Kazimiera

Zwiększamy 2-krotnie zasięg

Recommended Posts

Dlaczego  XT 30 oraz XT 60?Pytanie retoryczne,ale z opisu połączeń  kabla Y wynika że jeśli chcemy żeby nie było widoczne dla serwisu że grzebaliśmy w zasilaniu hulajki to wymagane

są oba rodzaje złącz które różnią się nie tylko przesyłanym maksymalnym prądem ,ale też wielkością.1*wZBBvgNMy4q61vwmjqObHw.jpeg

na tym  forum pixelq też umieścił link do rzeczywiście dobrze pokazanego sposobu podłączenia bezinwazyjnie drugiego pakietu.Zapotrzebowanie na XT 60 wynika z powodu standardowego montowania go jako złącze na zakupionym pakiecie,można to ominąć,ale zmieniając gniazdo męskie w pakiecie i licząc się z utrata gwarancji,a po co dawać komuś pretekst?Moje może dziwne pytanie dotyczyło tylko sposobu zasilania tegoż pakietu,dla wiedzy czy pakiet z aukcji który ma tylko wtyk męski XT 60 oraz gniazdo na bezpiecznik i kabel Y z dwiema wtyczkami XT 30 oraz 1 szt XT 60,pomijając kwestie bezpiecznika torby i pozostałych rzeczy jest wszystkim co potrzeba żeby go ładować.Po prostu czy pakiet ten ma ma mieć dodatkowe ładowania go ładowarką hulajki.Wynika z tego że nie (jeśli się mylę to proszę napisać o tym) i mogę pakiety razem ładować ładowarką z hulajki.Z opisu wynika że złącz ma być 3 z tym że nie doliczono złącza z pakietu,więc jeśli go nie ma w zakupionym to trzeba je mieć.

W/w link

https://medium.com/@andriiliakh/installing-additional-battery-on-xiaomi-mijia-m365-a8782f3b75b0  w języku ojczystym z pomocą chrome.Wynika z tego że 

pakiet dodatkowy będzie ładowany razem z podstawowym,więc rozumiem że będą się ładowały jednocześnie i kontrolka ładowania zgaśnie po naładowaniu obu?????

Dokładnie tak. Sprzężone pakiety będą lądowały się dłużej, a oryginalny BMS będzie śledził swoje pakiety jak zawsze. Jedyną rzecz, którą trzeba zrobić dodatkowo to wgrać firmware z zaznaczonym "Remove charging mode". Upewnij się tylko, że napięcie przy podłączaniu pakietu do złącza Y na obu pakietach, nie różni się więcej niż 0.5V. Poza tym daj znać jakie złącze T zakupiłeś do pakietu, bo faktycznie głupio przerabiać jego złącze już na dzień dobry. I jeszcze jedno, czy te xt30u, a xt30 to to samo? Zauważyłem różne literki na końcach, być może coś ważnego oznaczają.

Edited by Kazimiera

Guest

Cyt.: „XT30U is the upgraded version of original XT30. The main difference is XT30U is lighter and both XT30 and XT30U are compatible.”

2 godziny temu, Kazimiera napisał:

Dokładnie tak. Sprzężone pakiety będą lądowały się dłużej, a oryginalny BMS będzie śledził swoje pakiety jak zawsze. Jedyną rzecz, którą trzeba zrobić dodatkowo to wgrać firmware z zaznaczonym "Remove charging mode". Upewnij się tylko, że napięcie przy podłączaniu pakietu do złącza Y na obu pakietach, nie różni się więcej niż 0.5V. Poza tym daj znać jakie złącze T zakupiłeś do pakietu, bo faktycznie głupio przerabiać jego złącze już na dzień dobry. I jeszcze jedno, czy te xt30u, a xt30 to to samo? Zauważyłem różne literki na końcach, być może coś ważnego oznaczają.

A co to złącze T i po co mi one?

Wysil się trochę ... google.

To złącze +/- przy dodatkowym pakiecie. Można zmienić na xt, tylko po co ...

0660754cb50e6ef6bb2f3c960a97a765.thumb.jpg.8db0df62f58975a41016d9a1805bda76.jpg

Po co też pchać tam xt60 jak można ten kabel Y wykonać tylko na xt30 ?

