Skocz do zawartości

Mi 9T/K20 - Custom ROM'y/GSI


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Informacje

Custom ROM-y nie są tak popularne jak kiedyś, nie widzę sensu tworzenia dla każdego oddzielnego tematu - no chyba, że dany ROM będzie popularny.  

Lista custom ROM'ów

Uwaga!

Jeśli piszesz post, pamiętaj by napisać o jakim oprogramowaniu mówisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention]

Nie piszemy postu pod postem, edytuj post jeśli coś dodajesz.  Póki co tak jak mówisz, to ciekawostki bo mnóstwo rzeczy nie działa. Na telegramie widziałem, że ktoś już zrobił MoKee, ale wszystkie mają ten sam problem czyli np. niedziałający czytnik linii papilarnych na zablokowanym ekranie.

 

Edit.

ParanoidAndroid: https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3955406&share_tid=3955406&share_fid=3793&share_type=t

 

Paranoid Android Pie Beta - Xiaomi Mi 9T / Redmi K20

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

to mam dobrą wiadomość. Pojawił sie właśnie na nasz telefon Rom Havoc OS, który uważam, że jest najlepiej konfigurowalnym romem jaki istniał. Używałem go jeszcze na starym dobrym MiMax 1. 

W zasadzie, niema sensu już instalować Lineage. Właśnie go zaczynam testować. To jest wersja oficjalna. Reszta na XDA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Antyhaker napisał:

HavoeOS to przerost formy nad treścią. LOS czy AEX, a nawet PE, są zdecydowanie lepsze.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Mnie w Lineage jednak brakowało wielu ustawień, do których przyzwyczaiłem się w Havoc. Każdy woli coś innego. Byle tylko nie MIUI :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MlWitam,

Mam problem z zainteresowaniem edXposed. Odblokowanie BL, instalacja TWRP i Magisk - poszło gładko i bez problemów. Instalacja edXposed wg instrukcji powoduje, że telefon wisi na logo android. Mam MIUI 10.3.7, android 9, paczki edXposed najnowsze.


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam dobrą wiadomość. Pojawił sie właśnie na nasz telefon Rom Havoc OS, który uważam, że jest najlepiej konfigurowalnym romem jaki istniał. Używałem go jeszcze na starym dobrym MiMax 1. 

W zasadzie, niema sensu już instalować Lineage. Właśnie go zaczynam testować. To jest wersja oficjalna. Reszta na XDA. 

Może coś więcej napisać na temat tego romu? Nigdy o nim nie słyszałem i nie wiem czym się wyróżnia? Chętnie bym się dowiedział także od innych opinii.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że ten temat jest o dyskusji o customach.

Przeniosłem wasze posty. Btw. miałem kiedyś HavocOS na Mi 6 i moim zdaniem nic specjalnego. Szybko powróciłem do MIUI, bo czystego Androida nie da się używać moim zdaniem... to już nie te czasy, kiedy customy lepiej chodziły niż stock. :) Jeśli miałbym korzystać aktualnie, to AOSPA (niestety nie aktualizują jak kiedyś) albo Resurrection Remix.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2019 o 22:53, ZIOLOISO napisał:

Może coś więcej napisać na temat tego romu? Nigdy o nim nie słyszałem i nie wiem czym się wyróżnia? Chętnie bym się dowiedział także od innych opinii.  

 

