Skocz do zawartości

Mi MIX 2 – Official MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym Xiaomi udostępniło aktualizację OTA, która oficjalnie wprowadza Andorida Pie dla Mi Mix 2
 

Dla tych którzy jeszcze jej nie dostali niżej wrzucam link do pobrania najnowszego softu:

https://bigota.d.miui.com/V10.4.1.0.PDEMIXM/miui_MIMIX2Global_V10.4.1.0.PDEMIXM_3580d2ac05_9.0.zip


Changelog:

  • Attention
    • Stable MIUI based on Android Pie comes to Mi MIX2!
  • System
    • Optimization: Updated Android Security Patch to June 2019. Increased system security.
  • App lock
    • New: Locking Google contacts is available now
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko w porządku. Smartfonik śmiga szybko. Żadnych błędów nie znalazłem na razie. Aktualizowałem przez systemowy aktualizator.

Co do trzymania baterii nie zauważyłem różnicy ale też tego specjalnie nie badałem. W każdym bądź razie smartfon ładuję w tym samym rytmie co dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd występuje też jak wyswietlam dostępne sieci WiFi. Chyba, że jest tam ukryty jakiś przekaz. Jak nie ma połączenia z siecią to wyskakuje "connection error" zamiast odpowiednika po polsku. Gdy na słuchawkach słucham muzyki mp3 i przeglądam jakieś strony to muzyka sama do pewnego momentu się scisza i tak już zostaje. Musze w menagerze uwalic chrome, żeby się znowu podglosnila. Pojawiły mi się też chińskie reklamy w różnych miejscach. 

Screenshot_2019-08-04-17-36-40-849_com.android.chrome.png

Screenshot_2019-08-04-17-37-51-773_com.android.chrome.png

Edytowane przez sprajt2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sprajt2 napisał:

Błąd występuje też jak wyswietlam dostępne sieci WiFi. Chyba, że jest tam ukryty jakiś przekaz. Jak nie ma połączenia z siecią to wyskakuje "connection error" zamiast odpowiednika po polsku. Gdy na słuchawkach słucham muzyki mp3 i przeglądam jakieś strony to muzyka sama do pewnego momentu się scisza i tak już zostaje. Musze w menagerze uwalic chrome, żeby się znowu podglosnila. Pojawiły mi się też chińskie reklamy w różnych miejscach.

 

1. Błąd "connector error " dokładnie kiedy występuje ? Jak byś podał to bym sobie zasymulował takie same ustawienia.

2. Co to ściszania się muzyki podczas przeglądania stron u mnie ten problem nie występuje. Przed chwilą sprawdziłem to na przeglądarce systemowej oraz na Duck Duck Go.

3. Żadnych reklam w tym chińskich na razie nie uświadczyłem. Od Stycznia tego roku do dziś włącznie.

Co do Twojego wcześniejszego postu o agresywnym automatycznym dopasowywaniu się ekranu do otoczenia, to u mnie jest to samo, z tym że dzieje się tak od zawsze czyli od momentu kupna smartfona w styczniu tego roku na wszystkich dotychczasowych wersjach systemu.

 

Jaki masz dokładnie ROM wgrany do swojego Mix2 ?

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy obrazków z cytowanych postów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przyobserwuje i podam Ci kiedy to się dzieje.

2. Używam cały czas Chrome i przed aktualizacją to się nie zdarzało.

3. Po aktualizacji je mam. 

Takiego agresywnego nie miałem przed aktualizacją. Od razu po włączeniu telefonu po update to zauważyłem i wkur.. mnie to nieziemsko.

No i ta bateria, zawsze jak wracałem z pracy miałem około 60 procent, teraz mam około 45.

Screenshot_2019-08-05-17-05-57-166_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też po aktualizacji tak dziwnie Wam chodzi automatyczna jasność? Co chwilę mi maksymalnie sciemnia ekran, jak wchodzę w jakies troche zacienione miejsce.
Też. Mechanizm uczenia się preferencji użytkownika co do jasności ekranu nie działa. Najbardziej wkurza jak zjeżdża do zera w ciemnawym otoczeniu.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Chodzę po chałupie z dwoma smartfonami.

1. Honor 5X  pracujący pod systemem LineageOS 16.0 Nightly Build (Android Pie )

2. Mi Mix 2 pracujący pod systemem MIUI Global 10.4.1Stabilna  (Android Pie) po ostatniej aktualizacji.

Mam smartfony w obydwu dłoniach i poza tym że Mix2 szybciej reaguje ( szybszy procek ? ) to docelowo obydwa wyświetlacze ustawiają się w tych samych warunkach oświetleniowych na prawie tych samych poziomach intensywności świecenia.

Mix 2 trochę mocniej przyciemnia/rozświetla swój wyświetlacz w stosunku do Honora 5X. Robi to troszkę agresywniej. Ale nie odczuwam jakiejś istotnej różnicy między tymi dwoma smartfonami.

Tak jak ja to widzę w Mix2 bardziej mi odpowiada reakcja smartfona pod tym względem na otoczenie.

 

Edytowane przez ems
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu w zasadzie chodzi tylko o ten poziom minimalny w dość ciemnym miejscu. Na poprzedniej wersji było tak, że jak komuś ekran się robił zbyt ciemny, to wystarczyło w trybie Auto, podjechać suwaczkiem lekko w górę i od tej pory telefon nigdy już nie ściemniał ekranu poniżej ustawionego minimum. A teraz kicha. W Androidzie 9 podobno miał być mechanizm inteligentny, miał się uczyć preferencji użytkownika w danych warunkach oświetleniowych.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.