1825383392_Adnotacja2019-09-02112242.thumb.jpg.37d9e2100d8594cd7ef2505ee65ee1ab.jpg

Edited by fred1

Nie będę wysilał GOOGLE ,wysilę się mimo mojego braku wiedzy na temat elektryki,po co mi takie złącze do którego żeby podłączyć przewody muszę mieć wsuwki które przylutuje do przewodów ,a później podłączę do tego na zdjęciu?Za XT 60 jak dla mnie przemawia 

1)łatwość montażu kabli-lutowanie

2)mniejsza ilość potrzebnych elementów

3)możliwość zamontowania gniazd i wtyczek z zabezpieczeniem przewodów-brak potrzeby założenie koszulek termo lub izolacji 

takie coś Znalezione obrazy dla zapytania xt60h-z-oslona-amass-wtyczka

Nie twierdzę, że się nie znasz,bo pewnie znasz te tematy,ja nie ,ale na logikę jak mam mieć mniej elementów do złożenia,lutowania i zabezpieczenia przewodów przed zwarciem itp to po kiego mam z tego nie korzystać?Mimo mojego braku wiedzy na ten temat myślę iż złącze XT jest złączem pewniejszym z powodu różnych prądów możliwych do przesłania oraz ich konstrukcja zapewnia mniejsze szanse na ewentualne rozłączenie się ich jak typu T.Oczywiście T można je zaizolować,zabezpieczając przed rozłączeniem np. na wstrząsach tylko po co,jeśli XT ma konstrukcję sprężynową bolców męskich które same zmniejszają możliwość ich wypięcia i zwarcia ponieważ styki zarówno w męskim jak i w żeńskim elemencie są zabudowane w plastiku.W T są na wierzchu i mogą ulec zwarciu,może jestem w błędzie?Wiem są również takie,wujek GOOGLE pomógł,tylko 95% użytkowników używa XT więc chyba pójdę owczym pędem i odbiorę dzisiaj XT.Znalezione obrazy dla zapytania DEAN T

Jak by nie patrzeć ,przy odpięciu się wtyczki męskiej,mogły by być problemy.

Po co też pchać tam xt60 jak można ten kabel Y wykonać na xt30 ?

Napisałem wcześniej,w poprzedniej odpowiedzi-ponieważ zdecydowana ilość pakietów z allegro ma zamontowany XT 60 a nie XT 30 i zmiana tego wtyku wiąże się po

1) zbędnymi kosztami

2)zbędną pracą przy wymianie XT 60 na  XT 30

3)możliwą utratą gwarancji na pakiet,gdyż był modyfikowany

Coś się tak uparł na te XT 30 i typu T????

Ja się nie znam,ale biorę to na chłopski rozum,mam mniej elementów składowych,mniejsze szanse na rozpięcie i zwarcie,łatwiejsze podłączenie przewodów,brak problemów z gwarancją,nie ma potrzeby izolowania,większość użytkowników dodatkowych pakietów je wybiera (XT),linki z opisami  też je zalecają  i pewnie coś jeszcze bym sobie przypomniał.

Jedno co mam w hulajce bo tak se chciałem sprawdzić i wymyśliłem i na chwilę obecną z tego co wiem to jako jedyny tu na forum mam inny rozmiar opon,ktoś chciał też je założyć i poległ,a ja mam działają i jestem zadowolony.A jak by nie działały to nie zbankrutuję z powodu ok 40 zł,by się nie sprawdzały to owczym pędem były by Wandy.

Dzięki za sugestie ale 

Pakiet, który oglądałem ma wtyk T, dlatego ...no nie muszę chyba pisać o co chodzi. 

https://pl.aliexpress.com/item/4000062500160.html

Szukałem podobnych o tej pojemności na Alllegro i nie ma.

Pisałem do jednej z osób, która rzeźbi takie pakiety na LGikach (na allegro) i nie odpisuje. 

Inny sprzedawca kazał czekać itd.

Dlatego albo mam słabe info albo dla takiej pojemności pozostaje tylko Ali. 

Pytanie do znawców - ile pewności, że to Panasonic, a nie podróbka Panasonix ?

...no i ta cena, za 300 z hakiem takie cudo :P

1 godzinę temu, fred1 napisał:

Pakiet, który oglądałem ma wtyk T, dlatego ...no nie muszę chyba pisać o co chodzi. 

Szukałem podobnych o tej pojemności na Alllegro i nie ma.

Pisałem do jednej z osób, która rzeźbi takie pakiety na LGikach (na allegro) i nie odpisuje. 

Inny sprzedawca kazał czekać itd.

Dlatego albo mam słabe info albo dla takiej pojemności pozostaje tylko Ali. 

