1.5.56 z GPS 18344, więc raczej nie można na pewno twierdzić, że jest coś nie tak z tą wersją oprogramowania.
Ten zegarek tak chyba ma, że raz na jakiś czas GPS może się zawiesić.
Pamiętam że wtedy miałem najpierw aktualizację A-GPS a godzinę później się zawiesił.
Może to miało jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest, zawiesza się po dłuższym czasie, 1-2 godziny, trening "rower" albo "spacer". Nie wiem czy tak było wcześniej, bo niedawno zacząłem używać tych funkcji, zasadniczo tylko dla porównania wyników z opaską, no i widzę, że się zawiesza, dosyć regularnie. Szkoda czasu na dochodzenie czemu tak jest, po prostu dlatego, że to szit, którego w ogóle nikt nie testuje przed puszczeniem do masowej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bembenek Używałem bipa rok dosyć intensywnie  długie spacery z GPS, czasem rower, sporo wody (nawet z pomiarem przy pływaniu w morzu), karate (wiele wytrzymał :), orbitrek.

Zwykle pokazywał rozsądne dane (większość czasu używałem Notify & Fitness for Amazfit).

Do tego budzik, powiadomienia, śledzenie snu... bateria trzymała ok 2 tygodni, czasem więcej (teraz leży już niemal dwa miesiące prawie nie używany i ma 49% baterii).

Wszystko działało dobrze na starej wersji GPS (tak u mnie działał dokładnie, jedyne co to mógłby szybciej łapać fixa). \

Treningi zaczęły się zawieszać wraz z pojawieniem się nowej wersji oprogramowania dla modułu GPS, u mnie zbiegło się to z wymianą zegarka na nowy, więc nie wiem czy to wina nowego egzemplarza czy jednak firmware. 

Nie uważam jednak, że amazfit bip pod względem jakości jest gorszy niż inne zegarki/opaski, wręcz przeciwnie... używałem dosyć długo Gear Fit 2 od Samsunga.... tez potrafiła się zawiesić, pomiary tętna podczas treningu wyglądały często jak z generatora liczb pseudolosowych, dopasowanego pod wybraną aktywność (wybrałeś inną to potrafiło pokazać 130 bpm podczas medytacji lub 80 gdy już byłeś na granicy wytrzymałości).

Moim zdaniem bip jest jednym z najlepszych zegarków jakie miałem lub testowałem.... oczywiście bateria jest tu bardzo ważnym czynnikiem. W bipie brakuje mi pływania i sterowania muzyką. 

Teraz mam GTRa i mimo ekranu amoled wydaje mi się godnym następcą bipa (mam na ręce 2 doby i jeszcze nie miał, żadnej "wpadki" - bateria ma 88%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiesza mi się ten szajs praktycznie już za każdym razem, jak włączę trening "rower". Dzisiaj po 7km. Niech mi jakiś troll jeszcze tłumaczy, że to dobry zegarek, tylko tani i dlatego nie może dobrze działać, dostanie wirtualnego plaskacza :)

Można jakoś wgrać starszy firmware? Wydaje mi się, że kiedyś tego problemu nie było, ale może mi się tylko wydaje, bo rzadziej używałem tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu się zawiesił ten śmieć, po 9km na rowerze. 

Zepsuli jeszcze jedną rzeczą, chyba w ostatniej aktualizacji: synchronizacja z mifit trwa baaaardzo długo, jeśli jest jakiś trening do zsynchronizowana. Najpierw przez kilka minut jest 0%, wisi, wisi, w końcu rusza. To jest powtarzalne, nie pomógł reset do ustawień fabrycznych, ani reinstalacja MiFit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka....po dzisiejszych testach wygląda że jest wszystko okej...wczesniej w wedrówkach pieszych od 3 do 5km i w rowerowych od 6km do 10km łapal zwiechy. Możliwe że jest to po konkretnym czasie.

Dziś 15 kilometrow i zadnej zwiechy czy restartu. Stabilnie podawał wszystkie parametry podczas aktywności.

Spróbuj bembenek zainstalowac fw, res i czcionki do wersji V1.1.2.05. Nastepnie zainstaluj MiFit 3.5.4. Uruchomi sie aktualizacja z automatu. 

U Mnie narazie okej. Zdam relacje za kilka dni czy pelen sukces...czy jednak nie.

Edytowane przez kzybu1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najstarszy fw ze stronki to 1.1.2.05z natomiast MiFit w wersji 3.5.4 podciągnie do 1.1.5.04 ale przy okazji aktualizuje res, gypsa oraz agypsa też...

Wstrzymaj sie kilka dni to zdam relacje czy dzis jednostkowa sytuacja ze bylo okej czy dopuki sytuacje nie rozwiąże sie bedziwmy korzystali ze starszychbwersji i bedzie okej :)

Edytowane przez kzybu1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalnie podłączyłem bipa do N&F i równocześnie miałem GTRa na amazfit, było bez zwiechy spacer ponad 5 km, różnica w dystansie 100m, wynikającą z niedokładności startowej pozycji w GTR. Kroki zaliczone niemal identycznie.

 

Edit

W innym wątku pisali, że bip wiesza się jak ma aktywną auto pauzę.... ja faktycznie wcześniej nie miałem jej włączonej.

 

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można zrobić tak: przy pomocy Gadgetbridge wgrać FW, np. ten 1.1.5.04, ze strony https://amazfitwatchfaces.com/firmware

czy jakiś inny, starszy niż ostatni, do tego zainstalować MiFit bez firmware, ktoś tu podawał link. Ale nie żaden "mod", kompletnie nie mam zaufania do tych "modów" i "spolszczeń". Czy to zadziała i czy potem nie trzeba pilnować, żeby nie zaktualizować MiFit z Google Play?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wgrałem FW i RES w wersji 1.1.5.04, GPS zostawiłem 18344, do tego MiFit z tego forum, wersję pokazuje mi 407_Revolutions, nie aktualizuje FW zegarka, AGPS tak. Zobaczymy, na oko działa, trzeba trochę poużywać. Jeśli będzie się wieszało, to wgram GPS od kompletu tego firmware 1.1.5.04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak ja kupiłe GTR'a i chyba nie kupię więcej zegarka od Huami/Xiaomi. Jednak część produktów Xiaomi spisuje się świetnie (mam sporo elementów ich smart domu, oczyszczacze, lampy. odkurzacz, było też kilka telefonów, ogólnie super.... ale te zegarki (choć w sumie BIP nawet był OK, ale support... brak polskich znaków mimo, dystrybucji w PL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja kupiłe GTR'a i chyba nie kupię więcej zegarka od Huami/Xiaomi. Jednak część produktów Xiaomi spisuje się świetnie (mam sporo elementów ich smart domu, oczyszczacze, lampy. odkurzacz, było też kilka telefonów, ogólnie super.... ale te zegarki (choć w sumie BIP nawet był OK, ale support... brak polskich znaków mimo, dystrybucji w PL).
No i juz masz polskie menu i czcionki. Soft xxxx.60

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
32 minuty temu, Canterbury napisał:

Ehh i mnie dopadła ta przypadłość, jakiś dziwny komunikat by dłużej przytrzymać przycisk i strata treningu. 

Wyłącz wibracje występujące w czasie aktywności związane np. z alarmami w ustawieniach sportowych lub osiągnięcie dziennego celu i powinno być OK.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...