Smartfon leżał na parapecie . Na pasku powiadomień miałem wskaźnik wyświetlacza tak mniej więcej ok 5% . Zrobiłem jak napisałeś. Pociągnąłem paluchem na ok 50 % i zacząłem łazić po chałupie. Na koniec położyłem smartfon na parapecie w tym samym miejscu i jest lekko powyżej 50 %

U ciebie tak nie działa ?

edycja:

Dodam teraz że w najciemniejszym pokoju ekran świeci się teraz na poziomie ok 15% . Przed podciągnięciem na belce w tym samym pokoju świecił się na minimum. Czyli wygląda na to że u mnie działa.

Edytowane przez ems
dodatkowe info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ems wszystko działa tak jak opisuje Zielony. Nawet jak sobie zwiększe ten minimalny pułap sciemniania ekranu (tak jak to dzialalo przed update), to po 10 minutach znowu jest od nowa ta sama spiewka. Mocno mnie to irytuje. Aż się zastanawiam czy nie zainstalowac jakiegos nieoficjalnego ROMu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ems napisał:

Dodam teraz że w najciemniejszym pokoju ekran świeci się teraz na poziomie ok 15% . Przed podciągnięciem na belce w tym samym pokoju świecił się na minimum. Czyli wygląda na to że u mnie działa.

Hmm. Czyli mówisz że jak ? W ciemnym pomieszczeniu ustawiasz ręcznie (w trybie Auto) suwak powiedzmy na 1/3 od dołu.

Blokujesz telefon. Telefon Leży sobie powiedzmy 15 minut. Budzisz telefon w tym samym ciemnym pokoju i co, trzyma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem tak. Przed twoim postem machnąłem palcem inaczej bo na maksa. Połaziłem po chałupie. Zostawiłem smartfon w domu  i poszedłem do sklepu. Teraz wróciłem i smartfon pamiętał moje ustawienie. Świeci jak cholera.

Ale wymaga to dłuższych testów.

Teraz zrobię jak poprzednio. Zjadę jak poprzednio na lekko ponad 50 % i potestuję.  Później zjadę na wyraźnie poniżej 50 % i znowu potestuję.

Bo wydaje mi się że po spełnieniu pewnych warunków macie rację.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

edycja

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więc tak. Ostatnia próba dzisiaj.

Godzina 23.42 pasek ustawiony na ok 35% w ciemnym pokoju. Po ustawieniu pochodziłem po pokojach o różnych natężeniu światła. Następnie wróciłem do ciemnego pokoju, wyłączyłem i zostawiłem tam smartfon.

Godzina 00.22 wchodzę do ciemnego pokoju włączam smartfon, ustawienie na pasku zapamiętane. Pochodziłem po pozostałych pokojach, wróciłem do ciemnego pokoju pasek ustawił się na tym samym poziomie.

Ustawienia zmieniałem ręcznie w trybie auto.Zaznaczę że robiłem test po 22.00 na włączonym trybie czytania. Ewentualnie jutro ( dziś  :) ) powtórzę test przed 22.00 czyli bez trybu czytania.

Na razie tyle. Pozdrawiam.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

edycja 2

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Macie rację. Gubi ustawienie na pasku. Czasami zapamiętuje na dłużej , czasami na krócej ale prędzej czy później gubi.

Edytowane przez ems
dodatkowe info
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujmy jeszcze tego: https://www.google.com/amp/s/www.theverge.com/platform/amp/2019/4/26/18516417/how-to-adjust-android-pie-adaptive-brightness-feature pierwsza część nas nie dotyczy bo w Xiaomi nie ma tego ustawienia obok paska regulacji. Ale drugiej opcji można spróbować, chodzi o myk z apką Device Health Services i resetowaniem Adaptive Brightness do wartości fabrycznych. Wszystko jak w artykule, tylko trzeba kliknąć Storage > Clear data > Manage Space. Tutaj to schowali :-) Nie wiem czy działa bo na razie siedzę na słońcu :-)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie to trzeba będzie zainstalować magisk.

 

Wejdź do bardzo ciemnego pomieszczenia ustaw full jasnosc w automatycznej jasności. Ja tak zrobilem i jakos się zaadaptowalo. Jak Ci się sciemni ekran, podbij znowu do maksa. Teraz to działa dobrze.

Edytowane przez sprajt2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowa aktualizacja V10.4.2.0.PDEMIXM.

http://bigota.d.miui.com/V10.4.2.0.PDEMIXM/miui_MIMIX2Global_V10.4.2.0.PDEMIXM_3338a674f3_9.0.zip

http://bigota.d.miui.com/V10.4.2.0.PDEMIXM/miui-blockota-chiron_global-V10.4.1.0.PDEMIXM-V10.4.2.0.PDEMIXM-4a32a0f490-9.0.zip

Changelog:

Spoiler

Attention
Stable MIUI based on Android Pie
System
Optimization: Updated Android Security Patch to July 2019. Increased system security.
App lock
New: Locking Google contacts is available now

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Posiadam od roku MI Mixa 2 z softem MIUI Polska w wersji rozwojowej 8.8.30 (android 8). TWRP 3.2.3-0.

Teflon działa bez problemu łącznie z Google Pay. 

Stwierdziłem, ze sprawdzę jaka jest najnowsza wersja i okazało się, ze jest już android 9 dla Mi Mixa 2, więc chyba warto byłoby zaktualizować system.

Dawno żadnych aktualizacji nie robiłem i nie do końca się w tym orientuje.

Czy mogę bez problemu pobrać plik z softem i najnowszą wersją wgrać poprzez twrp? Twrp powinien zaktualizować do najnowszej wersji?

Czy ma ktoś najnowszą wersjie Miui Polska, nie ma problemów z płatnościami google Pay?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...