Pytanie do znawców - ile pewności, że to Panasonic, a nie podróbka Panasonix ?

...no i ta cena, za 300 z hakiem takie cudo :P

Ja raczej patrzę na rodzime sklepy,pewnie to też przychodzi od kitajców,ale łatwiej jak by co to przejechać się 50 km niż się szarpać z chinolem.Jak dla mnie to pojemność kosmiczna,mi niepotrzebna,ciekawe ile będziesz to ładował?Cena super w porównaniu z allegro to za tą cenę jest pakiet 5.800 Ah czyli ok 1/3 tamtego?

Plus taki że niby dobre ogniwa ,w Polsce składane i mniejszy problem z gwarancją lub nie.Te z Allegro z reguły mają złącze XT .Napisz do nich ,niby sami składają pakiety,ale pewnie będzie cena 800 zł?

https://allegro.pl/oferta/akumulator-kx-pro10-0a-36v-5-8ah-deska-kawasaki-7958317031

Wysłałem pytanie. Zobaczymy jaką cenę wrzucą. 

Teoretycznie te 700-800 zaśpiewają, a wtedy to już nieopłacalne ...

Gabarytowo nie jest taki wielki,ale wieki będzie się ładować.

H0a5ee26c23114351a3e9970844e6c941U.jpg

Albo ja mam problemy z liczeniem,albo chinol.Maksymalny ciągły prąd ładowania: 5A Czas ładowania szybkie ładowanie: 2 godziny Baterii waga: około 1.8 kg

Maksymalny prąd ładowania 5A ,akumulator 16Ah  ,coś mi tu nie pasi ,a jak na palcach liczyłem to mi palców u rąk brakło.

Żywotność pakietu 2 naładowania ,a później 1/3??????Mój prostownik samochodowy ładuje max 5A mimo tego że aku ma około 60 Ah.

Edited by mariusz13

Jaki powinien być prąd rozładowania? 10A czy 15A? Pakiety z 10A widzę, że są tańsze dlatego pytam. Wujek Google milczy na ten temat.

A może to nie ma znaczenia, bo przy połączeniu równoległym wartość prądu wzrośnie jako całego układu?

A dlaczego pytam. Bo pojawił się "Panasonic" z taką ofertą: 139,57 zł  39%OFF | Panasonic 10S2P 36v lithium-ion rechargeable battery 8800 mAh 8.8AH battery pack for electric self-suction hoverboard unicycle
https://s.click.aliexpress.com/e/4TXCKXbK i nie wiem na ile jest to prawdziwe i czy w ogóle można to podłączyć równolegle do obecnego ogniwa w m365. Poza tym widzę tu brak złącza do ładowania, więc po podłączeniu pewnie trzeba wyjeździć hulajnoga do zera, aby później podładować cały układ.

A takie historie http://budgetlightforum.com/node/60547 nie pomagają w decyzji na zakup.

Edited by Kazimiera

Odpowiedź od tithonus1 z Allegro.

Cytat

Mam hulajnogę Xiaomi m365.
W planach dołożenie zewnętrznego pakietu.
Chciałem kupić to:

...tyle, że co tam siedzi w środku wie pewnie tylko ten co to składał.
Gwarancja hmmm
...no więc kupił bym u Państwa, nasze, Polskie :D
Pytanie czy dacie Państwo rade takie cudo złożyć i czy cena mnie nie
powali razem z tą hulajnogą ?

Bez problemu zrobimy pakiet 10s4p.To z linku to ewidentny przekręt.W tej konfiguracji (sądząc po wymiarach) akumulator Panasonica musiałby mieć 4Ah.Niestety takie pojemności dostępne są w wymiarze 21700.
Pozdrawiam

Jaka cena za całość?

600pln brutto za 12Ah sony vtc6
680pln brutto za 14Ah  lg mj1
BMS 16A
wtyk xt60
Pozdrawiam

Czyli po taniości to,tylko po mordzie można dostać,i to tylko dlatego że się portfela zapomniało, a gwarancji i gwarantowanej pojemności to byś szukał u pana Twardowskiego po ciemnej stronie księżyca.