W skrócie Havoc posiada w cholerę możliwości konfiguracji, która na początek przeciętnego użytkownika może przerastać. Ale po dłuższym zapoznaniu docenia się to. Z rzeczy istotnych to przede wszystkim nie pierniczy tak jak miui zarządzania pamięcią, to co uruchomisz w havoc w tle będzie działać, aż sam tego nie wyłączysz. W czasach kiedy telefony mają po 6 Gb pamięci jak nasze to wynalazki z miui to jakieś kuriozum (i ta gimnastyka z kłódkami czy ustawieniami baterii). Oczywiście trzeba mieć świadomość, że trzymanie w pamięci aplikacji zwiększa zapotrzebowanie na energię. Coś za coś. Niemniej jednak wcale Havoc nie wypada gorzej pod tym względem od miui. Ostatnio miałem prawie 30 godzin pracy na jednym ładowaniu. Myślę, że warto spróbować. Na razie występują jeszcze przelotne problemy z deep sleep, które czasem nie chcą zadziałać ale dev pracuje nad tym. pomaga reset po pełnym ładowaniu. Ale to zostanie załatane.  Mnie działało. W porównaniu z Lineage tutaj mamy więcej możliwości ustawień systemu. Czekam jeszcze na wersję Lineage 17, która może sporo zmienić ale na tę chwilę Havoc uważam jest świetny. Po najbliższej aktualizacji z deep sleep będzie miodzio. Niestety Resurection niema na nasze telefony z tego co wiem. Ale zdecydowanie jego bym preferował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem chwilę HavocOs, tylko nie zostałem bo mi backup siadł i nie przywrócił tak jak miał. Ogólnie to był jedeny custom z którym nie miałem problemy żeby ruszył. Narazie używam bety, ale bateria sypie na stand by bardzo szybko. Widocznie takie to jest. Sot wychodzi spoko. Nie rozumie tylko tego czuwania. Jeśli wyjdzie stabilny w miarę mitrage i twrp żeby można było z back up latać miedzy romami to potestuję jeszcze customy.  

Miałem też REvOS, ale tam nie wiadomo dlaczego np. janosik wylatuje... Działa wszystko na beta miui, ale denerwuje mnie ta bateria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nie do końca - ten model wolno się rozkręca, ale na takim Whyred miałem wszystkiego od groma. Do końca tygodnia na davinci pojawi się oficjalny Evolution X, a niedługo po nim (może przed końcem tego, a może początkiem kolejnego roku) Pixel Experience :) W międzyczasie mają udostępnić oficjalne TWRP. Nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Antyhaker said:

Poczekaj jeszcze z pół roku to Ci mojego mogę odsprzedać :P

Co do modów - pic na wodę, w większości przypadków placebo. Nigdy nie trafiłem na żaden mod, który faktycznie coś by zmieniał.

Za pół rok ja będę polował na nowego OnePlusa :P, ceny nie szczególnie poleciały na niego to już nie chce 7.

Nie będę się upierał, że dają "coś", bo nie miałem wcześniej tyle z nimi do czynienia, a ten model ich po prostu nie ma. Zweryfikuję napewno to kiedyś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker czy możesz porównać czas pracy ma baterii na tym PE z miui? I czy w ogóle warto zainstalować go w miejsce miui?

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

Nie wrzucaj już PE, dzisiaj wyszedł Evolution X, lepiej na niego spojrzeć Co do baterii, w idle jest bez porównania lepiej. W trakcie korzystania, hmm, wydaje mi się, że też nieco lepiej. Ale najbardziej odczujesz to jak obudzisz się rano i stracisz około 2%, a nie 15 ;D

 

 

Edit. Cofam wszystko. Ten Evolution to jakaś żenada. Wracam na MIUI.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Antyhaker napisał:

Evolution to jakaś żenada

Opiszesz dlaczego? W sensie np. ja też kompletnie nie korzystam z custom romów głównie przez problemy z deep sleep, bo nie potrafią tego naprawić i wątpię, że kiedykowiek to zrobią bo skończyła się era gdy customy były lepsze niż stock romy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 główne problemy - niedziałający GPS + czarny ekran śmierci po odblokowaniu urządzenia (chyba losowo, nie znalazłem reguły), na który pomagał tylko restart. Także ten, szkoda zachodu. Pixel Experience działał prawie idealnie, ale znów, podobno, mógł popsuć na amen aparat przedni :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam prośbę do kogoś doświadczonego we fleszowaniu Custom Romów. Byłbym wdzięczny, gdyby taka osoba znalazła chwilę czasu i napisała krok po kroku jak wgrywa się Customy na ten telefon. W zeszłym roku próbowałem parę razy wgrać coś z XDA ale zawsze kończyło się na bootlopie i ponownym wgrywaniu MIUI. Te instrukcje wgrywania na XDA są najwyraźniej jakieś niekompletne.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...