Skocz do zawartości

MIUI 9.7.22/25


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

download_20190725_193843.jpg

  • Nowy wygląd Menedżera Plików
  • Zmiany wizualne w Asystencie MIUI
  • Nowa wersja Kalendarza
  • Przywrócona opcja „Zwiń po dotknięciu” w ustawieniach paska statusu
  • Niektóre urządzenia (np. Mi 9 od 9.7.19, Redmi K20 Pro) – lipcowe poprawki zabezpieczeń Androida
  • Poprawki tłumaczenia
  • ROM Xiaomi.eu dla Mi CC9 (pyxis), TWRP tutaj
  • Mi 9 nie ma aktualizacji – przygotowywanie do Androida Q. 9.7.22 wydane
  • Redmi K20 Pro będzie później
  • Mi 9T – betę wgrywać TYLKO i WYŁĄCZNIE TYM TWRP
  • Pełna lista zmian

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

Problem z Google Pay?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 19.3 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Nie można zainstalować ROMu na Mi 9?

Zaktualizuj TWRP do najnowszej wersji.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: Light tone

Urządzenia z Androidem 7.1 i Mi Note 2 - aktualizacji na razie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zauważyłem, że w najnowszej wersji kontrast sam się "resetuje". Niby w ustawieniach jest wszystko ustawione, ale kontrast (nie jasność) maleje i kolory ze zwiększonego kontrastu blakną. Pomaga zmiana kontrastu ze zwiększonego na standardowy lub automatyczny i z powrotem na zwiększony. 

Ma ktoś pomysł czemu tak się dzieje i jak to naprawić?

Coraz bardziej rozumiem tekst ostatnio czytany, że iPhone i ios wieje nudą. Bo tam nic się z aktualizacją nie psuje. A tu cały czas coś 'ciekawego' się dzieje i trzeba coś zmieniać, resetować, naprawiać, wgrywać. I tak uważam, że wersje tygodniowe są bardziej dopracowane niż stabilna, która miałem. Ale czy z każdym tygodniem musi być coś nowego spieprzonego? :) Myślałem, że aktualizacje tygodniowe są wydawane w celu poprawy poprzedniej wersji. I często poprawki są, ale psują nowe rzeczy. Sad face. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TheTick napisał:

Coraz bardziej rozumiem tekst ostatnio czytany, że iPhone i ios wieje nudą. Bo tam nic się z aktualizacją nie psuje. A tu cały czas coś 'ciekawego' się dzieje i trzeba coś zmieniać, resetować, naprawiać, wgrywać. I tak uważam, że wersje tygodniowe są bardziej dopracowane niż stabilna, która miałem. Ale czy z każdym tygodniem musi być coś nowego spieprzonego? :) Myślałem, że aktualizacje tygodniowe są wydawane w celu poprawy poprzedniej wersji. I często poprawki są, ale psują nowe rzeczy. Sad face. 

Uroki Miui, bo chyba OxygenOS, Emiui, OneUi, czy czysty Android w Pixelach czy Motorolach nie ma takich baboli przy aktualizacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, dzidexx napisał:

Wersje beta posiadają nieliczni, zarejestrowani posiadacze smartfonów. Nie mają prawa publicznie udostępniać i wypowiadać się o wersjach testowych.

Ale Miui nawet w wersjach Stabilnych jest, często skopane. Ostatnio mi9 se po aktualizacji stable był cegłą, mi9 i słabe działanie czytnika linii papilarnych w 10.2.27, albo pocet mode który niby jest, ale mi się dalej podświetla ekran w kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@simcold a masz włączony always on display?

u mnie nie się nie pojawia ikonka odcisku.. na globalu to działało :(

 

EDIT: Znalazłem problem, w opcji Gdy ekran jest wyłączony i przyjdzie powiadomienie (Ekran blokady) jest ustawione Pokaż animacje to odcisk palca się nie pokazuje. Jak ustawiłem na Wybudź ekran to normalnie pokazuje się odcisk przy podniesieniu telefonu albo przy dotknięciu ekranu :DTo chyba jakiś bug... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaktualizowałem telefon. Podłączam teraz telefon do ladowarki i strasznie się nagrzał 43 stopnie i strasznie powoli się ładuje. Do tego jak ktoś dzwoni to tylko słychać dzwonek. Nie ma menu odebrania lub odrzucenia połączenia.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stilo napisał:

Na MI6 kalkulator się wiesza przy dodawaniu do dowolnej cyfry, cyfry rozpoczynającej się od 1.

To już 3 wydanie z rzędu na którym mam ten problem, z tym że ja siedzę rn5 i u mnie nie działa dodawanie/odejmowanie 1 i 3. Orjon coś pisał że to może być od customowego motywu, ja używam domyślnego i nie wgrywam żadnych mtz, więc to raczej nie to. Trzeba zgłosić to w apce Opinie po angielsku, bo to raczej coś chińczycy zepsuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już 3 wydanie z rzędu na którym mam ten problem, z tym że ja siedzę rn5 i u mnie nie działa dodawanie/odejmowanie 1 i 3. Orjon coś pisał że to może być od customowego motywu, ja używam domyślnego i nie wgrywam żadnych mtz, więc to raczej nie to. Trzeba zgłosić to w apce Opinie po angielsku, bo to raczej coś chińczycy zepsuli.
Hmm ja tez siedzę na rn5 na 9.7.18 i nie mam problemu z kalkulatorem. Ciekawe od czego to zalezy.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, densa napisał:

To już 3 wydanie z rzędu na którym mam ten problem, z tym że ja siedzę rn5 i u mnie nie działa dodawanie/odejmowanie 1 i 3. Orjon coś pisał że to może być od customowego motywu, ja używam domyślnego i nie wgrywam żadnych mtz, więc to raczej nie to. Trzeba zgłosić to w apce Opinie po angielsku, bo to raczej coś chińczycy zepsuli.

Rzeczywiście. U mnie na Mi9se też zawiesza kalkulator... Sprawdziłem z ciekawości. 

main-qimg-918d4eb23259e56da79f491b92bb84

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz że na bluetooth przerywa , szarpie i coś skrzeczy to mam tak samo.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Reboot pomógł, Spotify i YouTube działa teraz bez problemów z radiem samochodowym.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reboot pomógł, Spotify i YouTube działa teraz bez problemów z radiem samochodowym.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Raczej korzystam ze słuchawki do rozmowy . Muzyki nie słucham. A restarty podczas rozmowy raczej nie wskazane.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...