Tańsza,pytanie czy lepsza wersja

https://pojazdyelektryczne.org/viewtopic.php?t=2382

aktualne aukcje,może by to miało sens finansowy

https://allegro.pl/uzytkownik/42942166?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=seller-more&bi_c=Product&string=36 v&bmatch=baseline-var-n-dict4-eyesa-bp-hou-1-5-0619

opinie ma niezłe 208 na + jedna na -

Pytanie laika,ta serio jak się ma pojemność akumulatorów do pojemności akumulatorów zewnętrznego pakietu,każdy z tego co widzę napala się jak jeż na fryzjera ,na jak największą pojemność ,a pytanie dla osoby mającej rzeczywistą wiedzę w tym temacie, aku z hulajki mają np. pojemność 2300  a te z pakietu zewnętrznego  np. 3000-nie gryzie się to podczas ładowania-rozładowywania-żywotności poszczególnych pakietów i akumulatorów.Pytam bo kiedy dojrzeję do zakupu jakiegoś pakietu to chcę wiedzieć o jakich parametrach tegoż pakietu szukać.Oczywiście proszę o radę osoby która się na tym zna, znawców na GOOGLE jest całe mnóstwo,a ja niekoniecznie kupując jedno ( i wydając na to kasę ) ,chciałbym uwalić drugie ( wydając na to kasę) i jak mam coś spieprzyć to wolę zapytać kompetentnej    osoby.

Edited by mariusz13

Guest
Jaki powinien być prąd rozładowania? 10A czy 15A?

10A wystarczy, hulajnoga m365/pro to nie rower elektryczny
Zreszta z badań wynika (producent nie podaje), że oryginalna ma 10A

Bo pojawił się "Panasonic" z taką ofertą: 139,57 zł  39%OFF | Panasonic 10S2P 36v lithium-ion rechargeable battery 8800 mAh 8.8AH battery pack for electric self-suction hoverboard unicycle

Za tania i za duża pojemność czyli ściema.

Nie wiem za bardzo o co chodzi-po polsku ktoś nie umie napisać???Hieroglify to w piramidach,a na komiksy top za stary jestem.Chyba.

Do d*py taka odpowiedź,jak się nie znam na schematach to po co mi schemat?Jak to się ma do podłączenia przez kabel Y??????

O, ile ślepy nie jestem,a nie jestem to ta odpowiedź nic nie wnosi do prostego jak dla mnie pytania dotycząca ładowania jednym kablem pakietów o różnych pojemnościach itp.Zależnościach lub ich braku na żywotność tychże,oraz czy po prostu jest to dla nich dobre.Za rysunki,ikony,zdjęcia i inne hieroglify  itp serdecznie dziękuję,chcę prostą pisana językiem polskim odpowiedź.

Tam są takie same akumulatory i nic więcej.Brak różnych pojemności.

Edited by mariusz13

Ty się dobrze czujesz? 

Mało, że ktoś poświęca swój czas żeby wytłumaczyć, to jeszcze po nim jedziesz.

Podał odpowiedź obrazkowo i mimo, że elektronik ze mnie słaby, to wyjaśniło mi to wszystko.

Jakbyś tak napisał np. na elektrodapl, to w krótkim czasie lecisz. 

Edited by fred1

Dnia 3.09.2019 o 20:20, fred1 napisał:

Ty się dobrze czujesz? 

Mało, że ktoś poświęca swój czas żeby wytłumaczyć, to jeszcze po nim jedziesz.

Podał odpowiedź obrazkowo i mimo, że elektronik ze mnie słaby, to wyjaśniło mi to wszystko.

Jakbyś tak napisał np. na elektrodapl, to w krótkim czasie lecisz. 

Ja bardzo dobrze-podstawowe pytanie było o różnych pojemnościach pakietów i możliwościach ich ładowania wspólnie lub nie,więc pokaż mi mistrzu gdzie jest na tym zrzucie cokolwiek na ten temat?A jak masz problemy ze wzrokiem lub czytaniem i zrozumieniem tego co udało się Tobie przeczytać to przykro mi bardzo.Wszędzie tam są takie same aku,nic o pojemnościach,jeśli Ty chcesz sobie uwalić nowy lub stary pakiet,wolno ci Twoja sprawa,a ja chcę wiedzieć jeśli mogę jak tego uniknąć jeśli jest z tym problem.Myślę iż nie zrozumiałem mojego skądinąd prostego pytania-czy są przeciwwskazania do ładowania jedną ładowarką,w tym samym czasie pakietów o tym samym napięciu 36 v w przypadku posiadana przez pakiet 

1) ogniw o pojemności np. 2800 

2) ogniw o pojemności np. 2200

Teraz proszę ,pomyśl i jeśli znasz dobrą odpowiedź i nie jest to Twoje gdybanie,to uprzejmie proszę o odpowiedź.

