Sign in to follow this  
maczek83

4.8.22 I Migracja Na Miui6

Recommended Posts

Pewnie już było wiele razy na forum, ale trudno mi odnaleźć - jak bezproblemowo przejść z MIUI5 4.8.22 na najnowszy MIUI6 (teraz to 5.1.30) bez utraty danych, aplikacji i robienia wipe - czy w ogóle da się tak? Normalnie zapuścić aktualizacje przez aplikacje "Aktualizacje" ? I czy to w ogóle ma sens czy zostać przy v5 stable, bo w Mi Padzie mam najnowszą v6, a w MI3 jest problem z jakością nagrywanego dźwięku w filmach i najnowsze ROMy podobno ten problem rozwiązują.

W teorii można bez wipe, ale w praktyce mogą być różne błędy. Najlepiej byłoby zrobić kopię MIUI w Ustawienia -> Kopia i przywracanie danych, a następnie po zainstalowaniu systemu i full wipe przywrócenie jej oprócz ustawień systemowych.

• Like 1

Ok to fajnie, bo mnie już wkurza ten dźwięk - ale czy da się tak zrobić jak napisałem czy jest inna metoda?

A jakie są to problemy?

Po instalacji romu MIUIPolska mogą Ci się pojawić błędy FC różnych aplikacji, a nawet samego launchera, czyli MIUI. Trzeba potem dojść do tego jakie aplikacje mają FC i czyścić im dane. Jeśli postawisz rom na czysto i przywrócić sobie określone dane z kopii wtedy pojawienie się jakiegoś błędu zmniejszasz praktycznie do minimum ;)

A jakie są to problemy?

Tragiczna jakość dźwięku przy nagrywaniu filmów i w dyktafonie. Praktycznie nic nie słychać, jakieś trzaski, przestery, dźwięk niewyraźny, jak ze studni. To podobno przypadłość MI3 z v5 i w v6 problem nie występuje już.

Nie wiem czy to była wina MI3 czy MIUI.

Jeśli problem tyczył się MIUI, to oglądałem filmy z MI3 na YT i było źle, bardzo źle.

U mnie na RedMi2 dźwięk nagrywany jest super.

Telefon ten wyszedł niedawno i jeśli to wina MIUI, to w chwili obecnej na najnowszych wersjach V6 nie powinniście mieć żadnych problemów ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this