Skocz do zawartości

Zakup Mi 9T z Chin (GearBest, Ali itd.)


ma_ko

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zarejestrowałem się przed chwilą, nigdy nie miałem Xiaomi, ale mój stary Axon 7 powoli umiera, (pateria trzyma kilka godzin) i czas na zmianę. Dość długo szukałem ale w końcu wybór padł właśnie na Mi 9T. Mam problem tylko z zakupem bo nie wiem gdzie najtaniej. Chciałbym wersję 128GB najlepiej niebieską, ale nie wiem czy kupić za 1500 w sklepach typu bestcena, czy 1550 na proline, czy może jednak z Chin? GearBest? https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009662864532.html?wid=1349303 ale tutaj też widzę cenę taką jak u nas, albo jestem ślepy. Widziałem że ludzie kupowali te wersję za 1200-1300zł i nie wiem czy promocje się już pokończyły, czy co...

 

Ogólnie nie zależy mi na gwaracji, bo raczej rzadko kiedy mam pecha do urządzeń elektronicznych, ale wiadomo, nowy telefon za niemało kasy więc nie jestem pewien tego GearBestu, chociaż słyszałem że ostatnio można odsyłać smartfony do Polski, więc jest już jakiś postęp...

Edytowane przez ma_ko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie cena spada dość dużo, szkoda tylko że to czarna wersja, jak się wpisze BLUE to cena spada tylko o 1/3 tego co czarna. Ale dzięki, pooglądam sobie jeszcze kilka filmów z czarną i być może się zdecyduje. 

O gustach się nie dyskutuje, ale dla mnie czerwona i niebieska wygląda tragicznie. Wieś tańczy i śpiewa default_smile.png Czarna wygląda super.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, pytanie o zakup z Gearbest'a - jak to jest teraz z VATem? Dawniej niby wybór dostawy priority line był w miarę bezpieczny...

A, i czym się różnią metody dostaw "EU Priority Line" od "EU Priority Line (DPD)" i która lepsza?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście brałbym Priority Line przez DPD - mi ostatnio po roku przyszło wezwanie do zapłaty (DHL sprzedawało windykacje jakiejś firmie). Niby otrzymałem urządzenie za które nie musiałem zapłacić VAT, a po ponad roku okazało się, że mam zapłacić. Nie chodzi o to, że naliczyli VAT, bo byłem na to przygotowany. Chodzi o to, że naliczyli, przysłali urządzenie, nie powiadomili o tym, że mam zapłacić i po ponad roku przyszło wezwanie do zapłaty z groźbą wpisania do KRD. Od wtedy nie zamawiam nic przez DHL. Oczywiście mogłem walczyć, ale więcej wydałbym na prawnika i stracił nerwów, a to było "tylko" 130 zł. Dlatego też nie można powiedzieć, że Priority Line to praktycznie zerową szansa na VAT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, atlantydas napisał:

https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_009662864532.html?wid=1349303

 

Co to za wersja romu będzie tutaj, Global stable? Jak będę chciał wgrać xiaomi eu to najpierw muszę odblokować bootloader?

 

Jaka jest różnica w działaniu pomiędzy global stable a xiaomi eu?

Tak i tak. Różnice: https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/. Jeśli chodzi o wydajność to tak samo.

2 godziny temu, Miui2017 napisał:

Witam, czy ktoś z was kupował kto kupował w dragonist może powiedzieć czy w zestawie jest etui i gwarancja jeśli tak to na jaki okres? I czy długo czekaliście na przesyłkę. 

Jest. Po 2 dniach już był u mnie. Gwarancja na dwa lata, ale sprzedawcy. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na gearbescie wersja 128GB z kuponem wychodzi 1188.51 zł. A jak z płatnością najlepiej płacić poprzez paypala? 
Tylko pamiętaj, żeby na GearBest zmienić ceny z PLN na USD (prawy górny róg bodajże) i w trakcie płatności PayPalem zmienić przewalutowanie PayPal na przewalutowanie od dostawy karty. Zaoszczędzisz nawet 100 zł.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, żeby na GearBest zmienić ceny z PLN na USD (prawy górny róg bodajże) i w trakcie płatności PayPalem zmienić przewalutowanie PayPal na przewalutowanie od dostawy karty. Zaoszczędzisz nawet 100 zł.

Pod warunkiem że bank w którym ma kartę nie pobiera dodatkowej prowizji za przewalutowanie, jak np Citi Handlowy 5.8% od wartości transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...