OK????Pierwsze po lewej jest teoretyczne zbliżone,ale ani jedno z tych dobrych połączeń nie ma różnych pojemności,a to podstawa mojego prostego pytania.

//Nez: Nie używamy kolorowej czcionki, czy też nie wywalamy nagle rozmiaru czcionki na 24-28... Tekst ma być czytelny.

• Confused 1

Człowieku z tobą jest coś nie tak chyba ...

Pytasz o tak ważne sprawy i wyznacznikiem tego ma być forum. :shock:

Kupujesz baterię, to tam pytaj. Wniosek już znany - na Ali loteria, więc kupuje się u nas w PL. Drożej ale na pewniaka i z gwarancją. 

Nikt nie zna się chyba lepiej niż ten u kogo utopisz 300 czy 700zł. 

Nie dyskutuje już z tobą, bo nie ma sensu. Zachowujesz się jakbyś wczoraj dostał internety.

Podstawowa zasada:

Łączyć można tylko identyczne - pojemność, żywotność...

Zajrzyj na fora modelarskie lub elektroda.pl

@mariusz13

Edited by dzidexx

40 minut temu, fred1 napisał:

Człowieku z tobą jest coś nie tak chyba ...

Kupujesz baterię, to tam pytaj. Wniosek już znany - na Ali loteria, więc kupuje się u nas w PL. Drożej ale na pewniaka i z gwarancją. 

Nie dyskutuje już z tobą, bo nie ma sensu. Zachowujesz się jakbyś wczoraj dostał internety.

Tu dobrze jedną rzecz napisałeś  Twoj cytat 

Właśnie z tego powodu że pytam to jest ta cała gówno burza,ha ha ha,bo ktoś coś robi,ale nie wie czy dobrze robi,ja mogę wydać np. 50 zł kupić opony,które nie wiem czy nie będą jak z papieru i mogę napisać,że są do kitu lub nie bo 50 zł to szczegół wobec ceny hulajki,ale nie mam zamiaru kupować nowego pakietu nie szukając potwierdzonych ,wiarygodnych informacji,i rzeczywiście na forum to raczej się takiej nie dostanie.

Gdzie ja kiedykolwiek napisałem że kupię na Alli?

Jak już to zamówię u gościa w Oławie,pojadę,odbiorę,sprawdzę itp.

Nawet komuś wysłałem link do gościa i z nim korespondował,styki ci się zwierają,albo wątki mieszają (co chyba na jedno wychodzi)Jeszcze jedna prośba -co to internety,u mnie na wsi w Gliwicach nie znamy takich wyrazów.Jeden post wyżej ktoś napisał coś sensownego,co można przyjąć że jest pomocne.A ja będę cwaniakiem i zadzwonię jutro go producenta składacza pakietów z Oławy i się dowiem jak to ma być żeby

1)nie uwalić pakietu z hulajki

2)nie uwalić pakietu zewnętrznego

3)nie stracić gwarancji na hulajkę i ewentualny dodatkowy pakiet.

to ten ktoś,aukcja przykładowa

https://allegro.pl/oferta/akumulator-kx-pro10-0a-36v-5-8ah-deska-kawasaki-7958317031

Edited by mariusz13

Guest
Nie wiem za bardzo o co chodzi-po polsku ktoś nie umie napisać???.

Jeżeli powyższy rysunek niewiele Ci mówi to proszę cię abyś dla swojego bezpieczeństwa sam nie dłubał przy baterii.
Poproś może znajomego ew. sprzedawcę o pomoc.

Nie zawsze, czasami wizja wciśnięcia komuś towaru za kilka stówek więcej zaślepia sprzedawcę.

Nie daje odpowiedzi na moje pytanie,jak się ma takie ładowanie,do jednoczesnego wspólnego ładowania pakietów o różnych pojemnościach akumulatorów wchodzących w ich skład.Zastanawia  mnie tylko pixelq dlaczego unikasz prostej odpowiedzi,co do tego tematu,ale widać nie jesteś pewny i tyle.Gdzieś ktoś na innym forum mi napisał,że 

zadziała zasada naczyń połączonych ,najpierw napięcia się powinny wyrównać,a akumulatory o mniejszej pojemności po naładowaniu się przestaną pobierać ładunki elektryczne,później te o większej pojemności

się doładują do pełna i wtedy ,również one przestaną pobierać ładunek i ładowarka zakończy pracę.

Na jeden raz zadane pytanie ktoś raczył odpowiedzieć,nie rozpętując gówno burzy.

Zawsze twierdziłem ,że się nie znam na prądzie,a moi szanowni niby wszystko wiedzący jakoś nie mogą w prosty sposób się wypowiedzieć,może to wiedza wujka GOOGLE,pytanie chyba kończące.

• Confused 1

Czy ktoś sprawdzał lub ma info, ile maksymalnie można wrzucić pojedynczych ogniw 18650 do podestu wersji PRO, ewentualnie zwyklej M365? Planuję zrobić pakiet 10s10p ale tak, by zmieścił się w podeście i zastanawiam się czy jest opcja na taki mod bez obniżania powozia. Dla jasności kontroler też by był w podeście orginał z wersji PRO

W zwykłej w podeście + kolumnie kierownicy podobno nie mieści się więcej niż 10, akurat tyle żeby dodać do 10p4s.

Tyle mieści się DODATKOWO, razem z orginalną baterią, a ja nie chcę dodać ogniw ale zrobić pakiet 10s10p ZAMIAST orginalnej baterii. Czyli potrzebuję zmieścić w podeście 100 pojedynczych ogniw.

10s10p? Nie da rady. Może jakbyś całą elektronikę wywalił poza podest ale i wtedy nie da rady. To ponad 3x więcej niż oryginalna bateria. Nie ma opcji że to wejdzie. 

Ja na twoim miejscu jeśli już to zrobił sobie pakiet nastawiony na 12s + podmiana BMS, da lepsze efekty, będzie można ustawić prędkość 30km/h którą powinno wyciągnąć w prawie całym zakresie baterii o większym napięciu.

Ale 1kWh nie zmieścisz w podeście. 

Edited by cichy45

Guest
Czyli potrzebuję zmieścić w podeście 100 pojedynczych ogniw.

Dużo.
W obudowę m365 chyba nie wejdzie.
Takie coś 12S5P wejdzie po obniżeniu o 2cm podkładkę.
c0940a9d3daf8a38eeade618a41caf52.jpg

Podkładka do wydrukowania
https://www.thingiverse.com/thing:3731368

Ale już taka sama w pro mieści się bez problemu
034e1ad5c92c55c43ab2d71688fe85ec.jpg

Naprawdę 12S4P jaka wykonałem i zamontowałem to bardzo fajne rozwiązanie.
https://github.com/BotoX/xiaomi-m365-compatible-bms

Nie zależy mi na zwiększeniu mocy/prędkości/napięcia a zwiększeniu maksymalnie pojemności/zasięgu. W sumie to dla samego sprawdzenia czy się da, bo obecnie mam w zwykłej emce w sumie, pojemność prawie 23Ah i zasięg, na maks ustawieniach w trybie sport przy wadze zestawu około 110kg - bez problemu 46km a w trybie eco to praktycznie 60km. 

Chciałem zrobić pakiet 10s10p z ogniw LGEBMJ1 zeby osiągnąć 30Ah w trybie sport i coś koło 35Ah w trybie eco. Problem jest tylko z tym, że chciałbym wszystkie ogniwa umieścić w ramie, żeby nie było nic na zewnątrz. Jedzie już do mnie do tej przeróbki hulajka w wersji PRO. Według moich obliczeń, jeśli by ogniwa dać nie na leżąco tak jak pokazujesz i jak są orginalne baterie wykonane a dać je na stojąco to zmieścimy 80 ogniw do kontrolera i 20 na leżąco na nich. Co się będzie wiązało z obniżeniem podwozia o około 3.5cm w zależności od tego jak to w rzeczywistości wyjdzie, co jest dla mnie akceptowalne. 

Natomiast nie mam fizycznie jeszcze wersji PRO i stąd moje pytania w tej sprawie, no bo jak dotrze to po prostu będę mógł wszystko dotknąć i samemu sprawdzić.

Guest

Sporego potwora chcesz skonstruować.
Ułożenie baterii analogicznie jak w pro może pomóc.
Znalazłem takie pomiary... niestety nie wiem co z głębokością.
Jeśli m365 i pro się nie różnią głębokością to kiedyś zmierzyłem 4.5 cm.

8f55820e2d98f62f4031665484981e1e.jpg
91b7bd61f77782f51a81ba3983060347.jpg
2059b5fb2cda60264128844b095b8c51.jpg

Obniżenie o 3.5 cm to sporo.
Na 8 calowych oponach i podkładce 1cm zdarzało mi się „potrzeć brzuchem”
10 calowe opony rozwiązały problem.

Trzymam kciuki za projekt